Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 2év 10hós lányom miért nincs...

2év 10hós lányom miért nincs még a szobatisztaság közelében sem? Öntenétek belém egy kis lelket?

Figyelt kérdés

Már 2 hónapja próbálkozom vele, kb. 2hetente feladom, és visszaadom rá a pelust 1 hétre, hogy erőt gyűjtsek. Ha Én ráültetem a bilire, vagy wc-re belepisil, néha bele is kakilt, de ha nekem nem jut eszembe, akkor ő nem szól egyáltalán, simán elücsörög a pisisbe, kakiba, tök mindegy neki...nem erőltettem, és most se tenném, de nagyon el vagyok kenődve már, mert szeptemberben menne oviba, és tudom, már utánaolvastam, meg beszéltem a védőnővel, orvossal, hogy ezt nem lehet siettetni, de mi lesz így velünk? Hogy megyek dolgozni majd??


Volr egy olyan időszak, hogy ő kérte, hogy vegyünk bugyit, mert a bölcsiben már sok kislány szobatiszta, és biztos mutogatták a bugyikat egymásnak, én meg azt hittem, hogy ez azt jelenti, hogy itt az idő, de hát nem úgy néz ki..


Persze tudom, hogy ez nem a világ vége, ennél sokkal nagyobb bajunk sose legyen, de most nekem ez nagy dilemma...


köszi



2013. júl. 7. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%

Sógornőm 4 éves kisfia sem szobatiszta még. Az

orvos türelemre intette:)

2013. júl. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vedd le a pelust és adjál rá bugyit. Mi elöl hagytuk a bilit, így nem is szól, hanem megy pisilni. Ha nem lesz szobatiszta, nem veszik be az oviba, de ezt Te is tudod :-(. Majdnem 2 hónap van még addig, ne add vissza rá a pelenkát, mert összezavarod. Kislányom 2-3 nap alatt belejött, kitartást!
2013. júl. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

atyavilág..na nem már...

mármint érted..:-))

Okés, türelmes vagyok, de hát körülöttünk már minden 2-2,5 éves szobatiszta, így kicsit furcsán érzem magam, pedig elfogadó vagyok, csak ez a nyomás a bölcsi, és a család részéről is...:-(( ezt nem is írtam...ebből a szempontból tök gáz az egész família mindkettőnk részéről..:-((


jaj, M.-kém, ilyen nagylánynak már nem kell pelus, az csak dedósoknak való...marha jó, a gyerek meg nem szól ha bekakilt, sőt letagadja, mert szégyenli, mert ő már nem dedós..a bölcsiben dettó ezt nyomják neki, én hiába nem csesztetem, ha mindenhol máshol meg igen...

2013. júl. 7. 15:01
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát de ezt csinálom 2 hónapja, és semmi...:-(( a lakásban 2 bili van előlhagyva+ a wc-nél ott a fellépő, tehát azt is tudná használni, ha akarná...
2013. júl. 7. 15:03
 5/11 anonim ***** válasza:

2.vagyok.


Akkor azt csinálnám, hogy mondjuk szerdától nincs pelus, bugyi van, ezt megbeszélni a lánykáddal. Semmi baj, ha bepisil/bekakil, de próbálja meg visszatartani és elérni a bilit.

A rokonokkal pedig akár veszekedés árán is megértetném, hogy hagyják abba, mert ezzel csak megnehezítik a kicsi dolgát, ne szóljanak bele.

2013. júl. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Csak a saját fiamból tudok kiindulni: 2-3 hétig nekem kellett állandóan kakukkolnom és bilire-wc-re ültetnem (és mégis napi 2x-3x átöltözni), mert ő sem szólt, aztán valahogy elkezdett kialakulni, a 3. hónapban meg már délutáni alváshoz sem kellett pelus. Még mindig szólnom kell, mert néha "nem ér rá leülni" és heti 1x előfordul baleset. Rögtön mindenhová pelus nélkül mentünk, de váltóruhákkal és az összes üldögélős bútorán már törülköző van :) Mindig rábíztam a gatyaválasztást meg agyba-főbe dicsértem, ha produkált... Ő augusztusban lesz 3 éves (apja rollert ígért neki szülinapjára, ha szobatiszta lesz), szintén bölcsis és a csoportban utolsónak rakta le a pelust.

Ja a beszólásokról nekem is le kellett szoktatnom pár rokont, csak pozitívan, eredményt lehet dicsérni az ovis "nagyfiúsággal".

2013. júl. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Aha, rendben, megpróbálom így, hogy slutty, nincs pelus, és szólok a rokonoknak is, csak hát ez tudjátok milyen? Megbeszéljük, és ha mégis baleset van, már nyomják is a sok okosságot...:/ és akkor kezdjek el velük ott a gerek előtt vitázni?


na, mindegy, holnaptól megint megpróbáljuk, és este megbeszélem vele...

2013. júl. 7. 15:17
 8/11 anonim válasza:

A legfontosabb, hogy ne lássa rajtad a gyerek, hogy elfogy az erőd. Nem szabad azt csinálni, hogy feladod rá a pelenkát,majd ismét leveszed. Így a leányzó pontosan tudja, hogy semmi szüksége leszokni a pelenkáról, mert anya úgyis visszaadja. Fontos a következetesség. Ha egyszer eldöntöd, hogy nem adsz rá pelust, akkor semmilyen körülmények között ne kerüljön rá. Vegyél neki hercegnős bugyit ha szereti, vagy olyat amilyen a kedvenc mesefigurája. Ha felveszi dicsérd meg, hogy milyen jól áll neki. Kérd meg,hogy ha pisilni-kakilni kell, akkor szóljon. Nem tudom, hogy szeret-e valamilyen matricát vagy kis kártyát összegyűjteni. Ha igen, akkor minden egyes sikeres wc-be pisilés-kakilásnál egyet kaphat, és ha összegyűjt belőle pl. 5 db-ot, akkor választhat valami kisebb játékot amiket te ajánlasz fel neki pl. egy játékboltban, vagy ehet olyan sütit amilyet ő szeretne egy cukrászdában. A lepedője alá tegyél gumilepedőt, ha esetleg bepisilne éjszaka, akkor ne az egész ágy ázzon. Jó esetben egyszer csak frusztrálni kezdi, hogy a pisibe van.( nálunk legalábbis ez volt).


Lehet, hogy sokan nem értenek velem egyet, de ez csak egy gondolat.

2013. júl. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez az ajándékosdi nem rossz ötlet...

Mikor terhes voltam, mindenfélét gondoltam, hogy hogy fogok dolgokat csinálni, és minden megdőlni látszik...:-DDD

A "megvesztegetés" is ezek közé tartozott...:-)))


A mindenféle kedvenc bugyi már megvan, a dicséret is, már akkor csak a legfőbb hiányzik, a következeteség...


köszi!!!!!!!!

2013. júl. 7. 17:31
 10/11 anonim válasza:

7-es vagyok!

AMIT ÍRTAM AZ NEM MEGVESZTEGETÉS! Bár nézőpont kérdése. Én ezt motivációnak hívnám. Motiválod arra, hogy ha ő szeretne valamit megkapni vagy elérni, azért bizony neki is tenni kell. Szerintem tetszene neki, hogy a végén "kívánhat" valamit. Ez csak a javára fog szolgálni később.

2013. júl. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!