Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Függesszem fel a bilire...

Függesszem fel a bilire szoktatást vagy folytassam?

Figyelt kérdés
Nem idegenkedik a bilitől, néha sikerélmény van, de inkább a véletlennek tudom be. Az udvaron ha jó idő van, csak bugyit adok a lányomra. Csak akkor szalad a bilihez, ha már bepisilt. Tegnap kérésemre ráült és sikerült is bilibe pisilni, de utána félórára már megint pisis volt a bugyi. Nem érett még rá, hagyjam egyelőre a témát? 2év3hónapos
2013. júl. 18. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne hagyd ra.
2013. júl. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A szobatisztaság ott kezdődik ha ő előre jelez hogy pisilni/kakilni kell! Ha te kérded,vagy fél óránként ülteted a bilire az csak tényleg véletlen.:)


De az mindenképpen jó jel hogy megy a bilire akár pisisen is! Még jó idő van ne add vissza a pelust,persze alváshoz vagy ha mentek valahová akkor igen.

2013. júl. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak az udvaron van bugyiban, mindenhol máshol pelenkában, mert nem szól előre. De úgy voltam vele, had szokja, ismerje, hogy is megy ez.
2013. júl. 18. 13:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Folytasd, itt az egész nyár előttetek. Az nagyon jó, ha pisisen odamegy a bilihez, én is így kezdtem a szoktatást, amint rájön, hogy kell előre érezni, ha jön a pisi, magától oda fog menni, mert már összekötötte a pisit a bilivel. Már csak arra kell várnod, hogy a saját szervezete jeleit felismerje, de szerintem nem fog sokáig tartani :)
2013. júl. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne hagyd abba. Hosszú még a nyár. Az én kiscsajom csak 20 hónapos, de hetek óta csak alváshoz, meg elmenetelhez kap pelust. Voltak/vannak kisebb balesetek, de a pisilést hamar összekötötte a bili használatával. Eleinte pisilt ahol érte, aztán ment a bilihez; később ha érezte, hogy csepeg, lélekszakadva rohant a bilihez. Most ott tartunk, hogy ha a lakásban vagyunk akkor visszatartja, s elmegy, ráül, belepisil. De ha az udvaron vagyunk, akkor csak fogja magát, leguggol, s pisil. Persze vannak bizniszek, amivel próbálom késztetni a használatra. :) Pl: Elmegyünk x házzal arrébb megnézni a kutyát, macskát; átmehet a szomszédba megetetni a csirkéket... Ilyesmik. :) Ezek nagyon ösztönzik. :) Igaz, ma a félkész süteményemet kellett otthagynom a konyhában, de ennyit megér. :) Hozzáteszem, az én lányom még nem beszél, így aztán nem is szól ha pisilnie kell. Figyelni kell Rá. Ha látom, hogy ingerli, de visszatartja (mert ugye ezer más dolga van :D), akkor odamegyek Vele, rácsücsül, s megy a dolog.

Lényeg a lényeg: Szerintem ne add fel! Már az is jó, hogy egyáltalán tudja azt, hogy mire való az a fránya bili. :)

2013. júl. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Azt írod, hogy látod rajta, ha ingerli. Hát én sajnos semmi jelét nem látom, hogy pisilni készülne. Jó, mondjuk nem vizslatom állandóan, de még nem tűnt fel semmi jel. De ma figyelni fogom.
2013. júl. 18. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!