Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Éjszaka pelus nélkül, de hogyan?

Éjszaka pelus nélkül, de hogyan?

Figyelt kérdés
A kislányom 2 éves, napközben régóta szobatiszta, szépen megy egyedül a WC-re és pisil, megtörli, lehúzza aztán kezet mos, a déli alvás is pelus nélkül megy, és nem pisil be. Estére még rakok alá pelust, de mindig van benne pisi reggelre. Hogyan szoktassam le estére a pelusról? Ha felkeltem pisilni, biztos hogy sok idő lesz mire visszaalszik, mert ha valamiért megébred este akkor is majdnem fent van 2 órahosszát mire visszaalszik. Hogy oldjam meg?

2013. júl. 27. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amíg minden reggel tele van a pelus, nem érdemes ezzel foglalkozni, különösen egy 2 évesnél. Már az nagy dolog, hogy nappalra ilyen szépen megy a szobatisztaság.
2013. júl. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 2 éves,és ugyan az a szitu mint nálatok.Napközben minden szuper,egyedül pisil,érzi ha jön a kaki,és megy a bilire.Éjszaka én is teszek rá pelust,mert van hogy teljesen szárazon veszem ki reggel,de van hogy tele van.Mivel 3. gyerek már...tudom,hogy eljön az az idő is,amikor már hetek,netán 1-2 hónapja már tényleg teljesen száraz pelenka fogad majd reggelre,nah akkor majd elveszem alóla.Addig nem.Nem erőltetem,mert nem lehet.3 éves korára a középső is szoba tiszta lett éjszakára,bár az ovis beszoktatás idejére újra be be pisilt éjszaka,gondolom a stressz,ez az közrejátszott(egyáltalán nem szeretett oviba járni)aztán rendbe jött minden 3,5 éves korár.Az első lány volt,Ő sokkal rugalmasabb volt,és nagyon hamar elhagytuk a pelust.

Szóval véleményem szerint,butaság felébreszteni pisilni,várd meg türelmesen,míg megérik arra,hogy egész éjjel vissza tudja tartani a vizeletét.Van még 1 éve! :) Minden jót nektek!

2013. júl. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor jó, várok még, persze tudom hogy ez is nagy dolog hogy napközben ennyire ügyes, az éjszakai felkeltést meg a nagy okos sógornőm mondta aki amúgy is beleszól mindenbe, de nem adtam neki igazat, és ezek szerint jól is tettem. Köszönöm a válaszaitokat, lesem majd a száraz pelusokat este, de eddig mindig volt benne :)
2013. júl. 27. 15:09
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A fiúnk 1 hónapja lett nappalra szobatiszta. Azzal egyidejűleg a délutáni alváshoz is az lett. Aztán mindig pisis volt az éjszakai pelus, talán 1-2 éjszaka figyeltem meg, hogy nagyon kicsi pisi van benne vagy egyáltalán. És mindig közvetlenül lefekvés előtt adtam rá a fiúnkra a pelust, míg 4 nappal ezelőtt annyira nem akart este elaludni, hogy én előbb bealudtam, minthogy pelust tegyek rá és nem pisilt be egész éjjel. És ez azóta is tart.:)

Szóval figyelni kell, ha nagyon kevés pisi van csak benne vagy száraz, akkor nem kell már. De ha még teli van, akkor még kell. És nem kell ezzel a kérdéssel foglalkozni. Vannak gyerekek, akiknek akár több hónap is, de akár 1 év is, mire éjszakára is elhagyják a pelust. Ez egyébként 4 éves korra elvárás. Szóval ne aggódj még ilyeneken.:)

2013. júl. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lukiné válasza:
Sziasztok becsatlakoznék. Nekünk is nappalra és delelésre minden rendben. Egyedül az a fránya kaki nem akarja azt amit mi és persze az éjszakai pisi is meg van még. Nálunk 2 és fél évesen lett "nagy fiú" de amíg éjszakára megy a pelus addig a kakit sem hajlandó máshova. Ti a kakit hogy oldottátok meg? Vagy az is jött magától? Most megpróbáltam tegnap éjjrl a pelus nélkül alvást mondván hogy elfogyott a pelus így kakihoz sem tudok adni. De egyik sem vált be. Éjjel bepisil kakit meg visszatartja.
2017. márc. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!