Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » A szobatisztaságra nevelést...

A szobatisztaságra nevelést el kell kezdeni már 8 hónaposan?

Figyelt kérdés
A gyerekünk 15 hónapos és meg sem fordult még a fejemben, hogy ezzel fogalkozzak. Úgy tudom még bőven ráérünk. Anyósom ma háromszor mondta el, hogy a lányának a gyereke, aki még nincs 8 hónapos már napok óta bilibe kakál. Gondolom oda tartják a bili fölé, amikor elkezd nyomni.
2013. nov. 5. 19:39
 1/8 nittababy ***** válasza:
De hogy kell majd két éves kora körül!
2013. nov. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam két éves múlt nemrég és most lett szoba tiszta. De még éjszaka pelus kell. Szóval nem nem kell 8 hónapsan hogy szoba tiszta legyen.
2013. nov. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Van egy EC nevű irányzat, ami szerint a baba jelzéseit figyelve látható, mikor fog pisilni vagy kakilni a gyerek. Akik EC-znek, nem használnak pelenkát, és pár hónapos babával is "balesetmentesek" tudnak lenni. Ennek a célja a szülő és a gyerek közti kommunikációnak az elmélyítése, "mellékterméke", hogy a totyogók is megtanulják szabályozni az ürítési folyamatokat.

Vannak, akik csak félig, kaki-ügyben EC-znek. Nem lehet, hogy ezt csinálják?

Egyébként arra már én is gondoltam, hogy ha egyszer látom, hogy most fog kakilni, miért nem kapom le róla a pelenkát, egyszerű lenne. Párszor meg is próbáltam, de nagyon béna voltam. :(

2013. nov. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az meg irto messze all q szobatisztasagtol, amit ok csinalnak. Raersz
2013. nov. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Babeli Zurzavar ***** válasza:
dehogy kell. en megprobaltam kaki teren EC-zni, mikor lattam h kakilnia kell lekaptam a pelust. mindezt olyan vehemenciaval tettem, hogy a gyerekbe "belefagyott" a kaki, 2 napig nem is produkalt semmit:-( akkor megfogadtam, hogy majd ha erett lesz ra, akkor fogjuk csak megprobalni!
2013. nov. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg sógornőd EC-zik, jó lenne, ha anyósod tudná, hogy ez NEM szobatisztaság! Avval ráértek még nagyon, igazad van. EC-s gyerekek sem lesznek feltétlenül korábban szobatiszták, mert ahhoz idegrendszeri érettség és egyéb tényezők is kellenek.

Anyósodnak is mindent 3x kell elmondani, azért mond ő is mindent 3x? :/

2013. nov. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem EC-zik. Sógornőmmel nagyon jóban vagyunk, meg szoktuk beszélni az ilyesmit. Gondolom azért mondta háromszor, mert egyszer sem reagáltam rá. Nem tudtam mit mondani, mert nem akartam megsérteni, hogy hülyeségnek tartom.
2013. nov. 5. 21:50
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

El lehet kezdeni, miért ne lehetne, csak éppen eredménye lesz kevéske...

Én pl elkezdtem, azért, mert mikor a babám 8hós volt, épp anyuéknál laktunk, mert akkor építkeztünk, és tesóm fia is épp ott lakott, mert tesómék autóbaleseteztek és ők sajna sokat voltak kórházban. MIvel tesóm fia éppen abban a korban volt 2-2,5év között és már bilizett, az én fiam látta és ő is akarta. Ráültettem minden reggel, napközben is, de nem erőltettem. A reggeli pisi-kaki nagyon hamar ment a bilibe, és ez a napjaink része lett. Kb 10hós korától már minden reggel a bilibe végezte a dolgát, de ettől ugyanúgy pelenkás volt egész nap, néha - néha jelzett, hogy ráülne napközben, de ez alig volt jellemző, viszont reggel ahogy felébred mondta, hogy biii- és így indult a nap. 2éves mult mikor szólt egy napon a reggeli szeánsz után, hogy ne adjak rá többet pelenkát. Onnantól szobatiszta lett.

Szóval nem erőltettem én sem, és ha az adott életkorban nem éppen úgy alakul, hogy mind együtt lakunk és nem látja más kisgyerektől ezt a fiam és nem érdeklődtem volna- eszembe sem jutott volna magamtól ráültetni 8hósan.

:)

2013. nov. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!