Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valaki elkezdte 16 hónaposan...

Valaki elkezdte 16 hónaposan a szobatisztaságra szoktatást?

Figyelt kérdés

A nagymama döbbenettel fogadta, hogy még nincs bilije a fiamnak és hogy még várni szeretnék 3-4 hónapot a próbával.

Kisfiam egyáltalán nem jelzi, ha pisil, ha kakil, nem is zavarja, ha bekakilt, ezért gondolom, hogy még nemigazán lenne értelme elkezdeni.

Az, hogy elkapnék, egy-egy kakit, mert tudom, hogy mikor kakil, annak nem látom értelmét, hisz az nem tudatos lenne a fiam részéről.

Mit gondoltok? Tapasztalataitok vannak?

Köszönöm


2010. máj. 17. 13:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szomszéd kisfiú 18 hónapos, és most kezdi csak jelezni, hogy ha kakilnia kell. Folyamatosan van rajta pelus, és még ők sem kezdték el a biliztetést. Szerintem még korai.

Persze majd lesz egy-két olyan anyuka, aki azt állítja, az ő gyereke már 6 hónaposan szobatiszta volt, de ne foglalkozz az ilyenekkel.


Egy ismerős mesélte, hogy őt drasztikus módszerrel szoktatták le a bekakilásról: belenyomták az orrát a kakis pelusba másfél évesen a szülei. Szerintem ez rohadt gáz, én biztosan nem tennék ilyet.

2010. máj. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
szeirntem nincs értelme.azenyém 17 hós, és motanában kezdte mutogatni a fenekét, ha pukizik vagy ha böfizik a száját. gondolom, ez az első lépés, hogy egyáltalán rájöjjön, mi a kapcsolat. ill. mutatja már ha bekakilt, de csak ha épp olyanja van, pár napja. szóval értelmetlen lenne, úgy vélem. az én anyósom már 1 évesen vett egy bilit, amit aztán elraktam a szekrénybe. egy hónapja előettük, a babát ráülteti, de ennyi. majd gondolom szépen kialakul. anyósoddal meg ne törődj, a kisfiad mint az én lányom még abszolút alkalmatlan a szobatisztaságra.
2010. máj. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A kislányom pénteken lesz 16 hónapos. Már egy ideje van bilije, amire fürdés előtt mindig ráültetem, persze sikertelenül, de nem is ez a lényeg egyelőre. Tegnap este már majdnem elfelejtettem, de ő hozta. Ráültettem és csodák csodájára belepisilt. Valószínűleg véletlen volt, de nagyon örültem! Én is várni akarok nyárig, de ez nagyon felbiztatott, hogy lehet sikerülni fog. Szerintem vehetsz egy bilit. legalább ismerkedik vele.
2010. máj. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
hali.az én kislányom 20 honapos korára szobatiszt volt.akkor született a teso.a kicsi most 20 hos de már csak este van pelus.
2010. máj. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 15 hónapos és szól hogy "kaka be". Tervezem, hogy veszek egy wc szűkítőt és barátkozunk vele.
2010. máj. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom 16 hós. Már van bilije, oda is adtam neki, hogy barátkozon vele. Mostanába már rá szokott ülni, persze ruhástól. Valamelyik nap bele pukizott és felállt mint aki jól végezte dolgát. Olyan aranyos volt. De még én is várok a rászoktatással majd nyáron. Remélem sikerrel jár majd mindenki aki a nyárra tervezi a pelus kontra bili harcot. :))
2010. máj. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes venni, de szoktatni még nem kell. Lássa, hogy ott van a vécében, néha ráültetni, persze nem kell sokáig, elég, ha csak ráül.

A nagyobbik fiam 2,5 évesen egyik nap levette a pelenkát, nem ellett neki. Addig rá sem ült a bilire.

A kicsi most 17 hónapos, látja a nagyobbat, így ő hozza a bilit reggel, s rendre bele is pisil. Néha szól kakilás után, hogy kaka. Az ő léptéke szerint haladunk, nem erőltetem a szobatisztaságot. A szobatisztaság kialakulás hosszú folyamat, nem csak fizikai, hanem lelki érettség is kell hozzá!

2010. máj. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 8 hónapos volt a fiam mikor elkezdtem biliztetni, minden tisztábatételnél ráültettem. Mikor kibontottam akkor pisilt le mindíg 90%-ban, így sietve ráültettem és bele is pisilt, de ez még nem volt tudatos. Mikor meg láttam, hogy kakilnia kell, tehát elkezdett nyomni, erölködni, gyorsan ráültettem és akkor a bilibe kakilt. 1 éves korától a kaka csak a bilibe ment. Ha kakilnia kellett akkor nyögött és már tudtam, hogy irány a bili mert kakilni fog és kakilt is szépen. Így 1 éves korától már nem volt kakis pelusunk. De minden tisztábatételkor továbbra is ráültettem. 20 hónapos kora óta meg szobatiszta, csak esti alváshoz adok még rá pelust, de általában az is száraz marad. Már tudtam, hogy érzi ha pisilnie kell, mert mikor fürödtük akkor felállt a vízben és nézte, hogy pisil bele. Most húsvétkor határoztam el, hogy na akkor most leszokunk a pelusról. (június végén jön a kistesó, addigra le akartam szoktatni, ne kelljen kettőt pelenkázni egyszerre) Nem adtam rá pelust és szépen elmagyaráztam neki, hogy most nincs pelus és ha érzi, hogy pisilni kell akkor szóljon, vagy menjen a szobájába a pilihez és húzza le a gatyót és üljön rá és pisiljen szépen. Első nap még át kellett öltöztetni egy párszor, másnap már csak egyszer és azóta meg minden megy szépen. Szóval nagyon ügyesen megtanulta, nem is gondotam, hogy ilyen könnyen fog menni.

Szerintem nincs igazad abban, hogy mikor látod hogy kakilnia kell akkor ráültetnéd a bilire, mert hogy még nem lenne tudatos. De igen is van értelme, mert majd összeköttné a két dolgot, hogy a nyomizást, a kakizást azt a bilibe kell csinálni. És így neki is könnyebb nyomni, mintha a pelusba csinálná, ezzel csak segítel neki és majd meglátod, hogy össze fogja kötni a két dolgot és fogja mutatni, hogy ő a bilibe akar kakilni. Ha nem mutatja meg neki az ember, hogy mire való akkor nem fog rájönni magától! Én büszke vagyok a fiamra, hogy ilyen ügyes és ezt csak annak köszönhetem, hogy igen is hamar elkezdtem a biliztetést. Mert most is voltunk egy 2 éves kisfiúnál látogatóba és pont bekakilt és ott törölte az anyja a kakis feneké, és gondoltam magamba de szerencsé vagyok hogy nekem már lassan egy éve nem kell "szaros popsit" törölnöm.

Mert igen is minnél tovább vár az ember, halogatja a biliztetést a gyerek annál akaratosabb és makacsabb lesz, mint mikor már korán megismerkedik a bilivel és nem kezd el raplizni, hogy még rá se akar ülni, hanem természetesnek veszi, hogy az igen is azért van, mert rá kell ülni és oda végezni a dolgát.

2010. máj. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A fiam 17 honapos, van bilije, de azon kivul, hogy jateknak fogja fel mast nem lat benne. Ruhastol szokott raulni es lovagol rajta, merthogy van ugralo zebraja es gondolom a hasonlo labtartas miatt ezen is ugralni akar.

A pisit kakit egyaltalan nem jelzi. Pontositok: kb 2 honapja egy alkalommal szolt, hogy kaka, amikor visszakerdeztem, hogy van-e kaka a pelusban, akkor mondta, hogy igen.

Illetve az esti furdes elotti pisiles az, amikor koordinalja a pisit. Nagyon tetszik neki a pelenka nelkuli allva pisiles, kiszokta varni, ami bleall a kadba, akkor latvanyosan pisil, engedi, elzarja tobbszor es csak ezutan szoktam vizet engedni.

Nagy a logikaja a kissracnak, semmi jele annak, hogy le lenne maradva, de nagyon nem erzem meg kesznek a szobatisztasagra szoktatashoz. Jon a nyar, sokat leszunk a kertben, lehet pelenka nelkul is neha. Talan igy latni fogja, hogy mi tortenik a lenti egysegen es elkezdi kontrollalni, ahogyan az esti furdetesnel.

Ha nem, meg akkor sincs gond, van ideje.

Az osszes gyeek a kornyezetemben 2 eves kor kurol, vagy azutan lett szobatiszta, altalaban nyaron. Szerintem megnincsenek a gyermekeink lemaradva.

(Nem surgetem, pedig kivan mar a micsodam a pelusvasarlassal, mert a fiam mindig is nagy volt, honapok ota 14-15 kg, 5-6os pelenkakat kell vennem, ami nem olcso, es van egy 3 honapos fiam is, szoval az en napjaim a pelenkazasbol allnak.)

2010. máj. 18. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

14:36-osnak: tényleg nagyon ügyes akisfiad! de valszeg semmi köze ahhoz, hogy m,ár 8 hósan elkezdted szoktatni, h 16 hósan kezded, akkor is az lett volna 20 hós korára.

mivel 8 hósan, még fogalma nincs arról, hogy egyáltalán milyen testrésze hol van, hát még hogy a záróizmait működtesse, szabályozza...amit csináltatok, az max. pavlovi kondicionálás, de azt macskákkal, kutyákkal is meg lehet tenni.

igenis vannak gyerekek, akik később érnek meg rá.

és mi van akkor, mondjuk, ha az én kislányom nem is erőlködik látványosan, amikor kakál? észre se veszem, csak onnan, hogy egyszer csak elkezd illatozni. mi most tartunk ott, hogy a pukinál nevetgél, és fogodssa a fenekét, meg ha bekakált, akkor a gaytáját fogdossa, de hogy szólna előre, á, az még odébb van...17 hós lesz pár nap múlva

2010. máj. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!