Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Merjem így oviba engedni a...

Merjem így oviba engedni a kislányomat?

Figyelt kérdés
Tanácsot szeretnék kérni. A kislányom, aki pár napja töltötte a három évet, érett, egészséges, kétéves kora óta szobatiszta, viszont tavasszal volt egy erős hasmenéssel járó megbetegedése, ami miatt sajnos a bölcsiben visszaadták rá a pelenkát, mert nem ért el a vécéig. A hasmenése már hetek óta elmúlt, de szegénynek teljesen elment az önbizalma szobatisztaság terén. Itthon gyönyörűen szól mindig, nem is a bilire, hanem a mi vécénkre ül. A bölcsiben is szól általában, ha pisilnie kell, viszont a kakánál egyszerűen nem hajlandó időben kimenni. Általában rögtön utána mondja, hogy kaka van, vagy ha rossz passzban van, akkor csak áll, és ijedten néz. Gyakorlatilag könyörögtem a gondozónőknek, hogy vegyék le róla a liberót, hogy visszarázódjon a régi kerékvágásba, de hajthatatlanok, azt mondják, csak akkor vehetik le, ha a gyerek full szobatiszta és mindig szól. Én meg a hajamat tépem, mert még a pszichológus is azt mondta, addig nem lesz javulás, amíg rajta van a pelus. Szeptemberben ugye menne oviba, beszéltem az ottaniakkal, akik legyintettek, hogy nem baj, a piciknél az elején elnézőek, hozzak kezdetben pelenkát, aztán majd belerázódik. Erre én is látok esélyt, hiszen itthon semmi gond vele, viszont eszméletlenül félek, hogy kifogunk egy rossz óvónénit, aki esetleg türelmetlen vele, leüvölti a fejét vagy ilyesmi, és akkor úgy bestresszel, hogy visszajön a hasmenése, ami egyébként idegi alapon volt neki. Van valamelyikőtöknek hasonló tapasztalata? Mernétek így oviba vinni a gyereket? tudom, hogy szeptemberig még van idő, de az a baj, hogy a rövid nyári szünettől eltekintve végig bölcsődében lesz, nem tudom abban a közegben van-e esélye a helyre rázódásra.

2014. jún. 18. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Őszintén? Ha megoldható, akkor kivenném a bölcsiből, inkább rábíznám a nyárra egy közeli hozzátartozóra és vinném bizony őszre az oviba.

Ugyanis a bölcsiben a gondozók egyértelműen hátráltatják a lányodat, aki egyébként teljesen szobatiszta, csak kicsit meghanyatlott kaki témában a hasmenés miatt. De ezt lehet rendezni. És én is el tudom mondani, hogy valóban az oviban nálunk is teljesen rendben kezelik az ilyen témát, tehát elnézőek, ha kezdő kis csoportos ovisnak ilyen gondja van.

Amúgy nem tudom, hogy mennyi az a kis szünet a bölcsiben, de ha mondjuk legalább 2 hét, akkor 2 hét alatt azért otthon szerintem rendeződne ez a kaki téma. Nyugodtan meg kell vele beszélni és szerintem menni fog.

És mindenképpen oviba adnám. Mert ha gondozókon múlik a bölcsiben, akkor lehet még 1 év múlva is ráadják a pelenkát a lányodra.:)

2014. jún. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A szomorú helyzet az, hogy egyedül nevelem, rokonok másik városban vannak, úgyhogy egész nyárra nem tudom rábízni senkire, viszont lesz három hét nyáriszünet, ami szerintem rendkívül hasznos lesz, kettőt együtt leszünk vidéken a nagyszülőknél, egyet itthon egy ismerős baby sitterrel, akit nagyon szeret, vele is tud lazítani. Júli végén visszamegy a bölcsibe, viszont ha ott nem javul, szerintem két héttel ovi előtt kiveszem, és habár ingem-gatyám rá fog menni, de itthon marad megint az ismerősünkkel, hogy lehetőleg elmúljon a rossz bölcsis beidegződés.
2014. jún. 18. 19:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is kivenném,és majd megy oviba.

Sajnos egyébként nem ritka a teljes vissza esés egy gyereknél,de súlyosbítják a helyzetet a gondozónők.Nem is igazán értem,én amikor bevittem először pelus nélkül csak szóltam mi a helyzet,soha nem adtak rá többet pelust,pedig volt baleset is bőven,de mindig mondták hogy ez természetes,eljátszák az időt.Még oviban is előfordul bepisilés,kakilás,dolgoztam oviban is.

2014. jún. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ismét köszi a választ! Amikor ment a hasa, akkor valóban nem lehetett leszedni róla, most meg már beléjük rögzült. Nagyon bízom a három hét nyári szünetben, jövő héten kezdődik, utána még visszamegy kicsit, meglátjuk hogyan reagál. Ha jól, azzal megspórol nekem egy csomó pénzt a kislány, ha visszaesik a régi állapotba, akkor akár augusztus elejétől is kiveszem, megoldom valahogy a felügyeletét, hogy szeptemberig jó kezekben legyen, míg dolgozom. Még átgondolom, az előbb írt két hét lehet, hogy kicsit kevés lenne, de egy hónapnak elvileg elégnek kell lennie, hogy kiheverje a bölcsi okozta kárt, nem igaz?
2014. jún. 18. 22:19
 5/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk erősen nehezítő tényező, hogy itt nem tizennégyen, hanem huszonyyolcan lesznek, meg kell tanulnia, hogy abban a tömegben se felejtsen el szólni. Arra lennék kíváncsi, hogy van-e olyan, akit eltanácsoltak az oviból, mert rendszeresek voltak a balesetek?
2014. jún. 19. 06:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!