Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Először pisilt a bilibe ma...

Először pisilt a bilibe ma hogyan tovább?

Figyelt kérdés

22 hónapos kisfiam ma a fürdés előtt pelus nélkül rohangált, látom a fürdőben hogy megfogja a kukiját (mint amikor a kádban pisilni készül), gyorsan megkérdeztem pisilni kell?, mert akkor ide csücsülj rá. Hát belepisilt:-) Annyira örültem neki és ő is :-)

Most hogyan tovább? Próbáljam meg, hogy kicsit reggel is legyen pelenka nélkül itthon és kérdezgessem vagy mit csináljak? Mert ha már így megértette és meg is tette, akkor a lehetőséget meg kell teremtenem neki és ugye már az idő nem olyan hogy meztelenül mászkáljon csak kisbugyis megoldással tudok neki helyzetet teremteni, amiben szólhat.

Tapasztaltabb anyukák, mit tanácsoltok?



2014. szept. 7. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Több odafigyelést igényel, de megéri rászánni az energiát. Óránként kérdezd meg majd ültesd bilire. Ha sikerült kifogni, dícsérd meg. Együtt öntsétek ki. Érezze, h ez mennyire fontos.

Kitartást!

2014. szept. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Most válaszolt hogy kell pisilnie, akkor is ültessem rá ha nemet válaszol? Óránként?
2014. szept. 8. 08:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem, ne erőltesd, ha nem akarja.
2014. szept. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nem erőltetem, nem is tudnám ráültetni ha nem akarja.


Gyakorlatban érdekel mit tegyek?

Ha itthon vagyunk vegyem le róla a pelust vagy mit tegyek?

bent 22-23 fok van.

2014. szept. 12. 15:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányommal 2 évesen kezdtük a bugyizást (nyáron). Sokszor-sokszor becsurgott. Mindíg utólag szólt, bepisiltem ... volt mikor nézte hogy csurog a lábán végig ... Két hónapig rengeteget takarítottam utána, mostam a ruháit, bugyikat. Most 27 hósan megbízhatóan szól ha pisilni kell, nem csurog már be sosem, a nagydologgal még vannak gondok. Attól "fél", vagy nem is tudom hogy mondjam. Volt 4 napig nem kakált, visszatartotta. Persze legyen szem előtt a bili és ültesd rá, érezze-lássa mi is az a "pisilés". Tudom nem szabadna - de nálunk 1-2 gumi maci a jutalom a pisilésért. Megdicsérem, együtt visszük ki a bilit, ő húzza le a wc-t. Most már csak alváshoz van pelus, de ha felébred tépi le magáról. Ovira kell szobatisztának lenni, úgyhogy van még sok idő nektek is nekünk is, nem lesz semmi gond, ne aggódj. Ahogy érik a kis elméje ezt is "megtanulja". Dehát ugye annyi tanulni való van nekik az első pár évben!
2014. szept. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi :-)
2014. szept. 13. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!