Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 1 éves kislányom van. Az...

1 éves kislányom van. Az anyja lelépett egyedül nevelem. Hogy tudnám a szobatisztaságra szoktatni?

Figyelt kérdés

2014. okt. 18. 20:18
1 2
 11/18 anonim válasza:
100%
Bocs, de ez a hege13 egy gyökér. 70 éve gyötörték a piciket idejekorán azzal, hogy feszt bilire ültették őket. Az állandó bilire rohangálás egyébként sem valódi szobatisztaság, annak pont az a lényege, hogy vissza tudja tartani. Ez olyan, mint a járás,beszéd, írás, olvasás: idegrendszeri érettség kell hozzá, szándék (mármint a gyerek részéről), és ÓRIÁSI különbségek vannak e téren (is) a teljesen normális gyerekek között is. Lélektani határ az oviba menetel (3 év). Az én napfény-okos lányom 2 héttel szeptember 1. előtt volt csak hajlandó rá (tudta már, de valamiért nem akarta, csak akkor lett az, mikor már abszolút muszáj volt), a széllelbélelt fiam meg 2,5 évesen észrevétlenül lett az. Nincs két egyforma gyerek. Elenyészően kevés az a gyerek, akiből nem lesz szobatiszta felnőtt, úgyhogy nem érdemes rágörcsölni (általában csak kontrolltúltengéses emberek mániája szokott ez lenni)
2014. okt. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Igaza van a 11-esnek, én akármit csinálhattam, három évesen lett szobatiszta a kisfiam, pedig már két éves kora előtt próbálkoztam, és nem hagytam abba a próbálkozást. Így van, idegrendszeri érettség kérdése.

Azért mert egy gyereket véletlenül pont akkor ültetnek a bilire, amikor dolog van, az nem szobatisztaság.

2014. okt. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Előző vagyok- az egyik kolleganőmet, aki most 47 éves- kikötözték a bilihez egy évesen(!), hát persze, hogy beletalált... Ez nem szobatisztaság.
2014. okt. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Az én barátnőmet(34)meg beültették 1 évesen a kiságyba,alá a bilit,mese bakapcsol és egy egész délelött ott ült..no persze,hogy néha belecsurgott a pisi...no comment,ez nem szobatisztaság!
2014. okt. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Nekem azt mondta egy szakember, amikor megkérdeztük, hogy ha egyedül megy a lépcsőzés akár kapaszkodva akár egyedül, akkor lehet elkezdeni a szobatisztaságra szoktatás, amit csak úgy lehet, hogy napközben leveszed a pelenkát, és figyeled a gyermeket, ha látod olyan az arca, mint amikor a pelusba, vagy fürdetéskor a kádba is csurgatni szokott, mert ez azért elég egyértelmű, akkor irány a bili. Sok türelem kell hozzá, mert az elején biztos lesz olyan, amikor bepisil, ekkor nem lekiabálni a fejét, hanem okosan elmagyarázni neki, legközelebb szóljon előbb, ha pedig sikerül elérni, vagy majdnem oda értek, mert szólt, de még is csak becsurrant kicsit akkor mindig megdicsérni. Amikor már azt hiszed minden rendben akkor is előfordulhatnak balesetek, erre pedig csak csere ruhával tudsz felkészülni.
2014. okt. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Mi köze van a lépcsőzésnek a szobatisztasághoz??

Tényleg nem bántásból kérdezem!Csak kíváncsi vagyok mivel indokolta a szakember.

2014. okt. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

szerintem az lehet a köze, hogy a mozgásfejlődés sok mindennel összefügg- idegrendszeri érettségi fokokat jelent, hogy mit "tud" mozgás terén a gyerkőc.

. (lépcsőzés egy egyébként összetett mozgásforma).

2014. okt. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

"szerintem az lehet a köze, hogy a mozgásfejlődés sok mindennel összefügg- idegrendszeri érettségi fokokat jelent, hogy mit "tud" mozgás terén a gyerkőc.

. (lépcsőzés egy egyébként összetett mozgásforma)."


Pontosan ez a magyarázata.

2014. dec. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!