Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ki, mikor, hogy kezdte el...

Ki, mikor, hogy kezdte el szobatisztaságra nevelni babáját? Kisfiam 14 hónapos és anyósom szerint már bilin kellene ülnie. Szerintem még korai. Tapasztalatok, vélemények?

Figyelt kérdés

2014. okt. 28. 13:22
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugodtam. :) Olyan szinten érdekli, hogy játszik vele. Ám azt nagy lelkesedéssel. Járni már jár stabilan és viszi is a bilit a ház minden részébe. :)
2014. okt. 29. 12:44
 12/12 anonim ***** válasza:

3gyerekem van.

Az első 9hónapos volt,mikor az unokatesója 2,5éves, és akkor kezdett bilizni, (pár hónapig együtt laktunk építkezés miatt) és reggelente egyszerre ülettük rá a gyerkeket a bilire. MIndkettő nagyon aranyosan elücsörgött rajta, és az én fiam is elkezdett a bilibe pisilni-kakálni. De ettől függetlenül volt rajta pelenka. Reggel és a délutáni alvás után ült rajta általában és a nagydolgát abba végezte és akkor abba pisilt. Ettől függetlenül 2év 3hónapos volt, mikor végleg lekerült róla a pelenka.

Másik fiam 3évesen lett szobatiszta, pedig vele is próbáltam már nagyon korán bilizni, és sokszor maceráltam ezzel a témával- lehet pont ezért tépte az idegeimet ilyen sokáig. :))

Harmadik gyerekem 2év 8hónapos- őt a középsőből kiindulva nem maceráltam, most nyáron kezdtem mondogatni neki, hogy próbálkozzunk, meg stb. de nem lovagoltam a témán ezerrel. MOst egy hete kezdi érdekelni a téma, és sokat bilizik. Szinte a pisi mind abba megy, még reggelente is száraz pelenkával ébred és rögtön a bilibe pisil, de a kakát még nem érzi. Ezért mivel egész nap pelenkába van, a nagydolgát abba végzi.


3gyerek 3féle nálun ilyen szempontból. Az én tapasztalatom az, hogy akár korán-akár később lehet ismerkedni a bilivel- csak nem kell erőltetni. Előbb vagy utóbb ugyis mind szobatiszta lesz.

Első gyerekemnél sokkal kevesebb pelenka fogyott. Ennyi előnye volt, hogy ilyen jól vette a bilizés témát. :)

2014. nov. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!