Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Próbálkozott már valaki...

Próbálkozott már valaki kicsivel több, mint 1 évesnél a szobatisztasággal?

Figyelt kérdés

Volt eredménye?

Hogyan lehet nekiállni?


2014. nov. 7. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Előre leszögezem, hogy csak ismerősnél hallottam, hogy próbálta az egyik család a 14 hós gyerekét szobatisztaságra nevelni, sikerült is nekik, majd a gyerek 4 évesen elkezdett újra bepisilni, bekakilni! Pszichológushoz is vitték, és ott mondták nekik, hogy sajna túl korai volt nálunk ez a szobatisztaságra való nevelés, nem érett rá meg akkor a kislányuk, ennek a levét itták utána!

Szóval nekem az egyik gyerek 3,5 fél évesen lett egyik-napról a másikra szoba és ágytiszta! nem is erőltettük soha, hagytuk hogy megérjen rá. A másik gyerekem meg 2,5 fél évesen szintén egyik-napról (kb 1 hét leforgása alatt) a másikra lett magától szobatiszta, Ő nem akart pelut felvenni, bugyit kért! Én azt mondom, hogy hagyni kell, hogy a gyerek megérjen rá! mert az nem jó ha nem érett meg rá és úgy próbálkoztok vele!

2014. nov. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Nem èrett mèg hozzà, kell egy fejlődèsi szaksz hogy èszlelje az ingereket.

Unokatestvèrem bilire ültette a kicsit ahogy betöltötte a màsfelet, àllandón ordított rajta nagyon ritkan sikerült elcsípni a dolgokat de ennyi....persze fèlelme lett a bilitől majdnem 5 èvesen lett szobatiszta.

2014. nov. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy egy ekkora gyereknél nem természetes dolog a szobatisztaság.

3 gyermekem van, a nagyoknál soha nem is erőltettem. A pici 13 hónapos múlt, és 3 hónapos kora óta küzdünk e-coli fertőzéssel. Rengeteg antibiotikumot kapott szájon át és vénásan is, de újra és újra vissza jön neki. Túl vagyunk sok-sok vizsgálaton, semmi szervi elváltozást nem találtak nála, ami ezt indokolná. Járunk vesegondozásra, a doktornő azt mondta, valószínűleg amíg pelenkás addig nem is fog nála elmúlni akármit csinálok. Nemrég óta kapja a tőzegáfonya szirupot, bélflóravédőt és homeopátiát is adok neki.

Már ötletem sincs, hogy mit tehetnék, ezért merült fel, hogy jó lenne szobatisztává tenni.

2014. nov. 7. 10:09
 4/8 anonim ***** válasza:
hát én úgy tudom, minimum a másfél éves kor, amire egyáltalán megérik a szervezete a szobatisztaságra, vagyis egyáltalán az ürítés szabályozás leheletnyi időre átsuhan a kis buksiján (én ezt olvastam még nem tartok ott) szóval biztos hogy 1.5 éves kora előtt nem állok neki.
2014. nov. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
szobatiszta nem lesz egy évesen. de! létezik olyan,h. természetes csecsemőhigiénia. googlezd meg. bár ezt születéstől kezdik,de belevágni sosem késő. mi csináltuk egy darabig,de sajnos amint elkezdett járni,befuccsolt a dolog,mert nem volt hajlandó ülni a bilin.így nem erőltettem tovább. tömören annyi a lényeg a dolognak,h. minden baba jelez valamilyen módon ürítés előtt (az én lányom pl. mozdulatlan lett minden pisi alkalmával). ezeket a jeleket iosmeri fel anyuka, tapasztalja ki általuk a gyerek ürítési szokásait és ilyenkor bili,wc tál fölé tartja. sok kultúra van,sőt magyarországon is vannak olyan családok,ahol soha nem volt pelenka a gyereken,már az első perctől sem. ennek a lebutított verzióját megpróbálhatnátok ti is. pl. mi úgy csináltuk,h. minden felkelés után azonnal bilire ültünk,és lefekvés előtt is. nagyon szépen ment a dolog,napi egyszer kaki a délutáni felkelés után, a délutáni alvás pelus nélkül (még mindig meg van!) és két bilizés között max egy pisi volt a pelusban, kakit sosem kellett mosnom,az mindig a bilibe ment. (mi mossuk a pelust). hasonló fonálon esetleg ti is elindulhattok. sok sikert!
2014. nov. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A d-mannóz port megpróbàlhatod. Megelőzésre is jó. Nekem bevált. Lehet pici gyerekeknek is adni.
2014. nov. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

A d-mannózra én is rátaláltam a neten. Kérdeztem az orvosunkat, azt mondta, nem tud róla személyes tapasztalatot mondani, de Ő inkább maradna a tőzegáfonyánál és a homeopátiánál.

Nem tudom mit csináljak.

2014. nov. 10. 14:35
 8/8 anonim ***** válasza:

9hónapos kora óta bilizett a fiam. Ráülettem, rajta maradt és hamar rájött, hogy mire való. Nem erőlettem, hozzáteszem, de unokatesója épp akkor kezdett szobatiszta lenni 2,5évesen, és együtt biliztek a mamánál-így csinálgatta.

Rendszeressé vált, hogy reggel a bilibe végzi a dolgát, pisi-kaka, valamint a délutáni alvás után is. Napközben nem erőlködtem vele. 2éves kora után nemsokkal lett egyik napról a másikra szoba és ágytiszta.

Annyi haszna volt, hogy kevesebb pelenka fogyott, és kevesebbet volt pisis pelenkában.


Ha ilyen problémátok van, én próbálkoznék a bilivel, vesztenivalód nincsen. Ezzel még nem erőltetsz semmit, ha megpróbálod ráültetni a bilire.

NÁlunk bevált, hogy mesét nézett közben, akkor úgy elmerült magába és nyugton maradt a bilin. :)

2014. dec. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!