Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 2 évesen el kéne már kezdenem...

2 évesen el kéne már kezdenem a szobatisztaságra nevelést?

Figyelt kérdés
Igazából már finoman próbálkozom,de semmi eredmény.Bár hogy őszinte legyek azt sem tudom hogy kezdjem. 1 percig ül a bilin aztán felugrik. Látja hogy mit csinálunk a WC-n,mellém ül ruhástól a bilijére..De a kakit nem bírja elviselni a pelusban,rögtön szól,ebből gondoltam hogy talán érdemes próbálkozni. Csak többen mondták már nekem, hogy az ő gyerekük 2 évesen már szobatiszta volt, meg pelus nélkül kell járatni..Hát nálunk nincs valami meleg a lakásban most..
2015. jan. 13. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
Igen, el kellene kezdened, már féléve is elkezdhetted volna. Tedd le a bilira naponta többször, evés után, alvás előtt és után. Ha pisil-kakil, dícsérd meg, mondd neki, hogy nagyon ügyes, a nagyok így csinálják, nem a pelusba. Persze, ha a pelusba csinálja nem kell elszidni. A bilin ültesd egy kicsit, ne hagyd, hogy felpattanjon egyből, semmi baja nem lesz, ha ott ül 5-10 percet. Nyárig csináld ez, aztán vedd le róla a pelust.
2015. jan. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Nekem is 2 èves, de ő sem szobatiszta. Nem erőltetem, majd az lesz ha megèrik rà. Mindennek eljön a maga ideje. Egyik gyerek sem egyforma.

Persze finoman próbàlkozunk. Napközben nèha pelus nèlkül van, legtöbbször el is àztatja magàt.

Ő mèg annyira nem beszèl, így azt sem tudja megmondani ha jönne a pici. Csak akkor veszem èszre ha màr becsúszott.

Ruhàstól meg ül a bilin kb. fèl percet, aztàn fut 2 kört majd újra fèl perc. Elszórakozik. Meztelen popsival nem hajlandó ràülni, sírva ellenkezik, mintha fèlne úgy rajta. Nem is erőltetem. Nem fogom erőszakkal odakötözni csak mert egyesek szerint màr " illene" szobatisztànak lennie.

Illik vagy nem, az enyèm bizony mèg nem az. Az ő kis tempójàban haladunk.


Beszèltem erről egy mentàlhigiènikus-óvodapedegógus ismerősömmel, ès ő is megnyugtatott, abszolút azon a vèlemènyen van mint èn hogy nemszabad ràerőszakolni. Meg fog rà èrni ha itt az ideje. OLövi kezdèsre màr bőven szobatisztàk leszünk, addig meg van idő próbàlkozni.

2015. jan. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Lányom nyáron volt két éves, tehát akkor valahogy adott volt, hogy levettem róla a pelust, és bugyiban rohangált, aztán ráültettem bilire, és hamar szobatiszta lett.

Ha télen lett volna két éves, akkor valószínű néha-néha megpróbáltam volna megismertetni a bilivel, de megvártam volna a jó időt, mivel olyankor egyszerűen sokkal könnyebb a szobatisztaságra nevelés. S a gyerekek is élvezik általában, hogy "szabadon" szaladgálhatnak.


Amúgy én akkor nem figyeltem ki, mit mond. A lányom jelzéseit figyeltem, úgy éreztem érdemes próbálkozni, és így is volt. Pont nem érdekelt, hogy más gyerek mikor lett szobatiszta.


Ha úgy érzed érett rá, akkor ültesd a bilire. Miért ne?

Ha nem érett rá, úgyis látni fogod!

2015. jan. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

szerintem szobatisztasàgra nem nevelünk, hanem segìtjük a gyerkőcöt, ha a jeleit mutatja annak, hogy ott az ideje. Bilire ültetni fix időközönként hülyeség, amìg maga fel nem ismeri és nem tudja kontrollàlni az ingert. Akkor ültesd bire, ha làtod hogy pisi-kakira készül, fordìtva mint egy pavlovi reflex:ràülteted,,pisilni kell.

Nem vagy lekésve semmiről, ez nem verseny. Nem lesz örökké pelenkàs. Inkàbb hagyd a sajàt tempójàban, minthogy sietteted aztàn hónapokig szenvedtek.


Nem jàrattam a fiamat pelus nélkül csak azért hogy leszokjon róla, ő szólt hogy nem akarja visszavenni, pisil inkàbb bilibe. Ezt persze megelőzte rengeteg beszélgetés (az oviba pelussal nem mehet,,a nagyok wc-be pisilnek stb),és mindig, de tényleg mindig kìsért minket a wc-re. Idegesìtő volt néha, de megérte. Kb egy hét alatt lett éjjelre is stabilan szobatiszta majdnem 3 évesen.

Ràértek nyàron próbàlkozni

2015. jan. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Ez csak egy kifejezés,írhattam volna szoktatást,vagy bármi mást, nem ez a lényeg. Nyáron kezdtem el próbálkozni,megismertetni vele a bilit,tehát nem most kezdtem,de akkor még nagyon korai volt. Igazából most is az, most kezd beszélni, még nem tudok mindent megértetni vele. És ha nem akar a bilin maradni akkor nyilván nem tartom ott erőszakkal. Valószínüleg a nyár lesz a megoldás, ahogy írtátok.

2015. jan. 14. 00:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Alapjába véve igazad van, nem kötekedni szerettem volna, csak kicsit rávilágítani, hogy az, hogy egy gyerek mikor lesz szobatiszta, nagyjából attól függ, hogy azt Ő mikor akarja, nem attól, hogy mi mikor kezdjük ismertetni a bilivel.
2015. jan. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lányom két évesen ment bölcsibe, pelusosan. Ott látta, hogy vannak gyerekek, akik wc-be pisilnek, így szép lassan ő is rászokott. Alváshoz azonban még kellett a pelus utána is. Már betöltötte a 3-at, mire a délutáni alvásnál elhagytuk a pelust, este viszont még most is pelusban alszik, valamint kizárólag pelusba hajlandó kakilni. Egy hónap múlva lesz 4 éves.
2015. febr. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!