Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szerintetek mit tegyek?...

Szerintetek mit tegyek? Várjak még vagy kezdjem el a szobatisztaságra szoktatást?

Figyelt kérdés
Fiú-lány ikreim 3 hónap múlva 3 évesek lesznek. A lány néhány hete kezdte jelezni utólag, ha bekakilt, a fiú néhány napja szól szintén utólag. A pisit egyáltalán nem is említik. Mindig bejönnek velem a WC-be, de nem igazán érdekli őket, hogy ráüljenek a bilire/wc-szűkítőre. Várjak, míg kaki előtt szólnak, vagy kezdjem el ültetgetni őket pelenkázáskor, vagy vegyem le a pelust és lássuk mi lesz? Első babák, még tapasztalatlan vagyok. Légyszi segítsetek. Köszönöm!
2014. nov. 17. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Eddig nem is próbálkoztatok a bilizéssel?
2014. nov. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam 19 hós, kb. 2 hete mondogatja, hogy kaka, ezt a pisire és a nagydologra is használja. Felajánlottam, hogy üljön a wc-re, nagyon tetszett Neki, azóta gyakran Ő maga szalad a wc-ajtóhoz, és jelzi, hogy dolga van. Szerintem érdemes lenne elkezdened megbarátkoztatni Őket a wc-vel. Úgy, ahogy mondod, peluscserekor a wc-be végezhetnék a dolgukat, utána esetleg egy félórát-órát pelus nélkül, bugyiban tölthetnének. Az én fiam választhatott magának kisgatyákat, peluscsere után azt szokta felvenni. Persze, előfordult, hogy becsurgott, de olyan is volt, hog következő vécézésig száraz maradt a gatyó.
2014. nov. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam januárban lesz 3. Egyáltalán nem érdekli a dolog. Van bilink, wc szűkítőnk. De nem tudjuk rávenni még önállóan arra, hogy szóljon és ráüljön. 1-2x már próbálkoztunk, de folyamatosan nem akarja. Mindenki azt ajánlotta, hogy ne erőltessük, mert rosszabb lesz, ha majd szeretné jelezni fogja. Egyébként családi napközibe is jár és ott is látja, hogy van aki már wcre jár vagy bilizik, de ő nem akarja még.

Úgyhogy én most türelmes vagyok, még ovi előtt egy egész nyarunk van. Mondjuk én már csak azért sem erőltetem, mert most született meg a kistesó és nála ugye látja, hogy pelusos és ha neki is van akkor talán az van, hogy ő is akarja még, hogy ne maradjon ki ebből sem.

2014. nov. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért de ez engem is érdekelne,már eléggé aggódom,a fiam márciusban lesz 3,de egyáltalán nem akar sem bilizni,sem wc-zni.Kedvenc mesefigurás bili,szűkítő,ajándék,várunk várunk,de nem akarja és ezt meg is mondja.Rengetegszer magyaráztuk el,hogy már nagyfiú blabla,nem akarja és kész.Ezzel így még nem is lenne akkora gond,de mi lesz ha 3 évesen sem és 3,5 évesen sem fogja akarni? Akkor majd nem járhatunk oviba mert feltétel a szobatisztaság.....Mindenki szerint ki kell várni,de meddig?
2014. nov. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!