Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 18 hónapos babátok hol jár...

18 hónapos babátok hol jár már a szobatisztasággal?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 7. 14:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Én már csak akkor ültettem rá a bilire, amikor ő szólt (illetve akkor, ha túl sokáig nem szólt, de már láttam, hogy fészkelődik). Előtte nem ültettem rá csak úgy, amikor még semmi hajlandóság nem volt benne.


Nyáron amúgy könnyebben fog menni szerintem, akkor sok gyerek leszokik a pelusról. "Megérzik a szabadságot". :)

2015. ápr. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Az első gyerekemnél én is vártam 2 éves koráig hogy érjem meg rá, hát nem érett meg nem is szólt, sőt azt értem le vele hogy rá sem akart ülni egyszer sem a bilire, mert nem ismerte.

És 3 és fél éves korában lett szoba tiszta úgy hogy 3 hónap alatt.

Egyszerűen nem voltam tovább hajlandó venni neki pelenkát.

Ráadtam a sima bugyit és volt hogy egy nap többször is bugyi csere volt mert vagy bele pisilt vagy belekakilt.

Utána egyből a nagy wc -re ment el pisilni kakilni és hozzátenném téli időszak volt.

2015. ápr. 7. 15:44
 13/21 anonim ***** válasza:

Másfél évesen sehogy sem állt.

2,5 évesen pedig 3 hét alatt éjjelre és nappalra is szobatiszta lett. Éjszaka soha nem volt baleset, nappal is csak néhányszor. De akkor már meg tudtuk beszélni, hogy hogy működik ez a bili/wc dolog. Amikor kb. 3 napja száraz volt reggel a pelenka, akkor kérdeztem, hogy kell-e még neki? Mondta, hogy kell. Eltelt pár nap, és ő szólt, hogy akkor már nem is kell, nem fog bepisilni. Sosem erőltettem, nem ültettem feleslegesen bilire. Észre lehetett venni, mikor van itt az ideje.

2015. ápr. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező,gyerekkel ne csinálj semmit ,,automatikusan" mert kárt teszel a gyerekben.18 hónaposan még pelenkázd,ne erőltesd semmire,inkább játsszál vele biliset,hogy megismerkedhessen vele és rászokhasson önmagától.Ráér majd kb.2 és fél éves korában bilibe csinálni.De ha ekkor sem,hát majd később.A gyerekek nem egyformán érnek,s ha ráerőltetsz bármit,pszichés zavart válthat ki.
2015. ápr. 10. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
A gyerek apukája 1 évesen volt szobatiszta nappal, és pont ezért mert gyakran rá volt ültetve, és tudta, a nagyobbik gyerekem még 3 és fél éves korában is pelenkás volt, mert nem lett megismerkedve időbe a blivel , nem akarom odáig húzni az időt.
2015. ápr. 10. 07:16
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz ráhangolódni az anyaságra? A kulcsszó ; KÜLÖNBÖZŐ IDŐBEN!!!!! Tehát ne kérdezd,hogy hány hónapos korban lesznek szobatiszták a gyerekek,mert KÜLÖNBÖZŐ AZ ÉRETTSÉGI FOKUK!!!!Te magad mondtad,hogy a férjed 1 évesen (ez amúgy extrém korai!Lehet,hogy szerzett valami pszichés blokkot,amiről talán még nem is tud,de később megmutatkozik valamilyen betegség formájában.)Megint más valaki,még 3 évesen sem. A teendő 18 hónapos korban még csak annyi,hogy játék a bilivel,véletlenül sem ,,automatikus" ráültetés.Majd ráül magától is,a gyerekek nagyon okosak és ügyesek,ha foglalkoznak velük.
2015. ápr. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

"A gyerek apukája 1 évesen volt szobatiszta nappal" Azt ugye tudod, hogy ez nem igaz?? Legfeljebb anyósod óránként a bilire ültette, így viszonylag ritkán pisilt be, de ez messze nem szobatisztaság. Elhiszem, hogy elkeserít, hogy a nagyobbik gyereked 3,5 évesen pelust hordott, de ez extrém ritka dolog, és nem azért van, mert nem treníroztad elég fiatalon.

Egyébként én is 2 évesen kezdtem a nagyobbikkal, amikor még abszolút nem volt rá érett, de én ragaszkodtam hozzá, nálunk is az volt az eredmény, hogy 3,5 éves koráig pelusba kakilt csak. Én ebből azt a tanulságot vontam le, hogy nem szabad erőltetni semmit, a kicsit békén hagytam, soha nem ültetgettem, ő mégis szobatiszta és ágytiszta lett 2,5 évesen pár nap alatt, stressz, idegeskedés, kakimosás, minden nélkül.

2015. ápr. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Átlag 2 és 3 éves kor között alakítható ki a szobatisztaság, előtte szerintem gyerekkínzás feleslegesen a bilire ültetni. Persze, ha egy órát ül rajta, előbb-utóbb csak termel maga alá valamit, de én bizti nem gyötörném ezzel a kis gerincét sem.

Igen, kérdezgetni kell, először ugye meg kell tanulnia felismerni az érzést, hogy milyen az, amikor pisilni vagy kakilni kell.

Egy évnél korább próbálkozni... ne a gyereken próbáld behozni a saját elmaradásaidat. Hagyd meg neki a természetes fejlődési ritmust, mert ha kimarad egy-kettő, akkor borul az egész, és gáz lesz. Mint a gyerekek, akiket túl korán járatnak, gerincbetegek lesznek, rossz mozgáskoordinációjúak, beszédhibásak stb. Nem gyakori kérdéseken kell a gyermekgondozásnak utánanézni, hanem szakirodalomból.

2015. ápr. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Amikor szakirodalmat olvasunk,akadhat a kezünkbe szemétre való is.Nekem pl.volt olyan baba-mama könyvem,hogy a sok jó ajánlás mellett volt benne hülyeség is.Hogy egy ilyet említsek pl.azt tanácsolta,hogy fürdetés után kenjük le babaolajos vattával a gyereket.(Én ezt nem csináltam,nem is gondoltam bele,mert nem volt száraz a kisfiam bőre.)Amikor ezt a könyvet átadtam a sógornőmnek,ő ezt alkalmazta is és nem tudta,miért ordít alvás helyett a kislánya.Pedig nem volt száraz az ő kislánya bőre sem,de tetőtöl-talpig lekente olajjal rendszeresen.Kerestük az okát,s mivel minden rendben volt,az olajos vatta jutott eszembe, mondtam neki,hogy lehet,az olajos vattapehely maradvány csiklandozza a bőrét,s mivel még csecsemő,nem tudja megvakargatni magát.Ez be is igazolódott,mert amikor elhagyta a vattás kencézést a sógornőm,a gyerek nyugodt maradt,s a fürdetés utáni etetés után el is aludt.
2015. ápr. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Jaj én nem értem miért kell erőltetni szegény gyereket. Azért mert a nagyobb 3,5 évesen lett szobatiszta, nem azt jelenti, hogy a kicsi is akkor lesz. Engem nem zavart, a nagynál sem, hogy 1 hónappal az első szülinapja előtt lett az. Pelusoztam addig és kész. Nem erőltettem, hogy na üljön már rá a bilire meg ilyenek. Kérdezgettük, meg volt hogy mondjuk fürdés előtt mondtuk neki, hogy pisiljen a bilibe, de ő mondta, hogy minek üljön rá, ha nem kell neki akkor pisilnie. Amikor viszont megérett rá egyik napról a másikra (éjjel/nappal szobatiszta lett). Nem mondom, hogy most 3,5 évesen még nincs baleset, pl ma éjszaka is, de hát ez van, ha mélyen bealszik, vagy pl beteg volt. A kicsi 7 hónapos, de biztos nem fogom ezért jövőre biliztetni. Egyébként meg mosni a sok ruhát nem hiszem, hogy kifizetődőbb, mint egy 50 Ft-os pelust ráadni, amit max naponta 4x cserélsz.
2015. ápr. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!