Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szobatisztaságra próbálkozásho...

Szobatisztaságra próbálkozáshoz kérdések?

Figyelt kérdés
Amikor elkezdtétek akkor otthon teljesen csupaszon volt a gyerkőc vagy adtatok rá bugyit? Ha lementetek boltba/játszótérre akkor adtatok rá pelust? És alváshoz? Előre is köszönöm a segítséget :-)
2015. jún. 12. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Volt/van rajta bugyi, nem szeretném ha valamibe beleülne meztelen fenékkel. Amikor már kicsit alakulóban volt a szobatisztaság, akkor játszótérre bugyiban vittem és vittem magammal 2-3 váltóruhát. Az elején még, mikor gyakran bepisilt, akkor nem. Mikor még teljesen bizonytalan volt, hogy bepisil-e vagy nem, akkor boltba, hasonló helyre adtam pelenkát. Alváshoz mindenképpen, amíg ébredéskor van benne pisi. (Középső gyerekem előbb volt éjjelre szobatiszta mint nappalra. A kicsivel most kezdtük a próbálkozást.)
2015. jún. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amíg nem szólt biztonsággal addig adtam rá pelenkát akárhova is mentünk. Otthon is volt rajta bugyi, meztelen ne szaladgáljon meg üljön bele valamibe is.
2015. jún. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Sehogy. Megvártam míg megérik rá. Így egyik napról a másikra lett szobatiszta nappalra és éjszakára is. Nem értem miért kell erőltetni ezt.
2015. jún. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek. Utolsó válaszoló két és fél éves múlt a kisfiam, szeptemberben oviba menne ezért lassan szobatisztának kéne lennie legalább nappalra. Nem nyomom rá a bilire vagy a wc-re de elég meleg van, hogy ne fázzon meg ha bepisil és gondoltam megpróbálkozom vele, nem erőltettem nála soha semmit.
2015. jún. 12. 12:12
 5/7 anonim ***** válasza:

Részben egyet kell értsek az utolsóval. A fiam most 3 és félévesen lett szobatiszta, de úgy,hogy egy hét alatt nappalra és éjszakára. Előtte már én akartam egy kicsit "erőltetni". A bölcsiben elkezdett belekakilni a wc-be, és akartam,hogy itthon is tegye. De itthon nem akarta. A vége az lett, hogy félévig utána csak pelusba nyomta, még a bölcsibe is.

Nyilván meg kell neki mutatni,hogy mit hova kell csinálni, el kell neki mondani,hogy szóljon, és belefér egy-két baleset is, de az olyan szülőt nem értem, aki napi 5 adag ruhát cserél a gyereken és nem adja rá a pelust. Az a gyerek, akkor még nincs megérve rá.

Ettől függetlenül próbáld meg, adjál rá bugyit és mindig legyen nálad váltóruha. De ha mondjuk napi két baleset van folyamatosan, akkor még várj vele.

2015. jún. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért jó módszer, ha nyáron bugyiban van a gyerek, és ötször átöltözteti az anyuka, mert a gyerek hamarabb megtanulja, mit érez, mielőtt pisil. Ugyanis pelenkában sokszor észre sem veszi, nem mindig azért, mert még nem érett meg rá, hanem mert kényelmes a pelenka. Lányaimat annak idején kínálgattam a bilivel, és nagyon lassan lettek szobatiszták (bevallom, a kisebbiknél már kicsit rágörcsöltem a dologra, mikor már 3 éves is elmúlt, és az biztos nem segített). A fiam most 2 és fél éves, most már kertes házban lakunk, néhány napja levettem róla a pelenkát, és napközben bugyiban van. Persze az első napokban mindig bepisilt, de pisilésnél rögtön észrevette, hogy igen, most pisil. Most, 3-4 nap után jutottunk oda, hogy érzi, hogy most fog pisilni, még gyakran előfordul hogy csak 2 másodperccel előtte veszi észre, de egyre gyakrabban sikerül a bilibe is. Pelenkában nehezebben köti össze az ingert és a pisilést. Persze, meg lehetne várni, hogy a gyerek magától kérje, hogy vegyük le a pelenkát, mert mostantól bilibe fog pisilni, de ez sok gyereknél csak 4 éves korára jönne el, és egy 2 és fél - 3 éves gyerek már képes megtanulni a szobatisztaságot.
2015. jún. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mint ahogy írtam is soha semmit nem erőltettem ezért én is úgy gondoltam, hogy megvárom amíg magától elhagyja de most sürget az idő az ovi miatt :-( Tegnap már csak gatyóban volt itthon, egyáltalán nem zavarta, nem is jelezte, hogy bepisilt. Ma már reagált rá, hogy becsurgott és szólt, hogy pisi, szóval nem tűnik reménytelennek így két nap után. Bilit nem szereti, lépcsős WC szűkítőnk van, arra magától ráül időnként bár akkor nem produkál semmit de nem is várom el ennyi után. Még egyszer köszönöm a segítséget.
2015. jún. 13. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!