Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan kezdjem el az éjjeli...

Hogyan kezdjem el az éjjeli szobatisztaságra nevelést?

Figyelt kérdés
2,5 éves nappalra teljesen szobatiszta.el szeretném kezdeni az éjjeli pelusról szoktatást.hogyan kezdjek neki?
2015. ápr. 1. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Talán úgy, hogy napközben kell itatni, de este lefekvés előtt 3 órán belül már ne kapjon inni. Én annak idején minden éjszaka rátettem a bilire.
2015. ápr. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Semmit nem csinaltam, figyeltem, h mikor szaraz a pelus reggelre.

Aztan nem adtam ra, o kerte, sosem volt baleset.

2015. ápr. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az éjjeli szobatisztaság szerintem nem teljesen úgy működik, ahogy a nappali. Akkor érdemes elkezdeni, ha legalább egy-két hétig reggel száraz pelenkával ébred. Persze, lehet próbálkozni, hogy este kevesebb folyadékot kap már a lefekvéshez közeledve és alvás előtt még elviszed pisilni. Én az éjszaka közepén felkeltős módszernek nem vagyok híve. Az éjszakai szobatisztaság úgy tudom, hogy egy hormon meglététől is függ, ami ebben a korban alakul ki náluk, így nem csak a szoktatáson múlik a dolog. Az én kisfiam most lesz három éves, kb. két és fél éves kora óta szobatiszta nappalra,éjszakára másfél hónapja vettem le róla a pelust, mert folyamatosan szárazan ébredt. Pont ma éjjel volt egy balesete, de ezt leszámítva nem volt eddig gond.
2015. ápr. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sehogy majd megérik rá. Én sosem erőltettem sem a nappali sem az éjszakait. És az hogy lefekvés előtt ne igyon 3 órával, már ne haragudj első ez butaság. Ha szomjas igyon. Nekem még elalvás előtt is iszik tejet. Ez a megszokás. Mégis egyik napról a másikra lett teljesen szobatiszta. Értsd éjjel nappal. Ez 1 hónappal a 3. szülinapja előtt volt. Teljesen magától mondott le róla. Persze volt 1-2 baleset éjszaka utána, mert annyira bealudt, hogy mire felébredt már csak azt tudta mondani, hogy befutott, vagy beteg volt és nem volt igazán fel amikor bepisilt. Szóval én annak a híve vagyok, hogy ezt a gyerkőc szerintem meg tudja oldani, ha megérik rá.
2015. ápr. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Soha nem volt reggelre száraz a pelusa, de én 3 évesen úgy döntöttem leveszem. Jól tettem... kb. 2-3 baleset volt, azóta semmi.
2015. ápr. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja és nyugodtan ihat lefekvés előtt annyit amennyit csak szeretne, és soha nem keltettem fel hogy pisiljen. 3 és fél éves már.

Utolsó voltam

2015. ápr. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kislányom novemberben volt 2,5 éves, akkor kezdtünk próbálkozni a nappalival, januárra sikerült, itthon azóta nem volt gond. Lentre kapott pelust a hideg miatt, de amióta tartósan jó idő van, lent sem kap. Az éjjelivel én is aggódtam, hogy mi lesz, mert rendszeresen ébredt úgy még néhány hete is, hogy teljesen átázott a pelus. Aztán kb. 1,5 hete vettem észre, hogy reggel száraz a pelus. Egyik nap levettem, de bepisilt (mondjuk sejtettem, mert nagyon fáradt volt), hagytam még pár napig, de mondta a férjem, hogy kijött éjjel pisilni, levette a pelust és pisilt. Tegnap ezért levettem, nem volt gond, se nappali se éjszakai alvásnál. Most is pár perce volt kint pisilni. Májusban lesz 3 éves. Én is annak a pártján vagyok, hogy nem szoktatás kérdése, hiszen álmában nem tudatosan szabályozza, hogy ne pisiljen be. Számomra a legfurább éjjel bilire vinni a gyereket, komolyan ezért felkel valaki és képes felkelteni a gyerekét is.
2015. ápr. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!