Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Lassan öt éves, sose lesz...

Lassan öt éves, sose lesz szobatiszta?

Figyelt kérdés
Fiam lassan öt éves, es egyszerűen nem hajlandó wc-be, bilibe kakilni. Pisilni már két éve egyedül jár a wc-re, de ha kakilnia kell kész procedúra: pelenkát kell rattenni, bunkert építeni (ágyakat széthúzni, letakarni takaróval). Már vettünk neki minden lehetséges wc ülőket, zenélő bilit...mindent. Az is hozzátartozik, hogy van egy másfél éves kisoccse, es mindig azt mondja, ő is baba...Kérlek, ne írjátok, hogy türelem. Két éve rohadtul türelmes voltam. Nem lehet elmenni vele nyaralni, komolyan mpndom szinte az egész életünket már az ő kakalasahoz igazitjukm Tudom, hiba...de ha.meg nem kakil, visit, sikítva őrjöng. Kétségbe vagyok esve. Kinek hogy sikerült? A "hagyd majd magától" kezdetű mondatokkal kíméljenek! Végem van.

2015. jún. 12. 19:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
97%
ja és még egy gondolat,ennek semmi köze a szobatisztasághoz,ami azt jelenti,hogy a gyerek képes szabályozni az ürítést...Szóval ő ettől szobatiszta,ennek valamilyen lelki ok van a hátterében,ami nekünk felnőtteknek talán bagatell dolognak tűnhet,de az ő lelkükben teljesen máshogy csapódik le..
2015. jún. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
94%
Nekem az első gondolatom, hogy jár oviba? Nem hinném, hogy az ovónők cserélgetnék neki a pelenkát. Kérdező, ezt te rontottad el, nem kellett volna hagynod ennyire elfajulni. Az is lehetséges, hogy a kistestvére miatt van ez, hisz látja, hogy őt is pelenkázod. Figyelemfelkeltés a részéről
2015. jún. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
34%
6, akkor neked külön gratulálok. És semmi arrogáns nem volt a válaszomban. Énis lepontoztalak téged, csak hogy jól érezzem magam :DDD
2015. jún. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
A válaszokat nagyon nagyon köszönöm, stílustól függetlenül. ;) Mindben igazatok van. Igen, én rontottam el, igen elkényeztetett lett, igen más is állhat a háttérben. Nem Magyarországon élünk, ez sok mindent megmagyaráz. Az elengedes problémája köre fonnam ezt is, tudom, hogy problémákkal küzd, meg is szakad a szívem érte. Sajnos nem beszéli a nyelvet, pedig két éve nem élünk Magyarországon. Az oviban emiatt zavart, sok hülye szokást vett fel: sikítva kommunikal (nyilván azt hiszi így megertik)...es sorolhatnam. Kerestem már magyarul beszélő gyermekpszichológust, eddig eredménytelenül. Nem akarom az egyébként is roggyant kis lelkét erőszakkal ravenni dolgokra, ezt érzi is, és kihasznalja h. kompenzalok. Nehéz...de Köszönöm, hogy nem (nagyon) tamadtatok...tudom én. De valamit muszáj lesz kitalalni, mert szeptembertol én is melozok, es onnan egesznapos ovis lesz ő is.
2015. jún. 15. 18:06
 15/21 A kérdező kommentje:
Ja... a hashajtón még gondolkozom, nekem ez is túl erőszakosnak tűnik. De egy jó kis szilvás cuccot lehet, hogy sütök azért...;)))
2015. jún. 15. 18:08
 16/21 anonim ***** válasza:
97%

Az volt a freudi elszólásod, hogy "az egész éleünket már az ő kakálásához igazítjuk". Ez a probléma szerintem is. EGyszerűen túl nagy feneket keríetetek ennek a témának.

Ahogy írod, nem lehet neki egyszerű idegen nyelvű környezetben, de mivel ennyire el van túlozva ez a dolog- így kompeznál ő is.

Én a helyedben esténként elkezdenék adni neki valamilyen hashajtó szirupot, és reggelente bekisérném a fürdőszobába, hogy kakiljon a WC-be. Elő ne vedd a bilit 5éves gyereknek! Sőt 5évesnek WC szűkítő sem kell már feltétlen. Hagyd magára, mond, hogy szóljon ha kész van.


Nekem egy ismerősömnek volt a lánya más problémával pszichológusnál, és náluk pont ez volt a gond, hogy anyuka is túlontúl nagy fekenket keríetett az ő problémájuknak. Azt tanácsolta neki a pszichológus, hogy egyszerűsítse le, ne foglalkozzanak ezzel állandóan. Tőmondatokban válaszoljon, vagy beszéljen róla. Kb 2hét mulva már nagyon érezhető volt a javulás náluk.


Ha valami kis hashajtót adsz neki, akkor nem fogja tudni visszatartani a kakát, kénytelen lesz elmenni wc-zni. Ha leegyszerűsíted, bekiséred, rácsukod az ajtót, nyugton lesz, majd rájön, hogy ez egy természetes folyamat, nem kell így túldrámázni.


Egyébként sajnálom, remélem megoldódik ez a problémátok.

2015. jún. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

A mi kislányunk 4 éves és 1,5 éve hasonló gondokkal küzdünk. Én is már az őrület határán vagyok, úgyhogy megértelek.

Mi már túl vagyunk a hashajtón, székletlazítón,pszichiáteren.

Tulajdonképpen óriási változást egyik sem hozott. Egész egyszerűen fél, retteg a kakilástol.

Mi már ott tartunk,hogy ha látom rajta hogy kakilnia kell (ő szeretné eltitkolni) de akkor én erélyesen ráültetem a bilire és nem engedem felálni. Oda kuporodok mellé, simogatom, nyugtatgatom, bekapcsolom neki a TV-t. És előbb utóbb eljön az a pont amikor kicsusszan a kaki. Olyankor kapaszkodik belém, sír,de amikor sikerül, rettenetesen büszke magára. És mi is őrá!!!! :)

De ez hogy idáig eljutottunk nagyon küzdelmes volt.

Ha szeretnél erről beszélgetni egy "sorstárs anyukával" nyugodtan írj privit. :)

2015. jún. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet?
2015. jún. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Tényleg borzasztóan köszönöm a sok tanácsot, segítő hozzaszolast. Júliusban kezdjük a pszichológiai kezelést. Nem mertem hashajtozni, ehhez én nem vagyok elég tökös. Azt a tanácsot viszont megfogadtam, hogy nem kerekítek nagy feneket a dolognak. Eddig könyörögtem neki, most már nem. Szól, en rezzenéstelen arccal raadom a pelust, szól, hogy végzett, szinten kommentár nélkül leveszem es ennyi. Annyi változás történt, hogy már nem szegyenkezik. Szerintem jó úton vagyunk. Én biztosan. ;) Es ezt Köszönöm nektek!
2015. jún. 28. 21:46
 20/21 anonim ***** válasza:

16-os vagyok- és csak halkan suttogva gratulálok az eddigiekhez! :)

Hidd el, ez haladás!

Ha már nem csinál cirkuszt az egészből, ő sem és a család sem, akkor szerintem már jó uton jártok.

Remélem a pelenkát is el tudjátok lassan végleg hagyni.

Majd légyszi írd már meg, mi volt a pszichológusnál, és hogy hogy sikerül a helyetet megoldani- kiváncsi leszek rá- és természtesen nagyon drukkolok Nektek!

2015. jún. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!