Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 2,5 lányom menekül a wc/bili...

2,5 lányom menekül a wc/bili elől, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Két és fél éves kislányomat próbálom rávenni a bilizésre, egyelőre reménytelenül. Ami az őrületbe kerget, hogy tudja, mikor kell pisilnie/kakálnia, vissza is tudja tartani (múltkor a nappaliból fellépcsőzött a hálóba miközben pisilnie kellett). Addig tartja vissza míg pelenka nem kerül rá, a biliről azonnal felpattan, hiába próbálom megbarátkoztatni vele, a wcről mérgesen kaptam le a szűkítőt, de anélkül se próbál ráülni. Látom, hogy tudja mi történik, de a bilire egy másodperc múlva felpattan és sír (már 3 fajtát kipróbáltunk) Aztán addig tartja míg nem adok rá pelust, van mikor ő maga próbálja felvenni ha próbálok nem venni róla tudomást.

Úgy érzem, hogy most nagyon számítana az én hozzáállásom, hogy később ne legyen gondja belőle, de mi lenne a jobb? Ha picit "erőszakosabban" venném rá vagy hagyjam a magától rájöjjön, hogy a bili/wc nem ellenség


2015. jún. 27. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom napra pontosan 2,5 évesen lett szobatiszta, a következő módon: Mivel nyár volt, (akárcsak most), kitűztem négy-öt napot, mikor nem mentünk sehova. Csak itthon voltunk és a kertben. Csak bugyi volt rajta és egy vékony harisnyanadrág. Három napig bepisilt, bekakilt .. a bugyiba és a harisnyába. Persze rosszul érezte magát benne... de a negyedik nap reggel ő maga kérte a bilit.
2015. jún. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Azt nem írtam, de úgy pattant fel előtte biliről mindig, mintha kígyó csípte volna meg a fenekét.. A bölcsiben próbálták ráerőltetni a bilire a gondozónők, de azzal szerintem csak még rosszabbat tettek vele.
2015. jún. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Fiam áprilisban volt 2 éves, ő sincs sokkal előrébb, mint a lányod.

A bili neki játék, sosem ül rá, autózik benne...

wc szűkítőre néha-néha sikerült ráültetnem produktum nélkül (max 5 mp-re). 2 napja van siker, hogy amikor fürdés előtt meztelenre vetkőztetem, rákéredzkedik a wc-re és belepisil. De ennyi. Napközben nem. Vagy amikor látom, hogy kakil, kérdezem, ráül-e a bilire, vagy wc-re és tiltakozik, hogy nem, ő a pelusba akar.

Szerintem még nem érett rá.


Várj a lányoddal, néha próbálgasd hátha ráül, de hagyd a saját tempójában fejlődni.

2015. jún. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kislányom 2,5 évesen lett szobatiszta, tél volt. Levettem a pelust, végig elöl volt a bili és 2-3 nap alatt szobatiszta lett. Nem hagytam pisis, kakis ruhába, így is szobatiszta lett. 2 évesen is próbálkoztam, akkor oda pisilt ahol állt, hagytam, nem erőltettem. Hagyd egy kicsit békén, próbáld 1-2 hétig, utána kezd újra. Ha bem érett rá, nem fogja érdekelni. Mikor kezdi az ovit?
2015. jún. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem erőltetném a bilire/wc-re, de esetleg próbálkozhatnál olyannal, hogy azt mondod neki elfogyott a pelenka, persze ne lássa hogy van, és akkor mondd el neki, hogy amíg vesztek addig menjen bilire. Nálunk matrica járt a bilire az első bilibe pisilésekért :)
2015. jún. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ovit (vagyis a nursery schoolt itt Angliában) jövő szeptemberben kezdi, akkor se teljes időben azzal még ráérünk.

Nem is igazán azt szeretném elérni, hogy hipp-hopp szobatiszta legyen csak ne féljen, ódzkodjon a bilitől. De megfogadom a tanácsokat, megpróbálom úgy terelni, hogy ne érezze, hogy muszáj, csak lehet :)

2015. jún. 27. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!