Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ki mikor kezdte el bilire...

Ki mikor kezdte el bilire szoktatni a gyerköcét?

Figyelt kérdés

2015. júl. 29. 15:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Tőlem tapasztaltabb anyukáktól hallottam hogy két éves kor után, nyáron csak kis bugyit érdemes adni a kicsire. Kihasználni a meleg idő előnyeit , hogy nem sok réteg ruha ázna át, plusz a zoknik. Az ágyába gumilepedőt tenni a lepedő alá, és a takarót mosható plédekre cserélni. Megvenni a Bilikönyvet és olyan bilit ami szék formájú. Ennek az a jelentősége hogy a kicsi nem keresgéli hogy melyik oldalról kell ráguggolni, hanem egyből rá tud ülni mint egy székre. Kezedetben a sok kudarcélményt csökkentheti, hiszen mire letolja a nadrágját lehet hogy már be is pisilt. Szóval ez az elmélet, és praktium. A tapasztalat pedig az volt hogy két évesen még nagyon nem volt nyitott a dologra. Viszont két és fél évesen bár tiltakozott az új rendszer ellen, és sokszor került elő a felmosó képes volt felnőni a feladathoz. Sok ovis anyuka három éves kor előtt egy-két hónappal tudta csak rászoktatni a gyerkőcöt a bilire.
2015. aug. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Nyári időszakban könnyebb, mert ha a fűre pisil, kakil, egyszerűbb.

Eröltetni lehet, de nem mész vele semmire.

Én mindig megdicsértem, ha sikerült a bilibe kakilás, megmutattuk a kutyának, hogy az is örül neki és 2 évesen, nyáron így lett pisire szobatiszta.Aztán nem adtunk rá pelust akkor sem, mikor rossz időben beszorultunk a házba, így ősz végére a kaki is a bilibe ment. Közben persze lezuhanyoztam, mert belement a bugyiba, de kiböjtöltük. Sokat magyaráztam, beszéltem a kisfiaimnak, dicsértem a sikerért és mindkettőnél bejött.

Mindegy, hogy bili v. Wc, de ha elveszti csak egyszer is a biztonságérzetét a wc-n, mert megbillen v, leesik, utána nehéz lesz.

Üdvözlettel

2015. aug. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Dudok Andrásné ***** válasza:
Én 6-7 hós korban már rá-rá ültettem!Nem is volt soha ellenållás később sem.Persze a pisi,kaki sem csipte így őket.Reggel vagy ébredés után is első volt a bili.
2015. szept. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!