Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan kell bilire szoktatni?...

Hogyan kell bilire szoktatni? Elfelejtettem hol olvastam, annyira emlékszem reggel-este ültessük rá. Egyéb ötlet?

Figyelt kérdés
2015. márc. 24. 12:51
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
és milyen bili praktikus? pl kivehető legyen a belseje, fontos, hogy mesés legyen, vagy "trón " alakú, vagy autós, vagy bármi?(zenélőt biztos nem veszek..)
2015. márc. 24. 12:52
 2/22 A kérdező kommentje:

vagy egyből WC-re szoktassam a "létrás-kapaszkodós"megoldással?


biliről link is jól jönne

2015. márc. 24. 12:53
 3/22 anonim ***** válasza:

Én is most vagyok ebben a helyzetben.

Sima natúr bilit vettem.


Én is a lépcsős wc-fellépőt akartam, de fél még a wc-től, ezért "kénytelen" voltam bilit venni.

De nem erőltetem.


Én azt olvastam, totál felesleges rendszeresen ráültetni, amíg nem éri fel agyilag, hogy MIÉRT kell ráülni.

Én is ráültettem, 1x pisilt bele, azóta semmi. Nem is erőltetem. Volt, hogy akkor ültettem rá, amikor láttam, hogy nyomja a kakit. Már egy bogyó volt is a pelusba. A bilin kb fél órát ült, addig mondókás könyvet olvastunk, aztán semmi. Üres bili...


Szóval én megvárom a nyarat, szerintem pelus nélkül könnyebb lesz, akkor nem baj, ha a gatyába is megy néha.

2015. márc. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Gyerek függő.


2 éves volt a kislányom, mikor levettem róla a pelenkát, nem érdekelte, oda pisilt, ahol éppen állt.


Vártam fél évet és levettem róla télen a pelust. Úgy gondoltam, majd óránként ráültetem a bilire, de nem kellett. Valószínű megért rá és pár nap alatt szobatiszta lett.


Nem ültetném így bilire, hogy reggel és este. Pont az a lényege a szobatisztaságnak, hogy felismerje az ingert és képes legyen visszatartani, amíg nemnjut el a biliig/wc-ig. Ha te időközönként rányomod, nem lesz hamarabb szobatiszta, mert előbb utóbb biztos jókor fogod a bilire ültetni.

2015. márc. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

4.vagyok.


Lidl-be vettünk bilit, kicsit nagyobb és nem csúszkál olyan az alja. Nincs rajta semmi figura.

2015. márc. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Sok-sok játékkal lehet szobatiszta gyorsan és eredményesen a gyermek,persze egyénenként eltérő lehet az ,,érettség".Én úgy szoktattam rá,hogy plüss állatokkal ,,vetítettem",azaz történeteket játszottam el.Pl.az állatok körbeállták a bilit és elmondták,milyen jó is,ha bele pisílnek,kakálnak a bilibe,nem kell pelenka,guminadrág,s mindegyik állat belecsinált a bilibe.Egy értetlen volt köztük,aki mindig összecsinálta magát,összekente magát kakával és büdös is volt.Ilyenkor mindig nagy nevetések voltak,nagyon jól elszórakoztunk ezzel a játékkal,játékból még én is ráültem és a kisfiam is a bilire,nagyon hamar megértette és megkedvelte a bilit.Hasznos volt a tanítás és csuda jót játszottunk,nagyszerűen elszórakoztunk közben! Egyébként, soha nem ültettem bilire,a sok bilis játék után egyszer csak elkezdte használni magától.
2015. márc. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

köszi az ötletet :)


gyermeked bili előtt már tudta jelezni, hogy kell neki?

vagy ösztnösen jött még? és úgy sikerült rászoktatni?

2015. márc. 27. 14:39
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Három gyerkőcöm van. Nyáron levettem róluk a pelenkát. Bugyiban vagy semmiben szaladgáltak. Kittettem a bilit, hogy mindig szem elöt legyen és gyakran kérdeztem, hogy nem kell e ráülni. A nyár végére gond nélkül szobatiszták lettek. Mondjuk ez családi házban könnyebb volt.
2015. márc. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
6-os vagyok,minden bilis játékkor többször hangzott el,hogy ha pisilni kell,akkor mondja,hogy pisi,ha kakálni,akkor pedig azt,hogy kaka.Mondta is,s ilyenkor rohant a család a biliért,aki éppen a legközelebb volt,s ez külön tetszett a kisfiamnak.Ezek a bilivel való rohanások is nagy móka,kacagások közepette történtek,s minden alkalommal nagy dicséreteket kapott a kisfiam,hogy milyen ügyesen belecsinált a bilibe.Szóval,az én kisfiam nagyon élvezte,hiszen észre sem vette,hogy ez rászoktatás!
2015. márc. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
6-os vagyok,még annyit,hogy ha jön a jó idő,alul 1 szál bugyiban könnyebb a rászoktatás.Az én kisfiam 2 évesen lett szobatiszta.Amikor szobatiszta lett,párszor még éjszakára bepelenkáztam,de mivel mindig száraz maradt a pelenka,el lehetett hagyni hamar.
2015. márc. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!