Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szerintetek miért van az,...

Szerintetek miért van az, hogy egyre később lesznek a gyerekek szobatiszták?

Figyelt kérdés

Sok helyen látom, hogy már menne oviba 3 éves elmúlt, de még nem szobatiszta.

Szerintem egy 2-2,5 éves gyerek általában már érett rá.


2015. aug. 6. 09:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem mostanában a szülők azzal áltatják magukat, hogy még nem érett rá a gyerek és nehogy belegázoljanak a kis lelkivilágukba, ha leveszik róluk a pelust, mert biztois lelkibetegek meg pelenkafétisesek leszek. Igazából szerintem meg csak lusták és kényelmesek kínlódni, mert sokkal egyszerűbb pelenkázni, mint bilireültetni, meg mosni takarítani utána, ha esetleg becsorog.

Szerintem a legjobb módszer ha 2 éves kor körül ráülteted a bilire, alvás, evés után, szokjon meg egy rendszert. Ha belepisil naaaagy dícséret, nagyon ügyes... Ha 5-8 perc után sincs semmi, felállítod, megkapja a pelust, de azért mondod neki, hogy szóljon ha kell. Ha szól, naaagy dícséret, ha nem akkor se kell leszidni. 2 és fél éves körül ugyanezt meg lehet pelenka nélkül is csinálni, lesz néha baleset, de nem kell ügyet csinálni belőle. 3 éves korig alváshoz lehet pelus. Nagyszerűen működik ez a rendszer, csak mostanában annyira túlféltjük a gyerek lelkét, hogy csoda, hogy 8 évesen nem pelusba kakál...

2015. aug. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
72%
Régen még az volt a divat, hogy egy éves korában ráültették a gyereket a bilire, aztán ült, amíg bele nem ment véletlenül valami. Persze egy idő után megtanulta a gyerek, hogy oda kell pisilni, addig meg vagy bepisilt a szőnyegre vagy napjai jelentős részét a bilin ülve töltötte. Van, aki most is ezt csinálja illetve kijelenti, hogy márpedig nincs pelus és törölgeti a pisit kakit hetekig a gyerek után. Tegye. Én például nem ezt az utat választottam, megvártam, míg a fiam felfogja, hogy mi az inger, hogyan kell visszatartani, szólni kell. Igen, 2 évesen nem volt még szobatiszta, csak 3 éves kora előtt pár héttel. És? Akkor mi van? Nekem nem volt teher ráadni egy pelenkát vagy levenni róla és nem mellesleg én egyszer sem csutakoltam a kakit a szőnyegről. Mióta szobatiszta, ő tényleg az, nincsenek balesetek. Mindenki a saját gyerekéért felelős,nekem nem volt szimpatikus az erőltetős módszer és nem is bántam meg.
2015. aug. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Fiam 2 hónapja szobatiszta nappal, 3 hete éjszaka is. Most volt 2,5 éves.

Nekem nem jön be a bilire erőszakoljuk és ott ül egész nap. Fiamnál próbálkoztam a bilizéssel persze, de nem volt hajlandó ráülni. Aztán most 2 hónapja mondtam neki újra, hogy kibugyit kap, levesszük a pelust. És ment minden simán. 3-4 baleset volt csak.

Szerintem meg kell érniük rá.

2015. aug. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

11-es, ez egy szép elmélet, lehet, hogy neked működik is, de próbáld ki egy olyan gyerekkel, aki tiltakozik a bili ellen. Kényszerítsem rá, hátha utálni fogja az egészet és visszatartja a kakit?

Minden alkalommal megkérdezem a fiam, hogy akar-e bilire ülni, de nem fogom erőltetni. Szerintem nem jó módszer.

Nyáron próbálkoztunk, hogy levesszük róla a pelenkát, de minden egyes alkalommal simán odapisilt, ahol éppen állt. Lehet, hogy lusta vagyok, de én ennek nem látom értelmét.

2015. aug. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Azért a szüleink szeretnek túlózni szerintem. Mert szegény gyerek tényleg ott ült fél napot a bilin, mert nem kelhetett fel, sőt meg is verték ha bepisilt vagy kakilt. Ilyet is hallottam anyukámék korosztályától. De ez még nem volt szobatisztaság, kényszerből pisilt kakilt, hamar megtanulta ha nem akart fél napot a bilin tölteni. Én novemberi születésű vagyok. 33 leszek. Akkor nyáron lettem szobatiszta, tehát majdnem 3 évesen. Nem volt erőltetve. Anyukám mosta a pelenkát, úgy hogy van még 2 tesóm, akikkel ugyanúgy foglalkozni kellett, pluszba a háztartás és a kert is ott volt. Szóval ennyi erővel ,én azt mondom, az erőltette régen, aki lusta volt mosni a textil pelust. Kisfiam februári születésű, novemberbe lett szobatiszta (szintén majdnem 3 éves volt). Nyáron hiába volt itthon gatyába a meleg miatt, belekakilt, pisilt szólt és takarítottam. Novemberbe meg szólt, hogy kakilnia kell, és ment a wc-hez. Onnantól nappalra nem kellett pelus, rá 2 hétre nappali alváshoz sem, erre 2 hétre éjjelre sem.Tehát 1 hónap alatt teljesen szoba és ágytiszta lett minden szoktatás nélkül.
2015. aug. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!