Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit csináljak a 21 hónapos...

Mit csináljak a 21 hónapos kislányommal? Kezd érni a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
A bátyja most lett szobatiszta, bilizik, ezért Ő is mindenáron akar. Ma egyszer bele is pisilt. Tudatosan. Nagyon megörültem ennek, ezért hsgytam pelus nélkül lenni, de mindent összs pisil és csak utána szól, hogy anya! Pisi jött! Kakit is potyogtatta. Most estefelé meguntam és ráadtam a pelust, amin kiborult. Tépte le magáról es trónol a bilin csak, hogy nem megy bele semmi. Hogy segítsek neki? Én nem erőltetek semmit. Mindent magától akar és most ott tartunk, hogy pelust sem tudok ráadni... tépi le.
2015. aug. 6. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Még nem érett rá!

Add vissza rá a pelenkát, vagy moshatsz rendszeresen.

Nem azért tépi le magáról, mert érett rá, hanem azért, mert látja, hogy a testvére nem hord. De érettnek egyáltalán nem érett rá.

Mond el neki, hogy a batyi már nagyfiú, neki azért nincs, ő azért bilizik, mert ő már érzi, mikor kell neki, még te nem, és a batyi nem pisil össze mindent, majd te is leszel nagyobb és majd neked sem kell. Vagy valami hasonlót.

De az, hogy a gyerek nem akar pelusban lenni és aközött, hogy érett a szobatisztaságra, aközött óriási különbség van.

2015. aug. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Igaz, elegem is lett, most is odacsurgatott épp ahol volt. A fiam nehéz eset volt szobatisztaság terén, gondoltam a húga miért ne érhetne rá sokkal előbb? Meg lány is, náluk eleve könnyebb. Annak idején én másfél évesen szobatiszta voltam.

meg kicsit megörültem hátha ezen a nyáron eldobja a pelust és két legyet egycsapásra! De úgy látszik nem olyan egyszerű...

2015. aug. 6. 19:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Még lehet ebből valami, ne add fel. egy nap alatt nem lesz szobatiszta, várj pár napot, hátha. Főleg, ha ennyire lelkes.
2015. aug. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ma reggel is kérte, hogy vegyük le a pelust. Ráült a bilire és belepisilt. Nekem ez már elég tudatosnak tűnik. Azt hiszem, türelmesebb leszek, kínálgatom a bilit többször, hátha nem csurgat össze- vissza.
2015. aug. 7. 08:01
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nem lesz, hogy egybol szobatiszta, plane ennyi idosen, de erett lehet ra, ha neked is van hozza turelmed, mert most nyitott ra, most kell lepned!!! Az en lanyom 23 honapos, de 2 hete szobatiszta. Az elejen bizony 2 napig en is takaritgattam a pisit, kakit, aztan valahogy magatol raerzett, megtanulta visszatartani, amig szol, vagy a bilihez er. Par nap, de ha te nem vagy turelmes, akkor nem fog neki menni. Motival, osztonozd, nalunk pl TicTac volt a jutalom ha a pisi a bilibe ment. Az elso 4 nap kerte csak, utana mar neki is termeszetes volt, hogy oda megy a pisi kaki. Mostmar ejszakara se kap pelust, 3 napja, de nem volt meg baleset, pedig 2-3 alkalommal is felkel inni ebben a nagy melegben. Menni fog az!!
2015. aug. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást! Fiam pedig egyik napról a másikra lett az, igaz 3 eves 4 hónaposan, de előtte is sokat próbálkoztam. Már kétségbe voltam esve, hogy megy így oviba, de Hála istennek megoldódott! A lányom teljesen más. Már beszél, fiam ilyenkor pár szót mondott és sokkal jobban alkalmazkodóbb a kislányom, könnyen elfogafja az új helyzeteket. Próbálok türelmes lenni, de nem könnyű szülés előtt két héttel. Köszönöm a biztatást!
2015. aug. 7. 13:16
 7/7 anonim ***** válasza:

a bugyipelust is leszedi?

nálunk csak az jött be.az én kislányom már egy évesen belepisilt-de még mindig nem szól,csak ha már benne van a pelusban,bugyiban.én is kitartóan próbálkozom,most 2éves.amig ilyen jó idő van,én sem adnám fel,bár nem tudom hol laktok.kertes házban ez jobban kivitelezhető.

ez tök jó,hogy akarja,más ezzel kinlódik-persze most dackorszak van,és az akarom-és meg tudom csinálni közti különbséget még nem érti,nem tudja

kitartás!szerintem hamarabb sikerül,mint gondolnád

2015. aug. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!