Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mikor leszünk szobatisztak?

Mikor leszünk szobatisztak?

Figyelt kérdés

Egyszerűen kész vagyok. 31 honaposak vagyunk és nem vagyunk még szobatisztak. Lehet, hogy a tesó miatt aki nemrég szuletett. SEGITSEG! :'(

31honapos kislány és 2 hetes kislány anyuja


2015. szept. 19. 19:19
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ha jól számolom, 2 év 7 hónapos a kislányod. Semmi gond ezzel, egy darabig még ráér. Főleg most, hogy nemrég született kistesó, hagyd békén. Az én lányom pont ennyi idősen lett szobatiszta, és az ismeretségi körben is a legtöbb gyerek ilyentájt, 2,5 és 3 éves koruk között.
2015. szept. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

Szóval akkor meg nem kestunk el semmivel.

Köszönöm szépen! :)

2015. szept. 19. 21:39
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de nekem is szemet szúrt a többesszám:-) Pedig mi fogzottunk a gyerekkel, neki a tejfoga bújt, nekem meg a bölcsességfogam:-)


Érdemi válasz: Lánykám a 3. szülinapja előtt 1 hónappal lett szobatiszta. Este betettem a kádba, még állt, és kimeredt szemmel közölte, hogy jön a kaki. Kikaptam, rá a bilire (addig rá nem ült volna), és belekakált. Gondoltam véletlen. Másnap pelussal indult a nap, a déli alvás után, amikor lekaptam róla a tocsogósra pisilt pelenkát, nem engedett tisztát felrakni. Nyár volt, ráhagytam, össze vissza pisilte a füvet, de mindig szólt előre. Éjszakára kapott pelust. Másnap szakadt az eső. Vagy 3-szor vetkőzött pucérra, és pisilt a szőnyegre. Gondolom, az emlékeztette legjobban a fűre. Bilire nem volt hajlandó ülni. Előástam a WC szűkítőt meg a kissámlit, onnantól pályán voltunk. 1-2 baleset volt még, és 1 hónap múlva már éjszakára sem kellett pelus.


Nos, az öccse feladta a leckét. Betöltötte a 3-at, szintén nyár volt, de a legkisebb hajlandóságot sem mutatta a szobatisztaságra. Be voltam tojva, mert szeptembertől oviba kellett mennie. Leültünk, megdumáltuk, hogy így nem lesz ovi. Mondta, hogy vegyem le a pelust. Neki is csak a WC szűkítő felelt meg. Több balesete volt, mint a nővérének, de ovikezdésre rendben volt.

Most jön a lényeg: eltelt 1 teljes év, és fiúgyermekem éjszakára vígan bepisilt, sőt időről időre nappal is. Már alig tudtam ráerőltetni a legnagyobb pelust az alváshoz. Jártunk urológusnál (búvárheréje van), ő mondta, hogy ez Nintendo betegség. Magyarán a büdös kölök eljátsza az időt. Javasolta, hogy 2 óránként küldjem pisilni, meg korlátozzam az esti folyadékfogyasztást. Nem segített.

Aztán egy este a gyerekem közölte, hogy rá ugyan ne adjak pelenkát, mert ő nagyfiú. Hát nem kapott. És lőn, ágytiszta lett:-)


Hozzá kell tennem, hogy van 3 nagy gyerekem is, és ők 2 éves korukra szobatiszták lettek, pedig velük sem csináltam semmit másként, mint a kicsikkel. Ez ilyen, ki korábban, ki később érik meg rá, de hacsak nincs szervi baja, minden gyerek szobatiszta lesz.

2015. szept. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor várok türelemmel! :)
2015. szept. 19. 22:12
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

23-as vagyok. Engedj meg egy történetet az erőltetésről is, bár írtad, hogy nem teszel ilyet.

Amikor gyerek voltam, divat volt addig ültetni a gyereket a bilin, amíg nem produkált.

Értelmes kiscsaj voltam, nagyon morán beszéltem, 3 évesen már meséket találtam ki, és mindent meg tudtam magyarázni. Viszont következetesen pelusba rendeztem az ügyeimet. Anyámat már zaklatták az ismerősök, hogy miért vagyok még pelenkás, biztos nem foglalkozik velem. Szegény anyám hol könyörgött, hol kiabált, próbált megvesztegetni, ki akarta velem mosatni a pelenkát, de semmi nem vált be neki. Ha nem adta rám, ment a cucc a bugyiba.

Nagyapám akkor építette az új kerti pottyantós wc-t. Ott sündörögtem, és faggattam, hogy miért csinálja, kinek csinálja. Megunta, és hogy lerázzon, azt mondta, hogy ez az én wc-m. Amint fenn volt az utolsó cserép, már birtokba is vettem, még éjjel is ébresztettem anyut.


Anyám azt mondja, szerinte az erőltetés is benne volt, hogy nem akartam szobatiszta lenni. De az apró trükkök néha segítenek!

2015. szept. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Ez egy jó ötlet! Nagyon köszönöm!!!
2015. szept. 19. 22:27
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 2 hónappal a 3. szülinapja előtt lett szobatiszta. Addig hallani sem akart róla. Ő kérte, hogy vegyem le a pelust. Egyszerre lett szoba-és ágytiszta. Akkor voltam 4 hónapos terhes a kistesóval. Úgyhogy nyugi, nem vagytok elkésve, ne erőltess semmit.
2015. szept. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor várok még rá!:)
2015. szept. 19. 23:04
 29/35 anonim ***** válasza:
43%

Ez nem helyesírási hiba, hanem szimpla ostobaság! Te és ő KüLÖN emberek vagytok, nem kell T/1-ben beszélned róla!


Te már szobatiszta vagy - illene -, ő meg próbálkozik.

2015. szept. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Mint már írtam csak akkor írj ha SEGITENI tudsz!
2015. szept. 20. 08:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!