Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mi van olyankor, ha kezdődik...

Mi van olyankor, ha kezdődik az ovi és a gyerek még nem szobatiszta?

Figyelt kérdés

Aznap tölti s hármat mikor kezdődik az ovi, tehát papìron még nem lenne kötelező, de beírattuk.

Ha még mindig nem sikerül leszoktatni a pelenkáról mi a teendő? Odamegyünk és mondjuk hogy hello, várunk amíg ez a helyzet és majd jövünk?

(Beíratkozáskor mondtuk hogy nem szobatiszta, azt mondták annak KELL lennie)

Járt már valaki így?


2016. júl. 24. 13:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
22%

10-es vagyok!


Mi volt a válaszomban, amit Ennyire le kellett pontozni? Írják már meg azok, akik lepontoztak!

2016. júl. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
18%
10-es,én ugyan nem pontoztam le,de talán tudok segíteni,hogy miért...mert az ágytisztaság nem követelmény,5-6 éves korig semmi kóros nincs abban,ha egy gyerek nem ágytiszta....szóval ez alapján mérlegelnének az ovik,akkor igen kevés gyerek lenne óvodás..
2016. júl. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
40%
nálunk közölték az oviban az első szülőin, hogy nappalra szoba- illetve ágytiszta KELL, hogy legyen a gyerek, addig nem mehet míg nem lesz az, adnak két hét türelmi időt, de az alatt nincs eredmény, addig otthon kell tartani, a státusza megmarad, lassan egy hónapja küzdünk a kisfiammal, van már eredmény, de komoly félelmeim vannak, hogy megleszünk-e szeptemberig... :-(
2016. júl. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
57%

Már hogyne lenne követelmény az, hogy a délutáni alvásnál ne pisiljen be. Akkor sem fognak ráadni pelenkát - állami oviban, magánban jó pénzért igen -, mert nem tudják megoldani!


10-es voltam.

2016. júl. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
10-es...allami oviba jarnak a gyerekeim,es nem az enyem az egyetlen pelenkas...ilyen is van,olyan is van...
2016. júl. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

8-as!


Hogy oldják meg a pelenkacserét az oviban? A csop.szobában van pelenkázó, vagy van egy külön szoba? Nem kötözködésből kérdezem, de őszintén szólva nagyon furcsállom, higy óvodában pelenkát cserélnek. Nem tudom, hogy tudják megoldani.


10-es voltam.

2016. júl. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
46%

Az alvos szobában.Gyerek ágyra fektet,pelenka kicserel,gyerek megy vissza a csop.szobába,pelenka meg a kukaba...reszletesebben is erdekel?

De meg mindig nem értem,miert vagy ennyire raporogve a temara...mar az elso valaszomban is írtam,hogy ovifuggo a dolog,igy adott ovodat kell megkerdezni...ehhez kepest kotod az ebet a karóhoz,hogy marpedig oviban nem pelenkaznak...

2016. júl. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
57%
Nem kötöm az ebet a karóhoz, de úgy látom ez téged érzékenyen érint. Bocs, hogy kérdezni mertem!
2016. júl. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam amit a #9-es írt! Köszönöm, ez érdeket!


A többieknek: papírt nem kaptam róla hogy be van íratva, az óvoda vezető kb semmire nem tudott válaszolni, szinte mindenre azt mondja hogy valamikor menjek be az oviba és majd kèrdezzem meg az óvónőt... De kèrdem én melyiket ha azt sem árulják el hogy melyik csoportba kerül a gyerek?? Merthogy az is óvónő függő hogy ki mit 'vár el', hogy működik a beszoktatás stb... Mikor kérdeztem hogy mikor lesz szülői azt a választ kaptam hogy majd valamikor szept.ben... na de akkor honnan tudjam meg hogy mik kellenek majd stb... -elnèzést amiért így elkanyarodtam de már most kiborìt ez az ovi...

Sikerült elkapnom pár szóra az egyik dadust, de nem lettem okosabb...

Egyébként hónapok óta próbálkozunk, eddig egyszer pisilt bele a bilibe, akkor ő kezdemènyezte a dolgot, de ez még nagyon az elején volt :/ Tegnap de. pl úgy pisilt a bugyiba h kb 30 centire volt tőle a bili, azt néztük és ismét arról beszéltünk hogy abba kell pisilni... mikor láttam hogy már csurog mondtam neki hogy üljön rá gyorsan de nem akart. Este és ma reggel is próbàlkozott, de nem sikerült. Sokszor ő kéri egyébként a bugyit úgyhogy talán haladunk... Remélem a legjobbakat!

(Egyébként nála eddig mindennel úgy volt hogy egyik napról a másikra, pl cici egyik nap még kellett, következő naptól hiába próbálkoztam szopiztatni... Darabos étel szintén, kb 1,5 éves koráig totál elutasította, gondolt egyet és evett mindent amit adtam neki.

Most kb egy hete volt hogy nem találta a cumiját, én este megtaláltam de eldugtam, 2 napig abszolút nem kereste, azóta vagy 4x sírt hogy adjam oda de kb 2 percig tartott és már nem is volt témában.)

Egyèbként az sem lenne gond ha még egy kicsit itthon maradna, úgyis itthon vagyok a kistesóval

2016. júl. 26. 13:59
 20/24 anonim válasza:
72%

Szia!

Együtt érzek veled, mi is most kezdenénk az ovit ha a kisfiam rákapna a bilire! :)

A védőnő azt mondta, hogy ha addig nem lesz szobatiszta a gyerek akkor ő neki kell írni a jegyzőnek, hogy e miatt nem tudja kezdeni az ovit. Még van egy hónapunk, nekünk annyi a részeredményünk, hogy amikor nincs rajta gatyó-nadrág akkor magától ráül a bilire és pisil, de ha fel van öltözve akkor bepisil! :( És baromi sokáig képes tartani a vizeletet!!!

2016. júl. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!