Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan segítsek neki? (kaki...

Hogyan segítsek neki? (kaki probléma, hosszú)

Figyelt kérdés
Kisfiam áprilisban múlt három éves. Sosem nyaggattam különösebben a bilizéssel, voltak próbálkozások, de ha nagyon nem akarta nem erőltettem. Viszont, most már kb. egy hónapja kicsit intenzívebbre vettük a tempót, mert ő is nyitni kezdett a bili, és amióta lépcsős wc szűkítője van, a wc használat iránt is. A pisiléssel már egész jól állunk, viszont a kakilással nem jutunk előbbre. A történethez hozzátartozik, hogy elég régóta szorulásos, amit nyilván próbálok az étkezéssel, sok folyadékkal kezelni, néha Laevolac sziruppal, ha nagyon muszáj. Igazán sosem volt kemény a széklete, de napokba telt mire "megszületett". Az elmúlt időszakban viszont már nagyon sokszor jön rá napközben az inger, hogy kakiljon, ilyenkor nyomja is - néha szól, hogy kakil, néha letagadja, pedig nyilvánvaló. Ilyen alkalmakkor persze bekoszolódik a gatyó, próbálnám rátenni bilire, wc-re, de kiabál, hogy hagyjam békén és persze abba is hagyja, nem jön ki a kaki. Viszont, ha hagyom, hogy oké, akkor menjen a gatyóba, sokszor akkor sem jön ki. Teljesen tanácstalan vagyok, nem akarok erőszakos lenni vele, de szeptemberben ovi... A sok kakilási inger alatt úgy értem, hogy van mikor óránkét 2-3-szor is rájön és mindig jön is ki valami. Persze gatyócsere, megbeszéljük, hogy legközelebb szóljon, na de ennyiszer? Tény, hogy nem hajlandó zöldséget, gyümölcsöt enni, ezeket lé formájában adom neki, úgy legalább megissza. Igyekszünk kerülni a csokit, sok cukrot, csipszeket, de nyilván azért kap. Tejre diétázik, egyelőre. Volt már valakinél hasonló? Gyerekorvos egyelőre csak a laevolacot mondta, de engem ez a sokszori inger zavar nagyon. Merre induljak, mit csináljak? Köszönöm a válaszokat és bocsánat a terjedelem miatt.
2016. aug. 1. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Én csokit , csipszet nem adnék neki egyáltalán. Kakaóra is vigyázzatok Teljes kiörlésű , lenmagot pékárut etetnek vele és sok gyümölcsöt , főként ami hajt.

Egyébként is vannak olyan gyerekek akik nehezen engedik el a székletet és szobatisztaság kezdetén problèmásabb , de az étkezésnél muszáj segíteni.

2016. aug. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ajánlották a zabpelyhet is, már vettem, ilyen tejbegrízszerűséget próbálok majd csinálni belőle. Remélem dűlőre jutunk.
2016. aug. 1. 12:54
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Laevolacot add csak neki,nyugodtan, de ésszel mert cukros.csipszet, csokit,felejtsd is el. Bio szilvalekvát!!!! 1500egy üveg...de jó!!!! Bio boltban! .zöldséget-gyümölcsöt azért próbáld
2016. aug. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azt írod, tejre diétázik, miért? Semmi tejterméket nem eszik?-hisz a joghurt, túró, tejital is lazítja a székletet.

A másik. Jön az inger, de nem jön a kaki, ennek pszichés oka is lehet. Fél tőle, nem meri elengedni.

2016. aug. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Múlt év októbere óta diétázik tejre. Eszméletlen sokat volt beteg, főleg felsőlégúti nyavalyákkal tavaly és a tüdőgyógyász doki javasolta, hogy hagyjuk el a tejtermékeket. Szinte napok alatt látszott a javulás, azóta már kapja, kis mértékben, sajtot, túrót, a joghurtot sajnos nem szereti, de abból is csak max. fél dobozzal kaphatna. Rizstejet szereti, abból szoktam neki csinálni a tejes dolgokat. Amióta lassú terhelésen van, szinte minden reggel köhög kicsit, szóval túlzásba nem lehet vinni, pedig valószínűleg segítene.
2016. aug. 1. 13:42
 6/9 anonim ***** válasza:

Szintén 3 éves lányom van. Ő is ügyesen pisil a wc-be, de kakálni csak állva hajlandó egyedül elbújva bugyiba vagy pelenkába. Egy nap akár 4-szer is kakil a bugyiba, ő sem nyomja ki egyszerre mindet. Amikor bilire próbáltam ültetni, hiába üldögélt, nem kakált bele. Újabban ki is küld, amikor a dolgát végzi. Ő csak házi szilvalekvárt kap mindig ebéd után. Néha azért kap csokit, csokis fagyit.

Én egyelőre hagyom bugyiba kakálni. Ha kijött egy adag, bugyit cserélünk. Remélem, az oviban visszatartja és majd itthon kikakálja magát, mert az ottani wc nem éppen diszkrét.

1 hónap van az oviig. Hátha alakul addigra!

2016. aug. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen, én is ebben bízom, hogy még egy hónap alatt alakulhat a dolog. Nem bánom, ha nem kakil az oviban, hanem itthon reggel vagy délután, bár ott azért elég diszkrétek a körülmények, válaszfal van a wc-k között, előtte függöny. Az étkezéssel, folyadékbevitellel igyekszem továbbra is segíteni neki, aztán meglátjuk.
2016. aug. 2. 07:40
 8/9 Mercédesz01 ***** válasza:
49%
Nekem 2éves volt a fiam márciusban. Csak rántott húst ,nagets-ot ,bundáskenyeret,tejbegrízt, paula pudingot, fehér csokit,és még pár ésességet hajlandó enni. A pisilés nálunk is nagyon jól megy ,de ha ráül a bilire vagy a wcre nem képes végigvárni hogy kikakilja magát. Kikakilja nagy részét azt mondja kész. Aztán öt perc múlva bejelenti hogy teli a gatya ,majd miután rendbe rakom újabb öt perc múlva megint ugyanúgy... Viszont nálunk normális az állaga ,de csak 3-4naponta kakil. Ami nála normális. Viszont ő nagyon sokat iszik. Egy éjszaka alatt 6-8 nagy cumiüveget ,nappal is sokat. Inkább rostos leveket adok neki hogy lazítsa a székletét. Az örökös ingert a székrekedés okozza. Érzi hogy nyomni kell de nem jön vagy fáj neki és ezért nem meri nyomni.
2016. aug. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a laktulóz tartalmú szirupok és gyümölcslevek nem segítettek, a hasa is sokat fájt ezektől. Fél év szenvedés után elmentünk gasztroenterológushoz, aki szerint leginkább pszichés eredetű volt a dolog, korábbi kemény fájdalmas széklet okozta a visszatartást, napi többszöri kicsi kakit. Mióta a makrogol tartalmú Laxacur székletlazító port adom a gyereknek, megoldódott a gond, sőt hamar szobatiszta is lett. Csak ez segített, semmi más. Néhány hónap múlva kell lassan kivezetni a szert, addigra remélhetőleg elfelejti, hogy valaha is gond volt a kakilással.
2016. aug. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!