Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Tartogatja a kakit, csak a...

Tartogatja a kakit, csak a pelusba intézi. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Kisfiam júniusban múlt 2 éves. Júliusban 1-2 balesettől eltekintve nappalra teljes szobatisztaság volt, ami 2 hét elteltével 1 nap alatt villámcsapásként visszaesett. Csak pelusoztunk utána. Most újra csak kisnadrág van rajta itthon, wc-be pisil, de kakilni nem hajlandó. Ha elmegyünk itthonról, pelust kap és csak ilyenkor hajlandó kakilni, wc-be nem. Volt valakinél hasonló? Van erre megoldás vagy csak az idő? Attól félek szorulásos lesz ha így visszatartja (egyenlőre nincs ilyen gond szerencsére)
2016. szept. 2. 15:23
 1/9 Andizsuzsi ***** válasza:
59%
Csak a türelem. Nem kell belőle ügyet csinálni, minden nap dobd rá a pelust addig, amíg a dolgát elvégzi, egyszer csak majd a wc-be fogja. (Egészséges ember még nem maradt pelenkás :) :)
2016. szept. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Fiunk ugyanezt csinálta. Hónapokon át. Próbáltunk mindent, aztán anyukám egy nap egy huszárvagassal megoldotta. Amikor látta, hogy kakilnia kell, megmondta neki, ha a wc-be kakil, akkor kap csokit. Belekakilt, kapott csokit. Még egy hétig tartottuk magunk ehhez, aztán mondtuk neki, hogy nagyon ügyes, nagy fiú, de mostantól nincs több csoki a kakiért, de ugyanúgy tessék a wc-be. És innentől wc-be kakilt. Mi nem akartuk ezt a módszert, de anyukám megelégelte az ügyet, egy hónapunk volt az oviig.
2016. szept. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%

Türelem. Mindig nagyon dicsérd meg, amikor wc-be pisil, egyelőre a kakilás ne legyen téma. Pár hét múlva már megemlítheted neki, hogy akár kakilni is lehet a wc-be. Ha nem történik változás, akkor fel lehet ajánlani valamit wc-be kakilás esetére (mondjuk egy olyan játékot, amit amúgy is szeretne megkapni), nálunk az egyik gyereknél ez volt a végső megoldás.


A szídás vagy lelkibeszéd tartás egyaránt hülyeség ebben az esetben.

2016. szept. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

Ha 4 napig volt kaki a cwbe akkor meglepetés érte, cukorka valami édesség pici mütyűr játék.

A cw szűkítőt együtt választottuk ki, fekete alapon halálfejes kalózos de az kellett neki, a fellépőt is ő választotta. Állatmintás cw papír is van, na az a kedvenc volt hogy 20 percig nézegette és lecsavart egy tekercset :D

Ja és ha kakil mintha hagyd egyedül hagynád, úgy csináld érezze ez nagyfiús dolog :)

2016. szept. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2 éves!

Ha pelusba kakil,akkor kapjon pelust,és kész.

Van aki még 4 évesen is pelusba kakil,az sem kóros a gyermekpszichológusok szerint,nemhogy ilyen korban.Az ő korúak még majdnem szinte mind pelusos nappalra is.

2016. szept. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem 3 évesen is csak pelusba kakilt és semmi jutalom, játék nem használt. Egyszer nagyszülőknél voltunk, nem volt pelus, akkor tört meg a jég. Itthon minden maradék pelenkát eldugtam, így kénytelen voltba wc-be intézni a dolgát. De hangsúlyozom, 3 éves elmúlt ekkor.
2016. szept. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Tudom, ráérünk még, nem is siettetem ezt a dolgot, csak azt hittem van valami trükk. :) Az lenne még egy lehetőség, hogy itthonról elmenve se adnék rá pelust, de ehhez nem vagyok elég bátor. 😆

A jutalmazás nekem nem opció. De szuper, ha valakinél ez Bejött. ;) Épp ma kezdet el örömködni a wc-be pisilésen és lehúzás után mondta, hogy "ügyes vagyok". Tényleg Mindennek eljön a maga ideje.

2016. szept. 2. 22:28
 8/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Nálunk pisilésnél egy ideig "célba lövés" volt. (Egyik fiamnak fitymaműtét miatt a célzást komolyan kellett gyakorolni) 1 kocka wc papírt tettünk a csészébe, azt kellett eltalálni. Lehet, hogy nagydolognál is működne.
2016. szept. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
bőven ráértek még - a legjobb módszer pedig a békén hagyás :) szóval ne csinálj ügyet belőle, legyél közömbös és akkor idővel ő is megérik rá hogy "elengedje" a kakit
2016. szept. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!