Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mi a legtöbb, amit egy szülő...

Adam1c1 kérdése:

Mi a legtöbb, amit egy szülő tehet a gyermekéért, bilire szoktatás érdekében?

Figyelt kérdés
A leg drasztikusabb eszközökre volnék kíváncsi, ami még elfogadható, és bátran alkalmazható. A gyermek, akiről szó van, már három és fél éves, és még mindig minden percben ragaszkodik a pelenkához. Azt már megérti, hogy mire való a bili, de üvölt a pelenkájáért, ha nincs rajta, és nem szól pisi-kaki előtt, csak amikor már teljesen tele a pelus, és nem érzi magát jól benne. Napi szinten beszél a fejével az anyja, de nem ért belőle. A testi fenyítésből sem. Pedig az idő szorít. Az érintett anyuka jelenleg is dolgozik, és a későbbiekben is szeretne. Most még a bölcsödében nem gond a pelenka, de az óvodába már nem fogják őt így felvenni. Szóval minden megoldás érdekel, mert nem tud vele otthon maradni az anyja hétköznaponként még plusz egy-két évig. A legkevésbé sem szeretné a gyerek saját döntésére bízni a kérdést. Valamiféle nevelési tanács kell, hogy létezzen erre a bajra. Előre is köszönöm mindenkiválasztás.

2016. máj. 26. 14:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Fiamat 2x szerettem volna bilire ültetni, sikítva-sírva tiltakozott. Többet nem próbáltam.

Áprilisban múlt 3 éves, nappalra tökéletesen szobatiszta, egyedül is tud vécézni lépcsős szűkítővel. Stabil, biztonságos dolog.

Ilyen:

[link]


Látja, hogy mi is wc-be pisilünk, kakilunk, ez a természetes. (Én meg örülök, hogy nem kell bilit takarítanom...)

2016. máj. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

hát a testi fenyités nem segít.én ezért nem bántanám a gyerekem,lehet pont ez a baj.

az én fiam 18hós kora óta szobatiszta. de bilire soha életében nem ült, mert egyszerűen utálta, és tőlem is azt látta hogy a wc be pisilek. ezért kapott lépős wc szűkitőt, azt imádta.

szerintemmutasátok meg neki hogy ti ülve pisiltok a wc be, és vegyetek egy wc szűkitőt, hát ha az segít.

ésdicsérjétek dicsérjétek,mert az nagyon sokat segít.drukkolok

2016. máj. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%
A legtöbb, amit tehet, hogy békénhagyja a szerencsétlent. A testi fenyítést meg alkalmazza saját magán, ha már muszáj valakit ütnie.
2016. máj. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a szorongáskeltés, teljesítménykényszer (testi fenyítés, kiabálás, fenyegetőzés) pontosan ellenkező hatást vált ki. Valószínűleg pont EMIATT nem szobatiszta még.
2016. máj. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%

"Valamiféle nevelési tanács kell, hogy létezzen erre a bajra."


Azért nem létezik normális tanács, mert ez nem baj. Ez egy fiziológiás dolog, amire meg kell érni. Ha a fejét veri a falba, akkor sem lesz előbb érett testileg, legfeljebb olyan frusztrációi alakulnak ki, amik már tényleg bajt jelentenek. Nem értem meg a szülőt, akkor sem, ha szorít az idő. Idegbetegnek nem kell lenni azért!!!

2016. máj. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem a gyerekkel kéne kiabálni és ütni, hanem a kedves szüleit, akik minden hasonló tettükkel csak hátráltatják a folyamatot, aztán a gyereken töltik ki a mérgüket. nekem sem lenne kedvem semmit megtenni, amire veréssel kényszerítenek. Ha minden nap "beszélnének a fejemmel" attól még nem menne, ha közben szorongok.


A kétségbeesést megértem egyébként, mégsem bántam meg, hogy békén hagytam a fiam, már ő is elmúlt három éves, és azzal, hogy csak időnként hoztuk fel a témát, gyengéden motiváltuk (barátainak példája, szép színes, kedvenc mesehősös alsógatyók, stb.), legnagyobb meglepetésünkre egyik napról a másikra teljesen szobatiszta lett. Ha kiabáltam volna és ütöttem volna, még iskolás korában is bepisilne - ahogy arra jópár példa van, sajnos:(

2016. máj. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát biztosan nem az, hogy üti, mert nem szobatiszta. Azért ez durva.

Amíg nem érett meg rá, addig nem lesz szobatiszta, ha agyonüti az anyja, akkor sem. Abban viszont biztos vagyok, hogy ha nem terrorizálja, akkor ez nem évek kérdése lenne, max. 1-2 hónapé.

2016. máj. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
24%
egyszerű. ne adj rá pelenkát, már elég nagy, hogy szégyellje magát, ha bepisil. ha meg úgy látod hogy nem érdekli, mondd meg neki, hogy nézze meg mit csinált, ő már nem baba hogy pelenka kelljen neki.
2016. máj. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

4-esnél van a pont! Lelki oka van annak, amiért nem lett szobatiszta. Nyilván a túlzott erőltetéstől, ami pont visszafelé sült el.

Hagyjátok békén szerencsétlen gyereket!!!!! Testi fenyítés mert bepisilt???? Úristen!

A szorongáskeltés, teljesítménykényszer (testi fenyítés, kiabálás, fenyegetőzés) amit az anyukája elkövetett a gyerek ellen olyan lelki nyomokat hagyott szerencsétlenben, hogy most már ha akarna se tudna egyből szobatiszta lenni.

2016. máj. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
77%

A legtöbb? Ba.sszátok ki a bilit a pitsába, vegyetek egy wc-szűkítőt fellépővel, mutassátok meg neki, h ti is a wc-re jártok és hagyjátok, h tegyen a gyerek saját belátása szerint. előbb-utóbb ő is a wc-ben akarja majd végezni a dolgát, mert ti is odajártok, utánozni fog.


A bilit teljesen értelmetlen hül.yeségnek tartom, én se ülnék rá a gyerek helyében.

2016. máj. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!