Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 3 évessel szobatisztaság...

3 évessel szobatisztaság hogyan tovább? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 éves, 2 éves korától bölcsis. Most kezdené az ovit, de nem szobatiszta. Bilibe tud pisilni, de csak ha visszük, egyébként nem szól, simán bepisil/bekakál pelenkába, nem zavarja. Bilibe pisilésnél boldog és büszke magára. (Dicsérjük, motiváljuk , ahogy csak tudjuk)Kisgatyókat nagy örömmel felveszi, de belepisil, és nem érti, miért folyik ki belőle, valamiféle pelusnak tartja azt is. Itt tartunk. Óvónéni nagyon segítőkész, több javaslata is van, te melyiket tartod jónak?

a. Vigyük be pelenka nélkül, „mélyvíz”, ő hordja majd vécére óránként.

b. Maradjon még itthon 1-2-3 hetet, és pelenka nélkül legyen.

c. (Ezt nem óvónéni javasolta, csak én gondolom egy verziónak) Maradjon itthon pár hetet, pelenkába, és pihentessük a témát, mert talán még nem érett rá, és nem akarom túlerőltetni a témát.

Nem tudom, mivel teszek jót. Félek, ha túlerőltetem, később visszaüt a dolog. De azt sem szeretném, hogy pusztán kényelemből maradjon pelusos.


2017. aug. 30. 10:02
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Én biztosan nem pontozlak le :) Nekem zöld kezes minden válasz és vélemény.
2017. aug. 30. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!