Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mi a teendő, ha a pisilés már...

Mi a teendő, ha a pisilés már bilibe megy, de a kakálás nem?

Figyelt kérdés
3 évesem a bilibe pisil szépen,szól is, ha kell, de a kakálás még egyszer sem sikerült oda, és nem is szól miatta, csak simán bekakál.
2017. szept. 10. 09:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nálunk pisimanó meg kakamanó lakott a vécében, pontosabban a vécécsésze bal oldalán pisimanó, a jobb oldalán kakamanó. Jókat játszottunk a fiammal, hogy trónolt a vécén, és ha pisimanót akarta megetetni, enyhén balra dőlt, hogy belecélozzon pisimanó szájába. Ekkor pisimanó nagyon boldog volt. A kakinál pedig balra, és kakamanó jól is lakott. Ez sem túl guszta, de nagyon eredményes volt, 2 évesen teljesen szobatiszta volt, a vécébe végezte a dolgát. Nagyon élvezte ezt a játékot.

A kislányom szintén 2 évesen lett pisi-kaki téren is szobatiszta, Vele nem kellett ilyeneket játszani, utánozta a bátyuskáját.

Nálunk még egy valami segített (szerintem): amikor a kisfiam elkezdett ismerkedni a vécével, kidekoráltam a vécé falát, ajtaját angol nyelvű kis oktatóanyagokkal (képek a színekről, hangulatokról stb.) Angol szakos tanár vagyok, pici koruktól tanítgatom a gyermekeimet. Amikor a vécén ült a fiam, egyszerűen annyira lekötötte a figyelmét a sok színes kép (meg mellé az én beszédem, angol nyelvű mondókázásom), hogy elfelejtett problémázni a pisi-kakitémán.

Sokat őrültködtünk! A humor mindig segít!

2017. szept. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ez azért van, mert szeretik tartogatni. Egy idő után kinövi. Ha erőltetjük, hogy a WC-be akkor tovább elnyúlik a dolog. A pisi, kaki dolog kapcsolatban van a szexuális fejlődéssel. A gyereknek szüksége van a tartogatás élményére, ha ezt megtapasztalja, akkor túl tud lépni a dolgon. Ha nem hagyjuk kibontakozni, akkor rögzül nála ez a kényszer.
2017. szept. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!