Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Nem korai a bili? Ha ő szeretn...

Nem korai a bili? Ha ő szeretné, akkor lehet már vele ismertetni?

Figyelt kérdés

22 hónapos, mostanában kezdte el (már születése óta lát minket pisilni, minket nem zavar, ő meg nem sírt utánunk) hogy ha lát minket pisilni, akkor mutat magára hogy ő is szeretne, ha apját látja ő is fogja a kukiját és utánozza és hogy ültessük fel a wc-re mert "pipi".

Ha felültetem akkor mondja hogy nem sikerül, várok 1 percet és leveszem.

Bilit mutattam neki boltba,tetszett neki,rögtön ráült.

Mindenhol azt mondják hogy 2 éves kor előtt lehetetlen a szobatisztaság a hormonok miatt ,de anyósom pl azt mondja neki mind2 fia 2 évesen már szobatiszta volt.

Nem akarom erőltetni, de ha ő szeretne a wc-be pisilni akkor már lehet ismeretetni vele?

Kakit még nem mondja, annak csak a jeleit látom ha készül, ilyenkor elvonul.


2018. febr. 5. 14:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem 2, hanem 1,5 az a határ, ami előtt felesleges.

Ugyanakkor a gyerekek nagytöbbsége később lesz érett.

2018. febr. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen ha ő rá szeretne ülni akkor ültesd rá!!! Ha ő szeretne oda ülni és te ráülteted akkor az abszolút nem erőltetés!

Amúgy én anyósom szerint is nagyon korán voltak szobatiszták a gyerekei, én anyám szerint meg mi már kb szobatisztán is születtünk.... :D

2018. febr. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jaa nem is gondolom hogy már az lenne ha elkezdenénk, csak hogy nem -e okozok kárt hogy túl korán ültetem rá, de ezek szerint akkor nem túl korai :)

Ha őszre nappalra szobatiszta lenne már örülnék neki, nem kell elsietni, csak meglepődtem rajta, bár mostanában tényleg mindenben utánoz minket, főleg az apját.

2018. febr. 5. 14:24
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét gyermekem szobatiszta volt 2 évesen. Nem csodagyerekek, csak Ők is az első pillanattól kezdve bejöhettek a vécére, amikor a dolgunkat végeztük, láttak minket, és érdekelte Őket. A fiam tavasszal otthon le is vette magáról a pelust, és a vécébe végezte a dolgát, kevés baleset volt. A kislányom pedig (csak 21 hónap van közöttük, mintha ikrek lennének) mindenben a bátyját utánozta. Ő már a 2. szülinapja előtt rendszeresen pelus nélkül volt, Ő sokáig bilizett, csak később szokott át a vécére.

Szval ha a gyerkőcöt érdekli, az nem erőltetés. És szerintem lehet finoman sugallni neki, hogy akkor mostantól rendszeresen próbálkozhat. Szerintem ez is egy tanulási folyamat, megmutatod neki, hogy a pelusba pisilés, kakilás helyett máshogyan is lehetséges.

Aztán ki tudja, lehet, hogy nagyon hamar ráérez az ízére. Lehet, hogy őszig sem kell várni. A fiam áprilisi, otthon a szülinapján már pelus nélkül volt, mert olyan meleg volt, hogy a lakásban 25 fok volt. Aztán az első májusi meleg időben már a játszóra sem volt hajlandó pelust felvenni. Jön a tavasz, lehet, hogy az első melegben izzadni fog a popója, és eldobhatjátok a pelust.

2018. febr. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Dejó,utolsó :))

Enyém is áprilisi, remélem nálunk is ilyen sikersztori lesz, köszönöm hogy leírtad te is a tapasztalataidat.

2018. febr. 5. 14:37
 6/9 anonim ***** válasza:

Van egy olyan dolog, hogy nagyon fiatalon még nem elég erős a gerince ahhoz, hogy tartósan ülni tudjon.

Erre figyeljetek oda. Ha már magától le tud ülni és fel tud kelni, akkor simán mehet a bili. Addig meg figyeljetek, és ne hagyjátok rajta sokáig.

2018. febr. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát 22 hónaposan ilyen gondunk nincs, kisszéke is van amin fel-le vesszük a cipőjét már 1 éves kora óta, de sokáig úgy se ücsörögne egy helybe, tudod milyenek ebbe a korba.. :)
2018. febr. 5. 14:55
 8/9 anonim ***** válasza:

Én fiam is áprilisi. És mindig jött utánunk a vécére. De nem lett 2 évesen szobatiszta, csak 3 évesen.

A bilitől sírva menekült, a lépcsős vécészűkítő nagyon bevált. Először kakival lett szobatiszta, de pisivel is kb 2 baleset volt. Bugyipelus volt, amikor 1 hétig száraz maradt, akkor hagytuk el teljesen.


Ha a vécére szeretne ülni, ültesd nyugodtan. De lehet, hogy ő még nem tudja, miért kellene odaülnie, egyszerűen csak titeket utánoz.

Én ajánlom a lépcsős vécészűkítőt, mert ha látja, hogy ti is oda jártok vécézni, akkor csak összezavarná, hogy ő elvégezheti a dolgát a nappaliban egy "bödönbe" is. No meg neked is sokkal könnyebb. Nem kell bilit takarítani.

2018. febr. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Rendeltem előbb mindkettőt, szűkítőt meg bilit is, úgy tervezem bilit is csak a fürdőbe használjuk ,úgy nem könnyebb megtanulnia hogy nem pisil/kakil mindenhol?

Amúgy mondja a pisit, csak ma reggel is már a reggeli pisi után jutott eszébe mikor én ráültem hogy ő is akar :)

2018. febr. 5. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!