Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Tapasztalatokra lennék kíváncs...

Hétangyal kérdése:

Tapasztalatokra lennék kíváncsi. Mi van, ha nem lesz szobatiszta az oviig, és így nem veszik be?

Figyelt kérdés
Egyenlőre nem használja kislányom a bilit. Egyszer pisilt bele, de az véletlen volt szerintem:) Tudom nem is szabad erőltetni. A kérdésem sem ezzel kapcsolatos. Egy ovink van, szeptembertől kezdenénk, akkor lesz 2 év 9 hónapos. Böcsibe itt sajnos, csak 2,5 évesig lehetnek a gyerekek, így oda nem veszik fel. Közölték, hogy nem fogják rajta cserélni a pelust. Tudom van még addig idő, de mi van, ha nem sikerül a szobatisztaság addig? Volt valaki hasonló helyzetben?
2018. ápr. 20. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

2 éves és 9 hónapos lesz szeptemberbe... ha nem lesz szobatiszta és miután nem lesz még oviköteles,így nem kötelező nekik felvenni és többnyire a nem szobatiszta nem ovi köteleseket nem is veszik be.Amúgy oviba nem pelusozzák őket.

Nekem 3 éves kora után lett az egyik szobatiszta, augusztus közepe volt, és nem tudom mi lelte,de fogta magát reggel közölte,hogy neki többet már nem kell pelenka aztán elment a bilire pisilni (előtte se a wc-re se a bilire nem volt hajlandó ráülni) onnantól teljesen elhagytuk a pelust még éjszakára is és baleset se volt. Ennyi amikor ő akarja és nagy semmi ha én

2018. ápr. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Na, de várjunk! Ha a kislányod szeptemberben még csak 2 év 9 hónapos lesz, nem is lesz oviköteles. Az egy dolog, hogy a bölcsitek nem tartanak benn 2,5 évnél idősebb gyerekeket, ők csinálják szabálytalanul.

Olyan létezik az ovikban (nem mindegyikben), hogy mini csoport, oda a 2,5 évet betöltött, SZOBATISZTA gyereket veszik föl. Tehát mivel a kislányod nem szobatiszta, a mini ovis csoportba sem való még.

Szval ilyet nem tehetnek, hogy a bölcsiből kirakják (mivel betöltötte a 2,5 évet WTF?), az oviba pedig csak úgy veszik be, hogy előre kijelentik, hagyják majd pácolódni szegénykémet a pisis, kakis pelusban.

Az agyamat eldobom. Kérdező, én a helyedben nagyon kitörtnék, ugyanis ilyet nem tehetnek! Ezek alapján a 2,5 évet betöltött, még nem szobatiszta gyereknek otthon kellene maradnia csak azért, mert egyik intézménybe sem fér be? És az ilyen gyerek szülője mondjon föl a munkahelyén?

Jujjj, de dühös vagyok!

A kislányodnak pontosan a bölcsiben a helye, semmi keresnivalója nincs az oviban még legalább egy évig!

2018. ápr. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok, alapvetően nem az ovi hozzáállásán csodálkozom, hiszen tudjuk, hogy az oviban nem pelusoznak. Ez érthető is.

Ebben az esetben a bölcsi háborít föl. Ha állami bölcsi, milyen jogon teszik ki a 2,5 évüket betöltött gyerekeket? Kérdez_, állami bölcsi?

2018. ápr. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazatok van. DE. És itt most az az állapot van, hogy a bölcsi-ovi "egy cég". A 2,5 évet betöltött gyerekeket átpakolják az oviba. Én is tisztában vagyok a szabályokkal, fel is háborodtam. Persze én vagyok a szemét. Én alapból bölcsibe akartam adni, akkor mondták, hogy túl sok a gyerek, már jövőre sincs hely, emiatt oldották így meg. Beírattam az oviba, de előtte szóltam, hogy még pelusos. Azt mondták semmi gond, több ilyen gyerek is van. Később találkoztam az óvónőkkel, mert egy csoportban a 30 gyerekre kettő van. Akkor közölték, hogy nincs idejük, nem fogják a pelust cserélgetni. Még sorolhatnám, hogy még miket mondtak. Jelenleg még nem tudom mitévő legyek, mert a gyes ugyebár semmire se elég, viszont a lányomat is féltem....
2018. ápr. 20. 13:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Kislányom 2,5 évesen kezdte az ovit tavaly szeptemberben. Csak részben volt szobatiszta, voltak még “balesetek” ( csak bepisilés, bekakilás soha). Én nyiltan megmondtam és be is īrtam a jelentkezési lapra, de felvették.

Kérték, hogy sok váltòruhàt tegyek a szekrènyèbe, így is lett. Pelus nèlkül ment, bennt sem adtak rà. Néha bepisilt, sosem volt gond, átöltöztették. Aztán egyre ritkábban pisilt be, nagyon hamar 100%osan szobatiszta lett.

De amùgy ahogy tapasztaltam nem ô volt az egyetlen, sôt a nagyobb középsôs gyerekeknél is elôfordulnak néha “balesetek”. Senki nem csinál belôle gondot.

2018. ápr. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha maga a szobatisztulas jo lenne, ajanlom ezt a cikket, es az oldalon talalhato Gyenged Szobatisztasag Tanfolyamot, harmunknal is ezzel szobatisztultak a gyerekeink majdnem egyszerre. [link]
2018. ápr. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na jó, de ha állami bölcsi-ovi (meg még ha nem is, mint minden szociális intézménynek), kell lennie egy felügyeleti szervének. Én ott feltétlenül jelenteném, lehet, hogy nem is tudnak róla, milyen szabálytalanságok zajlanak az intézményeikben. Lehet, hogy a szülők többségét sikerül elhallgattatni vagy megfélemlíteni, de azért álljon már meg a menet: mi az, hogy a 2,5 éveseket csakúgy átpakolják az oviba? Nincs két egyforma gyerek, azonos érettségi, fejlettségi szinten. Az egyik 2,5 éves még pelusos, a másik már szobatiszta, az egyik még kézzel-lábbal eszik, a másik már szépen evőeszközzel, és sorolhatnám. Ez felháborító!

Addig, amíg a gyerekem nem tölti be a 3 évet, kizárólag én, az ő szülője dönthetek arról, hogy hova teszem a gyerekem. És mivel egy 2,5 éves még messze nem oviköteles, mi jogon döntik el helyettem, hogy a pelusos (még bőven nem oviérett) gyerekemet mától kiteszik a bölcsiből és átrakják az oviba? Ehhez azért a szülőnek is lehet pár szava.

Úgy teremtenek ott bölcsin-ovin belül maguknak egy rendszert, hogy ezzel a gyerekek egy csoportját rettenetes helyzetbe hozzák. Már nem lehet pelusos ovis, mert elmúlt 2,5 éves, átteszik az oviba, az ovi pedig nem teremti meg számukra az alapvető jólétükhöz, higiéniájukhoz szükséges feltételeket.

Én biztosan felkutatnám a fölöttük álló szervet vagy vmi ellenőrző szervet, és nagyon komoly panaszt tennék. Azt hiszem, botrányt csinálnék.

2018. ápr. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az 5-ös szerencsés volt, és nem hagyták egész nap a pisiben a gyereket. Meg a 6-osnak is igaza van, érdemes koncentrálni arra, hogy szobatisztává váljon a gyerek. De egy szociális intézmény mint a bölcsi, ovi, a gyerekért van. Nehogy már a kérdezőnek azért kelljen siettetnie a gyerekét, mert az oviban nem foglalkoznak vele, ha bepisilt.

Abból, amit a kérdező leírt, tisztán kiderül, hogy ebben az oviban komoly hátrányban lenne a még nem szobatiszta gyermeke, konkrétan a kérdező félti a gyerekét, tehát nem lehetnek túl kedvesek.

Én megértelek, kérdező! A gyermekednek a bölcsiben van a helye, én sem szívesen engedném egy ilyen oviba.

A 3 éves kislányom még szintén bölcsis, pedig 2 éves kora óta szobatiszta. Senkinek esze ágába nem jutott kitenni, vagy áttenni az oviba, pedig a szomszéd ápület az ovi, a fiam oda jár középsőbe, tehát akár még kézenfekvő is lenne. De békésen szépen kivárják a nyári szünetet, nem szakítják ki a gyermekeket a csoportjukból csak azért, mert betöltöttek egy bizonyos kort. A lányom szeptemberben 3 éves 8 hónaposan kezdi az ovit. Bőven időben lesz. 2,5 évesen még nagyon pici lett volna, szinte még baba volt. A bölcsiben "babáznak" a gondozónők, az ovi már egy sokkal komolyabb hely, nagyobb fokú önállóságot követelnek a gyerekektől.

2018. ápr. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!