Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan tovább? Hogy kezdjük...

Hogyan tovább? Hogy kezdjük újra? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Május elején kezdtük el a szobatisztaságot! Várakozason felüli volt. Az első nap végére visszatartotta a vizeletét és ment a WC-re. Nagyon ügyi volt és látta rajtunk hogy ez nagyon nagy dolog. Csakhogy az egy dolog hogy volrak balesetek de ahelyett hogy javult volna a dolog egyre rosszabb lett. Közben fülorrgégészeti kezelese is volt, valszeg a gyógyszer is bekavart, de a legnagyobb gond az akarattal volt! A kali sima ügy volt. De a pisilés! Ha kérdeztem h kell e tagadta. Ha elvittem a wc-re mert mondjuk már 2 óraja nem pisilt sírt és visszatartotta, fél óra múlva meg csurom pisi volt. Azt tette be az ajtót hogy egy délután 3 óra alatt 4 bugyi pisilt össze és ebböl 3x az àgyunk is kapott. Itt mondtam tartsunk szüneteg mert megőrülök. A kaki továbbra is ment a wcbe a pelus ellenere. Egy darabig. Most már az se. Közben volt Dévény tornára jàrás még fülorrgége orrszívózas agyba főbe ezért is gondoltam h hanyagoljuk a tèmát. Hónap végén lesz 2.5 éves. Cumizik és megkésett beszéde van ami miatt szeptembertől fejlesztésre járunk. Van egy lassam 10 hós öccse. Ez csak körítésképpem leírtam. Pápá pelus könyv megvan. Sőt egy matricás is csilli villi kislányos. Volt h nem akart pelust venni, megkérdeztem fog e wc-be pisilni. Rázta a fejét h nem. Kérdeztem akkor hova fog? Mutatott a szobába körbe.

Az egész dolog olyan mintha visszafelé játszódott vna le és ahelyett h egyre ügyesebb lett vna egyre jobban kijött belőle! Pedig dícsértem mindig. Akkor is ha kicsi becsurrant de igyekezett a wc-re.

Szoval nem tudom elkezdjem újra hogy kezdjem mit csináljak? Jah és vmi spéci könnyen használható kárpit és szőnyegtisztitó is érdekelne...



2018. júl. 11. 14:11
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
10es ööö... ezzel megoldással több probléma is vam de nem részletezném...
2018. júl. 13. 13:04
 12/16 anonim ***** válasza:
Nyugi csak vicceltem
2018. júl. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Sajna nem.vagyok vicces kedvemben :(

Ma több mint rgy hónap pihi után ujra elkezdtem. Meg is ijedt mikor pisis lett. Mondom látod kicsim ilyenkor kellett volna menni wcre. Ááá mondta és ment. 1 óra múlv raültettem de nem.produkált majd fél óta múlva megint bepisilt. (Tehát fél óraval ezelőtt tuti visszatartotta) a következő óraban sikeült wc be pisilni azonban kesőbb mikor alvás előtt kertem menjen el akkor már kaki volt a bugyiban. Baromi jó volt az időzítés... na mindegy egy pár napig próbálkozom aztan meglátom.

2018. júl. 13. 14:46
 14/16 anonim ***** válasza:
58%
Add meg a gyereknek azt az örömöt, amit a pelenkázás nyújt neki. És akkor nem lesz érdeke össze-vissza pisilni, hogy kiharcolja az élményt. Pl. játszatok pelenkázósat és figyeld a gyereket, hogy mi tetszik neki benne. Legyél nyitott a gyerek felé és tiszteld az érzéseit. Cserébe ő is foglalkozni fog a te érzéseiddel. És megteszi neked azt a szívességet, hogy a bilibe fog pisilni. Ha az kell hogy pelenkázd be hússzor akkor csináld, ha megunja, azzal már célt értél.
2018. júl. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
56%
Ha valahova oda pisil a szobába,vagy pont a bugyiba, vidd magaddal takarítani/bugyit mosni. Segítsen feltakarítani. Ha wct/bilit nem is, de a takarítást erőltesd! Lássa hogy mi a következménye a dolognak.
2018. aug. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Utolsó ezzel az a probléma ami nem is probléma, hogy a mosást simán élvezné (a kakis bugyit azért nem, azt nem is mosatnám vele) a szőnyegre katpittisztito habot fujom azzal is szivesen mojolna. Ha bemegy a kaka és összekeni vele a fellépőjét veszem elő a fertőtlenitő kendőt és kéri hogy törölgessen ő is.

Jelenleg ott tartunk hogy pelenkamentes ébrenléti állpotban a gyerek. Nagydolognál többnyire kimegy a wcbe van hogy pisinél is. Több mint egy hónapit szivtam vele hogy nézem az órát, menjünk pisilni, nem, hiszti van, jutalmazás, matricázás stb.

A telefonomfa letöltöttem egy pottybtraining nevű játékot. Azzal szokott jatszani, de nem is minden nap. Azota alakulnak a dolgok hogy magátol is megy ill. a kaki a wcbe megy. Majd meglatjuk hogy alakul...

2018. aug. 18. 21:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!