Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mikortól kezdjük a bilire...

Mikortól kezdjük a bilire szoktatást? Kortol függ? 2 éves kortól? Vagy ha már tud beszélni?

Figyelt kérdés
16 honapos a gyermekem még csak meg sem fordult a fejembe de gondoltam 2 éves kortol elkezdeném a leszoktatást ha hajlandoságot mutat rá
2014. jún. 24. 10:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt nem kell korhoz kötni.

Amikor úgy látod a gyereken, hogy talán érdemes megpróbálni, akkor hajrá.

Lányom 16 hónaposan megijedt a bilitől. Csak úgy ráültettem kíváncsiságból, bele is pisilt, aztán valahogy megijedt.

Így el is tettem szem elől a bilit gyorsan.

Aztán 20 hónapos korában elővettem újra és láss csodát, tetszett neki, "büszke" volt magára, amikor belepisilt, és 21 hónaposan már szobatiszta lett.

Valahogy úgy éreztem eljött az ideje, és tényleg. Ezt látod a gyereken, érezni fogod.

Nem kell kitűzni egy pontos kort hozzá. Csak érezz rá, és próbálkozz vele.

Nem is hiszem, hogy a beszéddel függ össze. Unokahúgom gyönyörűen beszél, de még nem szobatiszta (3 éves).

Lányom már mondott ezt-azt 20 hónaposan, de nem emiatt lett szobatiszta.

2014. jún. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát, mi elég hamar kezdtük. Most 8 hónapos, már másfél hónapja nem kakilt be a pelusba :) Mi is alig hisszük el, de csak bilibe hajlandó kakálni. Ha kell neki, akkor inkább sr, minthogy bekakáljon. :) Én úgy csináltam, hogy többször ráültettem, és utánoztam a "kakiló hangját" (mikor kakil ö-ö nyögéseket hallat, ahogy erőlködik :D). Meg megfigyeltem, hogy mikor szokott kakálni és olyankor tettem rá. Mostanában minden reggel ráültetem, amikor nem kell neki akkor hisztizik, ha meg kell szépen mosolygósan ül rajta és ha végzett, akkor mászik lefelé a biliról. És ami a leglénygesebb, mindig meg kell neki mutatni, hogy mit csinált :) Mostanában a pisilést gyakoroljuk, de még azért este bepisil, meg 1-2x nappal is. De nem sietünk, mert ráér még, csak hadd szokja a bilizést, úgy gondoljuk igy könnyebben és hamarabb lesz teljesen szobatiszta.

Egyébként nem függ kortól, mert minden gyerek más. Amikor úgy gondolod, kezd el, próbáld meg, hogy mi a reakciója.

2014. jún. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!