Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan kezdjek hozzá, ebben...

Hogyan kezdjek hozzá, ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Kislányom 2.5 éves múlt pár nappal. Mostanában kezdi jelezni,ha bekakilt. Pisi jelzést nem vettem észre (attól még lehet..).


Viszont nem tud beszélni. A kakit is sírással jelzi. Lehet,hogy elkezdhetnèm a szobatisztaságra szoktatást?

Csak az az egy dolog tart vissza,hogy: oké,leveszem a pelust. De ha megkérdezem tőle,hogy kell pisilni? Nem fog tudni válaszolni. Bólogatni sem tud. Ilyen esetben hogy kell nekikezdeni?

Valakinek tapasztalat?


2018. szept. 23. 09:21
 1/9 A kérdező kommentje:
Néha kell pisit adnia a dokinak,mert veseköve van. A múltkor 2 órán át visszatartotta a pisit a zacskó miatt...szóval tudja tartani is. Ideje lenne levenni a pelust szerintem...
2018. szept. 23. 09:23
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd már! Éretlen az idegrendszere. Egyszerre csak egy terület fejlődik.
2018. szept. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyenlőre sehogy. Nagyon éretlen még.
2018. szept. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Közelébe nem vagytok még a szobatisztaságnak, az hogy sír az nem jelzés. Mentálisan még biztos nem érett rá hiába tudja fizikailag visszatartani.

Ne erőtlesd mert csak rosszabb lesz .

2018. szept. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már!

Kislányunk már 1,5 évesen azzal "szivatott" minket, hogy nem tudtunk tőle vizeletet venni, mert 3 órán keresztül se pisilt. 3 éves volt mire szobatiszta lett.

Ez nem visszatartás egyébként, hanem szimplán nem kell neki, hisz már nem csecsemő, hogy félóránként csorgasson.


Nem érett, hagyd. Ha érett lesz, mielőtt még megeredne a nyelve, akkor ki is fogja tudni fejezni metakommunikációval is. Pl.: megy és ráül maga.

2018. szept. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis, amit leírtál ebből az látszik , hogy tökéletesen éretlen még rá.

Ez nem szoktatás vagy nem szoktatás kérdése , meg kell hozzá érni agyban, a lányod nem érett.

Rohanni sem kell , az én fiam most három éves három hónapos, egy hete magától mondja hogy pisilni kell, ennyi ,szobatiszta lett magatól egy héten belül, és az éjszakával kezdte. Soha nem erőltettem, és főleg nem idegesítettem azzal, hogy öt percenként kérdezem.

2018. szept. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én még nem kezdtem el nála. Csak attól fèlek,hogy hamarabb lesz érett rá,minthogy beszèlne (nagyon nagy a lemaradása már), és nem fogja tudni jelezni. De akkor bízzak benne,hogy jelezni fogja! Okè :)
2018. szept. 23. 12:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Ahhoz nem kell beszélnie tudnia egy gyereknek, hogy szobatiszta legyen (odamegy a bilihez magától, és ráül), de a beszédbeli lemaradásával mindenképp foglalkozni kell.
2018. szept. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Fiam püföli a pelust, ha esemény van, de mindenre ugyanúgy, még nincs kétéves, ufónyelven folyékonyan beszél, néhány nem teljesen szót következetesen használ és tisztán mondja, hogy NEMM! Ő is ha akarná, találna rá szót, lehet, hogy talált is, csak nem tudtuk, hogy az az. A kaka annyi mindent jelent már, hogy épp csak kakát nem hiszem, hogy jelenteni fog mostanában (bár fütyire is mondta többször, hogy kaka...), tehát firnyákos kis gézengúz, de lényegében kifejezi, amit akar, kivéve, amikor eszébe jut valami kaja, és nem jön össze a rendelés, nyilván esélyesen tök mást kap, mint amit képzelt, főleg hogy a romantikus cukoríz is inkább kimarad a szóba jövőkből... :)


Szerintem is hagynod kell az útját járni. Beszédindításra van rettentő jó megoldás, ha jártok fejlesztésre, akkor ismét nincs mit tanácsolni, teljesen jól csinálsz mindent, annyi, hogy a pisire-kakára kiterjedő figyelmed legyen inkább teljesen passzív. Úgyis itt az ideje annak is, hogy kijelölje a birodalmát, és ezek az ügyek pont az ő asztala kell legyenek, épp ez a cél, tehát tényleg meghagyjuk neki.

2018. szept. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!