Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért pisil be a 3 éves fiam...

Miért pisil be a 3 éves fiam folyton éjszaka? A pelenkáért ordít este hogy nem kéri, viszont hiába mondom neki hogy szóljon ha pisilnie kell, soha nem szól.

Figyelt kérdés

Talán nem érzi..

Csak már annyit nyűstöltem a szóljon a pisiléssel, hogy már 2 napja a bölcsiben bepisil délután amikor alszik. Azt mondtaķ, ott rávágják a pelust. Ezt nem akarom.Mit csináljak? Nem akarom rá visszaadni a pelust, örülök hogy nem kéri. Azt mondja ő már nagyfiú neki nem kell. Oké ez tök jó de minden reggel csupa pisi az ágy és már totál kivagyok. :-( Segítsetek! :-( Mit csináljak? Arra gondoltam felkeltem kb 23 óramor és megpisiltetem.


2019. jan. 29. 20:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
91%

az ágytisztaság nem "nagyfiússág" kérdése. Nem érzi, ehhez megfelelő testi érettség szükséges. Ugyanis az éjszakai kiválasztásnak hormonális szabályozésa van, ha ez még nem működik, akkor ébresztegetheted, csak kialakul benne egy rossz szokás, de bepisilni jó eséllyel ugyanúgy befog.

Beszéld meg vele, hogy nem gáz az éjjeli pelus, egy bugyipelenkét fel tud húzni, le tud tolni, ha mégis magától menne. De ne legyél ettől totál ki, mert a gyerek csak azt látja, hogy bajt okoz neked, hogy már megint bepisilt.


5-6 éves korig még csak nem is kóros az éjjeli bepisilés! főként így, hogy előtte sosem volt ágytiszta.

2019. jan. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
52%

Amíg nem termelődik az a hormon, ami éjszaka besűrűsíti a vizeletet, addig be fog pisilni éjszaka, akkor is ha keltegeted vagy nem adsz neki inni(mondjuk akkor lehet nem, de szerintem az már kínzás). Csak kialakítassz egy rossz szokást és nem tud majd nyugodtan aludni.

Feleslegesen stresszeled magad. Az ágytisztaság és a szobatisztaság nem ugyanaz. A nagyzolókkal pedig ne foglalkozz. Anyósom is bizton állítja, hogy 1,5 korára minden gyerekét leszoktatta a pelenkáról éjszakára is. A férjem meg arra emlékszik, hogy még 6 évesen is a fél éjszakát a radiátor mellett töltötte, mert minden éjjel bepisilt és nem merte megmondani, inkább megszárította az ágyneműt és a pizsamát. Gondolom nem ezt akarod elérni. Mondjuk én ilyenkor télen attól is félnék, hogy megfázik éjszaka.

2019. jan. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
A fiam délután már nem pisilt be. Most pedig már ott is. Bölcsiben is, mamánál us, itthon is. Akkor most adjam rá vissza a pelust? :-(
2019. jan. 30. 20:18
 14/14 anonim ***** válasza:
39%

Jobb ha rajta marad a pelenka éjszakára és a délutáni alvásnál is. Mint hogy felfázzon. Ha nagyon ellenkezne a pelenka viselése ellen, akkor a pelenka feladása előtt készíteni kell egy szép egyedi naptárat. És abba száraz pelenka esetében, 1 db saját kiválasztású matricát ragaszthat bele a naptárba. Ha nincs száraz pelenka akkor esőfelhő rajz megy bele.


És ha letelik a 28 nap akkor meg kell számolni a matricákat és az eső felhőket. És ha több marad a matricából akkor nincs szüksége éjszakára sem pelenkára. Amennyiben kevesebb matrica marad akkor újabb naptárat kell készíteni, és marad a pelenka éjszakára és a délutáni alvásnál is.


Ha ez a naptár önmagában nem válna be akkor a kedvenc játékára is rá kell adni egy pelenkát. És így talán nem fogja egyedül érezni magát ebben.

2019. jan. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!