Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Az igaz, hogy régebben,...

Az igaz, hogy régebben, amikor még csak textilpelus volt, akkor hamarabb lettek a gyerekek szobatiszták?

Figyelt kérdés
Mert mindig hallok ilyen sztorikat, hogy a mai pelenkák elkényelmesítik a gyereket, és régen akár 1 éves korukra is szobatiszták lettek.

2019. márc. 9. 06:15
1 2 3
 11/26 anonim válasza:
71%

Barátnőm kisfia most kétéves, az anyukája szó nélkül pelenkázta, mégis önmagától kezdett bilizni, és már éjjel is alig pisil be.


Engem meg 90-ben három évesen kénytelen volt anyukám betextilezni, mert különben nem kakiltam és szorulásom lett, éjjel meg 4 és fél éves koromig minden reggel pisis pelusban ébredtem.

2019. márc. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
61%
Én is azzal értek egyet, hogy inkább gyerekfüggő, mint pelenkafüggő. Most ha egy egyévest elkapnak pisilés közben és alátartják a bilit, abból sokat nem vesz észre.
2019. márc. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
64%
Én pont akkor voltam pelenkás, amikor először bejöttek Magyarországra (még méregdrágán, persze) az első eldobható pelenkák. Anyu kapott is valakitől ajándékba egy nagy csomagot, de én akkor már a szobatisztaság határán voltam, időnként már szóltam, ha kell. Na anya feladta rám ezt a csodás új találmányt, és rögtön el is múlt minden szobatisztaságom, mert észre sem vettem, ha bement a dolog. Nem szóltam, nem jeleztem, semmi nem volt. Így sürgősen visszaváltott anya a textilre és néhány hónap múlva gond nélkül szobatiszta lettem. Úgyhogy nálunk "testközeli" élmény volt ez a textil-eldobható különbség :)
2019. márc. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
42%
Hát ezekben a gusztustalan izékben ami nem szívj fel a nedvességet, büdös mint az állat miközben a hideg pisi folyton a popsijához ér vagy ne adj isten a kaki nem csodálom, hogy a kisgyerekek amilyen gyorsan csak lehet meg akarnak ettől szabadulni. Ilyen-olyan modern mosipelus mindegyik ugyanolyan. Persze sokan promózzák csak éppen a negatívumairól ezek a kőkori anyák nem beszélnek csak arról, hogy milyen szuper miközben a gyerek amígy hordja pisiben-kakiban ázik és bűzölög... Sokkal kényelmesebb az eldobható pelenka és a babának is jobb ha megtaláljuk a megfelelőt. A kedvencem amikor Facebookon a pelenkareklám alá kommentelnek ezek a mosipelusnácik, hogy “micsoda hazugság, hogy puha a pelenka csak a mosi pamut lehet igazán puha stb”, helyettük szégyellem magam... Persze spórolnak ezen is, pamut a pelus csak épp a salakanyagokat nem zárja el a gyerek bőrétől. Jó a bolygónak, nagyon örülök neki csak épp a gyereknek meg 2 évig nem és inkább hamarabb bilizik, minthogy viselnie kelljen. Nem véletlenül lépett szintet az emberiség ilyen tekintetben is. Az meg, hogy van 1-2 kép az interneten ahol egy pelenka csúfítja el a gyönyörű természeti látképet: ja, valami bunkó parasztnak volt pofája oda eldobni de azért maradjuk annyiban, hogy ha tényleg olyan nagy problémát okozna a sok pelenka akkor azt már az átlagember sem csak fotón látná... Egyébként meg ma már nagyon szuper lebomló ökopelusok is vannak ha valaki nem akarja kínozni sem a gyereket sem a környezetet: Dm Babylove ökopelus, Natty, Bambo Nature stb.
2019. márc. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
48%

14

Ne nyilatkozz olyan témában amiben tájékozatlan vagy.

2019. márc. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
41%

A korai szobatisztaság nem a pelenkán múlik. Hanem azon, hogy a gyerek mennyire akar szobatiszta lenni. Ha a szülő nem noszogatja, nem nyitott a témában. Nyilván később lesz szobatiszta.

Aláírom az a kényelmes, ha napi 2x kicserélik a pelenkát azt le van a gond.

De az ilyen anyukák, ne hazudtolják a lelkes szülőket.

2019. márc. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
72%

Részben igaz, de nem azért, mert a gyereknek kényelmetlen volt a textilpelus, hanem mert az anyukáknak volt kényelmetlen - akkor még sokszor kézzel vagy kezdetleges mosógéppel - mosni, kifőzni, két oldalán kivasalni, ahogy azt akkor előírták, ezért nagyon hamar bilire szoktatták a gyerekeket, ha érettek voltak rá, ha nem.


Azért vagyok biztos benne, hogy nem a textilpeenka kényelmetlensége volt az ok, mert én mindhárom gyerekemt textileztem, ráadásul nem is a legmodernebb pelusokkal, hanem hagyományos hajtogatós tetrákkal, kakifogó papír volt bennük, de semmilyen szárazontartó betét nem. A fiam 3,5 (!) évesen lett szobatiszta, a lányom 3 évesen, a legkisebb most 2,5 és még semmi jele, hogy szobatisztuli akarna.

2019. márc. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
55%
Nem az a fontos, hogy mosni kelljen folyamatosan. Hanem a gyerekkel kell foglalkozni, figyelni rá. Feladatokat adni neki, hogy önálló legyen. Megtanítani egyedül öltözködni, enni, beszélni. És foglalkozni kell a pisi, kaki témával. Anyáék, hogy csinálják. Meg milyen jó pelenka nélkül lenni.
2019. márc. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
42%

Én nem emlékszek milyen volt a régi tetrapelussal az élet, tök átlagos korban 2,5 évesen lettem szobatiszta. A fiam sima eldobható pelenkát hord. Másfél éves lesz. Elvétve szól ha kaka vagy pisi van, tudja, hogy a bilibe, wc-be kell pisilni, rá is kéreckedik, de csak ismerkedés gyanánt. Ha pl pucérkodás közben vagy fürdés közben jön a pisi, akkor is mondja, hogy pisi. Kezdi felfogni a dolgokat, de nem hiszem hogy idén nyáron szobatiszta lesz, attól még nagyon messze van.

A mostani pelusok kényelme se véges. Még a pisi csak csak vannak amik tényleg rengeteget bírnak, de a kaka ugyanúgy ott van. Amelyik gyereket ez zavarja az szólni fog. Mondjuk az enyémet kicsit se érdekli :(

2019. márc. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Én is mindig hallgattam anyámtól, hogy "ó te már egy éves korodra szobatiszta voltál!" De ha jobban kikérdezem, az derül ki, hogy akkor lettem szobatiszta, mikor az öcsém megszületett. Vagyis akkor már kb. 1 éves és 9 hónapos voltam. Aztán anyám azt is hozzátette, hogy ilyenkor ha a gyerek szól, hogy "pisilni kell", el kell ám dobni mindent és rohanni a bilire, mert nem tudja ám még visszatartani! Aztán az is kiderült, hogy kakilni nem akartam a bilibe, a kakiláshoz vissza kellett adni rám a pelenkát és abba kakiltam bele. Alváshoz pedig azután is sokáig kellett még a pelenka rám.

Ezek után nem tudom, ezt mennyire nevezhetjük szobatisztaságnak. Azzal nem vagyok kisegítve, ha az áruház közepén közli a gyerek, hogy pisilni kell, de nem bírja tartani tíz percig, míg elérünk egy vécéhez.

Anyósom csak legyint nekem, mert a férjem is textilpelenkás korszakban volt gyerek, de három éves kora után lett szobatiszta. Úgyhogy legalább anyós nem nyaggat azzal, hogy miért nem szobatiszta még a lányom. A lányom amúgy 3 éves és 2 hónapos, reggel száraz a pelusa és néha kéri éjjelre a bugyit, ami szintén száraz marad. Nappal az a baj, hogy fél a vécétől és a bilitől, ezért nem akar ráülni. Fél, hogy beleesik, és nem lehet meggyőzni, hogy nem lesz baj. Az óvodai gyerekvécét szereti, de azt meg nem tudok neki otthonra varázsolni.

2019. márc. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!