Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Az igaz, hogy régebben,...

Az igaz, hogy régebben, amikor még csak textilpelus volt, akkor hamarabb lettek a gyerekek szobatiszták?

Figyelt kérdés
Mert mindig hallok ilyen sztorikat, hogy a mai pelenkák elkényelmesítik a gyereket, és régen akár 1 éves korukra is szobatiszták lettek.

2019. márc. 9. 06:15
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Kedves UTolsó,


nekünk ugyanerre a WC-gondra az vált be, hogy lecseréltük az ülőkét olyan kétfunkciósra, aminek ha csak a felső részét hajtjuk fel, akkor kis háttámla és nagyon kicsi ülőke lesz, kb. akkora nyílással, mint a bilié, ha még egyet hajtunk, akkor lesz rendes felnőtt ülőke. Az én lányom sem ült fel szűkítőre sem, mert az izgett-mozgott, nem érezte magát biztonságban rakta, de ez az ülőke stabil és éppolyan "gyári" gyerekWC-nek tűnik így a WC, mint az oviban. Egyedül egy fellépőre van szükség, de az nem gond.

2019. márc. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
19%

"Ha a szülő nem noszogatja, nem nyitott a témában. Nyilván később lesz szobatiszta."


Hát hogyne, "nyilván".

Tesóm a gyerekét 1 éves kora előtt már rendszeresen bilire ültette, hogy rászoktassa. 3 évesen még mindig nem szobatiszta, igaz legalább bilibe kakil (a gyerek kéri).

2019. márc. 13. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
72%

Értsétek már meg! Ha a gyerek szobatiszta akar lenni csak akkor sikeres az akció. Kedvet kell adni gyereknek a szobatisztasághoz. Ha valaki durván erőszakosan áll a dologhoz. Lehet, hogy az ellenkezőjét éri el. Tiszteletben kell tartani a gyerek érzéseit, akaratát, mert különben kezelhetetlené válik a szobatisztaságra.

A siker feltétele nem szabad a gyerekkel szemben tabuként kezelni a meztelenséget. Valamelyik gyerek igényli azt, hogy a szülő például előtte végezze a dolgát. Ahhoz, hogy nyitott legyen a témában. És megfogalmazódjon benne. Hogy így sokkal egyszerűbb, mint pelenkában. Ha jelzi a gyerek, hogy kakilni, pisilni kell. Azt értékelni kell, észre kell venni. Lehetőséget kell teremteni, hogy a gyerek kibontakozzon.

A szobatisztasághoz nincs tuti módszer. Annyit szabad elvárni a gyerektől amire képes. Ha túlbonyolítjuk a gyerek számára a pisi, kaki dolgot, vagy megalázzák a gyereket. Vagyis hol ezért, hol azért noszogatva van (ne tartogasd). Nyilván elmegy a kedve a gyereknek a szobatisztaságtól. Mikor a lényeg, hogy kedvet érezzen a dologhoz.

Ilyen kórban, ha igényli a gyerek a szexualitást sem szabad tabuként kezelni. Mert az szintén kihat a gyerek szobatisztaságára. Nem szabad rászólni, ha a nemiszervével játszik, ismerkedik önmagával. Vagyis időt, helyet kell teremteni ezen dolgaira.

2019. márc. 13. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Bogus20 ***** válasza:
77%
Az én kislányom 13 hónapos, mosható pelenkás. 11 hónapos korában megnéztem egy német szemináriumot a szobatisztaságról, biliztetésről, amit kb. 1 éves babákkal lehet elkezdeni, elkezdtük 11 hónaposan, úgy csináltam mindent ahogy leírták és most már néha utólag, de van amikor előre szól, hogy pisi lesz vagy kaki lesz. Szóval tudja hogy mit csinál, mert volt lehetősége megtanulni, ebben az egyik segítség a mosható pelenka. Egyébként a szemináriumon leírták, hogy a világon a gyerekek nagy része 1,5 éves korára szobatiszta lesz, kivéve az olyan országokban ahol eldobható pelust használnak. Az a szemlélet, hogy előbb utóbb úgyis szobatiszta lesz eldobható pelenkásoknál nem a legjobb mert az utóbb akár éveket is jelenthet, és ne mondja nekem senki, hogy ez egészséges. A biliztetés se egy szörnyűséges dolog, szerintem sokszor egyszerűbb mint pelenkázni, már ha az ember helyesen csinálja.
2019. márc. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Hiába viseltem textil pelenkát teljesen és normálisan nappalra csak 3,5 éves korom után lettem szobatiszta, majd a délutáni alvás alatt csak 5 éves koromban míg az ágytisztaságot meg csak 6 éves koromban értem el.


Szezonálisan 3 évesen nappalra szükséges volt a textil pelenka nálam. Míg éjszakára szezonálisan 4,5-6 éves koromig volt szükség.

2019. márc. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
76%

Mi is moshatot használunk,nem szobatiszta mégsea 3 évesem,és kedves 14-es nem vagyok mégse kőkori....

-miért gusztustalan ez neked?láttál már eldobhato pelenkát amiből kifolyt a pisis nedvszivó gyöngy a kiságyba?na az undorito...

-nem büdös a mosható,sokkal büdöseb az eldobhato mikor pisi kerül ble,olyan mint ha kakiban uszna a gyerek olyan szaga van

-nem bűzölög a moshatoban a gyerek,mert ha megérzem,nem hagyom úgy,és nincs rajta fél napig a pelenka,mint ahogy más anyák csinálják az eldobhatoval hogy spóroljanak vele...

-az eldobhato pelenka milyen salakanyagot zár el a babád bőrétől?ugyanugy kakiban ázik a feneke,és a kipárolgó vegyszerekben ami az eldobhatoban van

-az eldobhato pelenka lebomlási ideje 400 év-az ökopelus se bomlik le hamarabb csak ujrahasznositott anyagbol készül

szerintem te leragadtál a tetránál és gumibugyinál,és nem tudod hogy az eldobhatos pelenka veszélyes hulladéknak minősül...és a több ezer kidobott pelenkával szerinted mi lesz?és ez csak egy baba termése...szerinted csak divat a mosható???az angol királyi család is csak divatozik?egyes szigetekn most fogják betiltani az eldobhato pelenkát,más országokban az anyák kezdőcsomagot kapnak mosható pelenkábol....akkor ki is a kőkorszaki????

2019. márc. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!