Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » A 4 éves kislányom nem szobati...

A 4 éves kislányom nem szobatiszta éjszakára? Teljesen kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés
3 éves kora körül lett nappalra szobatiszta,szóval majdhogynem 1 éve már szenvedünk ezzel.Mindent próbáltam már azt hiszem,de nem segít semmi.Nem tudom mit csináljak.
2019. máj. 29. 12:17
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat,azért így egészem megnyugtató volt olvasni,hogy másnál is előfordul ez.Én próbálom neki mondani,hogy nincs ezzel semmi baj,de nem mindig "akarja erteni" es bedurcázik.Egyébként ő is pelusos éjszakára,pull up pelust használunk.Hetekig próbálkoztam,hogy keltettem óránként,hogy menjem pisilni(nyilván ez nagy hülyeség volt mert szegény gyerek sem aludt jól),aztán folyton cseréltem az ágyneműt de feladtam.Nem bírtam már hogy hetek óta egyhuzamban max 2 órát tudtam aludni(mint amikor még babák voltak és keltek szopizni).
2019. máj. 29. 18:34
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem érti, hogy nincs semmi baj, mert magad sem hiszed el. Hát minden, amit leírtál, ennek ellenkezőjéről árulkodik. Hagyd már békén szegényt.
2019. máj. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Nemsokára 6 éves lesz a kislányom és éjjelente bugyipelenkát használ. Kéri is. Nem is akar tőle megválni. Szerencsére a DM-ben kapható kifejezetten nagyobbacskáknak való is, de sajnos elég drága (kb 200 ft darabja). Megvettem a pisicsengőt is, kipróbáltuk zsebkendőn, működik. De nem akarja élesben is kipróbálni. Gyakran bepisil éjjel, nem volt még olyan hét, hogy minden nap száraz lenne. Észrevettem, hogy ha nyugtalanabbul alszik, forgolódik, beteg, akkor biztosan bepisil. Lehet, már közel vagyunk ahhoz, hogy ilyenkor magához is térjen, felébredjen pisilni. Én egyszer olvastam egy interjút egy gyermek nephrológus (remélem, jól írtam) hölggyel, aki mondta, hogy a legtöbb 5-6-7 év körüli kisgyereknél semmiféle szervi eltérést nem találtak. Lehet trükközni azzal, hogy nem adok neki folyadékot mondjuk este 7 óra után (ez nyáron 40 fokban érdekes lehet), vagy felkeltem mindig éjjel és kiviszem pisilni (ezt az orvos határozottan NEM javasolja), de tulajdonképpen arra kell megérnie az szervezetének, hogy ha tele lesz a hólyagja akkor az agya felébressze az álmából a pisilési ingerre. Mi felnőttek is néha felébredünk az éjszaka közepén, hogy pisilni kell... és kimegyünk. Ez elsősorban idegrendszeri érettség feltétele.

Én még adok neki időt. Nem tudja senki, csak a szűk család (és mostmár Ti is, akik olvassátok), nem bántjuk érte, persze azért én hallgatom a mamától, hogy bezzeg mi már 2 évesen éjjel-nappal... lehet. Ő ilyen. Már több szülővel beszélgettem interneten erről, akik hasonló gondokkal küzdöttek. Kivétel nélkül mindenhol megoldódott orvosi beavatkozás nélkül is, a kivizsgálásokon pedig egészségesnek találták a gyermeket.


Persze, ritkán van olyan, hogy az a bizonyos hormon nem termelődik a szervezetében. Van egy orrspray, ami ezt pótolja. Viszont ahhoz nagyon oda kell figyelni, mert szigorúan nem szabad semmit innia a gyereknek, ha használja, mert mérgezéses tüneteket okoz. Erről is olvastam abban az interjúban. Inkább nagyobb, 8-9 éves gyerekeknél használják, ha orvosilag indokolt.


A pisicsengőről egyébként nagyon jó vélemények vannak. De szerintem nektek még korai. :-) Nincs semmi baj!

2019. máj. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Utolsó elottinek megy ez a valasz:az utoljára emlitett probalkozasok hónapokka ezelott voltak(agynemucsere stb),azota van a bugyipelus es mondom neki semmi baj.Nem pedig ugy hogy eroszakoskodok kozben meg mondom neki hogy nincs baj.

Utolso!Koszonom szepen,a pisicsengorol nem is hallottam meg,erdekes.

Orvoshoz megyek egyebkent vele nemsoka,a háziorvos elkuldott,hogy vizsgaltassuk ki.Ezert is tettem fel a kérdést es kezdtem aggodni,mert nem gondoltam,hogy ez ennyire nagy baj amíg el nem küldtek vizsgalatokra a kislányommal.

2019. jún. 1. 12:01
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
6,5 éves a fiam, minden éjszaka bepisil. A kivizsgáláson túl vagyunk. Nem ébred fel ha pisilnie kell, arra sem ha bepisil. Ébreszteni nem lehet, annyira mélyen alszik. Van, hogy elalvás után 1 órával már bepisil, volt hogy csak hajnalban. Én kb.már feladtam.
2019. jún. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok. Mi 5 évesen mentünk kivizsgáltatni, mert a védőnő már nagyon csesztetett. Az orvos szerint feleslegesen mentünk, az ő gyereke 7 éves koráig bepisilt, nem vitte sehova.

Most mi is bugyipelist használunk, azt mondjuk rá, hohy éjszakai bugyi. A kistesója 2,5 évesen lett teljesen szobatiszta. Hát ez van.

2019. jún. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!