Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szeptembertől ovi, szobatiszta...

Szeptembertől ovi, szobatisztasággal nem haladunk, van ötletetek?

Figyelt kérdés
Fiam augusztus végén lesz 3 éves, tehát szeptembertől óvodaköteles. A szobatisztaság viszont még nem megy. Az egy dolog, hogy nem szól időben, mert tudom, hogy ez idővel alakul (1 gyerekkel már végigcsináltam, nála mondjuk nagyon könnyen ment). A nagyobb baj az, hogy ellenáll, olyan, mintha félne az egésztől. Pedig van előtte példa, lát minket wc-re menni, nővérét is. Beígértem beki nár egy áhított játékot is, bíztatom stb. Tudom, nem jó erőltetni, és én se hajtanám ennyire ha nem lebegne ott a szemem előtt a szeptember 1. Hogy csináljam? Ma gatyában mentünk játszótérre, persze bepisilt. Akkor szólt amikor már késő volt. Ha nyáron sokat vagyunk kint, akkor egy agyrém lesz minden játszóterezés így. Most irigylem azokat, akiknek van kertjük... kérlek, adjatok tippeket vagy ötleteket, mert kezdek kifogyni belőlük... És amúgy egy nagyon értelmes, másfél éves kora óta mondatokban beszélő gyerekről van szó, akit mindig nagyobbnak néznek a koránál, így különösen fura ez a helyzet.

2019. jún. 6. 13:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
57%
Nem kötelező kezdenie, lehet kérvényezni a halasztást, mi is ezt tesszük. Itt a mi településünkön szinte mindig jóváhagyják.
2019. jún. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Mindenki válaszát köszönöm. Akik felmentést/halasztást kértek és kapta, mennyi időre szól ez vagy hogy van?
2019. jún. 6. 19:46
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
Es az nem lehetseges, hogy ezt elhallgatod az ovi elol?
2019. jún. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Elhallgatni nem gondolom, hogy jó ötlet lenne.
2019. jún. 6. 22:18
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
A jegyzőnek címzett levelet kellett leadnunk az óvodában. Max. 5 éves koráig lehet tolni az ovit. Mi 1 év halasztást kértünk. De ráérsz. Szeptember végén szólt ránk az ovi (addig is beszéltünk), hogy ha tényleg nem tud kezdeni, intézzük
2019. jún. 7. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Ilyenkor egyik napról a másikra szoktak szobatiszták lenni. Ha csak ennyi a problémád hogy hogyan kell halasztást kérni akkor ugyanmár, ne foglalkozz már ezzel június elején. Még én sem aggódok egyelőre, pedig ha nem tudok ősszel dolgozni menni a kicsi lecsúszik a bölcsihelyről ahol egy éve várólistán vagyunk, kiraknak, ennyi volt. Majd augusztus közepèn térj rá vissza ha még nem megy.
2019. jún. 7. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nem ez a fő problémám, csak szeretnék tájékozódni. Természetesen azon vagyok, hogy ez megoldódjon.
2019. jún. 7. 09:04
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy van a halasztás, hogy az oviban ki kell tölteni egy kérvényt, amit aztán a védőnő és a jegyző hqgy jóvá. Azt, hogy mennyi halasztást kérsz, te határozod meg,nem muszáj egy évet, lehet csak felet vagy amennyit jónak gondolsz. Itt nálunk így működik.
2019. jún. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Ma meggyőződtem róla hogy képes visszartani... vidéken kertes házban hosszú órákon át egy szál kisgatyában volt, de semmi nem hatotta meg, nem pisilt se fűbe, se wc-be. Végül kérte a pelenkát. :-(
2019. jún. 9. 21:44
 20/21 anonim ***** válasza:

Sziasztok,


hasonló cipőben járunk. Szól, csak későn, bár hozzáteszem, nálunk a beszédfejlődés is elmarad az átlagtól. Augusztus 19-én lesz 3 éves, jön az ovi, és egyedülálló, dolgozó szülőként mindenféle segítség nélkül rettegek, hogy "kiteszik" az oviból egy időre. Nem tudom megoldani, de őt sem akarom megszégyenülésnek kitenni.

Voltunk hallásvizsgálaton, logopédián, stb. A gyerek egészséges, egyszerűen későn érik. Mint pl az édesapja, vagy a bátyám is anno.

2019. júl. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!