Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit lehet/nem lehet szoptatás...

Mit lehet/nem lehet szoptatás alatt? És mennyi idő alatt kerül át az elfogyasztott étel/ital a tejbe?

Figyelt kérdés

PL.strandolni?Nem fázik meg tőle a mell?És ezáltal csökken a tejmennyiség?Pl eper darabos joghurt;málna a kertből?Fekete tea?Mert azt tudom,hogy a K betűsek úgynevezett tiltólistán vannak,de pl a lecsó?Ami engem mondjuk éget,és puffaszt is,egyenes arányban a gyerkőcöt is fogja?

6hetes a kicsi


2010. júl. 13. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Amiket írtál, a fekete teán kívül mind kerültem.
2010. júl. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám nem volt hasfájós, így én mindent ettem.
2010. júl. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én kicsim 3 hónapos, csak anyatejes. Én eszem-iszom mindent, az eper a kedvencem este néha egy pohár bor is lecsúszik az utolsó szoptatás után. Egyedül a babot kerülöm, mert puffaszt, és persze nem szoktam vissza a cigire. Augusztusban megyek strandra is majd. Gyönyörű, jókedvű baba, már majdnem megduplázta a születési súlyát.

Nem kell a dolgokat túlizgulni.

2010. júl. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezer ilyen kérdés volt már: http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?kategoria=116&kere..


Az én válaszom: bármit lehet enni, amit a babád hasa bír. Mivel nincs két egyforma baba, én meg nem mondhatom, hogy te mit ehetsz meg, és mit nem. Az enyém bírja a tejet, az epret és a káposztát is, de hasfájása lesz a babtól és a körtétől.


Olyan nincs, hogy megfázik a mell. Olyan van, hogy a hideg víz apasztja a tejet, a meleg víz meg serkenti.


Koffeint (fekete tea, kávé), alkoholt és cigit kerüld. Ezek egy az egyben átkerülnek a tejbe pár órán belül.


A küönböző anyagok különböző idő alatt mennek át a tejbe. van erről egy szép hosszú cikk: [link]


Jó szoptatást!

2010. júl. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Tévhitek a táplálkozással kapcsolatban:


A köménymagleves, madártej, tehéntej fogyasztása növeli az anyatej mennyiségét. NEM! Gyakran előfordul, hogy a tehéntejfehérje béta-laktoglobulinja átmegy az anyatejbe, és allergiás tüneteket okoz a babánál. Ez bőrkiütésben, véres, nyálkás székletben, hasfájósságban is megnyilvánulhat.

Két ember helyett kell enni. NEM! Az éhségérzet, az étvágy befolyásolja, hogy mennyit eszünk, iszunk. Szoptatás előtt készítsünk oda tálcán innivalót és egészséges rágcsálnivalókat (sárgarépa, alma, dió, mandula, narancs stb.)

A K-betűs ételeket kerülni kell. NEM! Ez még véletlenül sem igaz, a káposztafélék értékes rostanyagokat, folsavat tartalmaznak, ne hiányozzanak az étlapról.

A hüvelyesek fogyasztása kerülendő. NEM! Ha főzés előtt kicsíráztatjuk a magokat, szélképző hatásuk megszűnik."

2010. júl. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Egyetlen ételt se hagyjunk el ok nélkül az étrendünkből. Próbáljuk ki, tartósan megszűnik-e a hasfájással magyarázott sírás a babánál, ha felhagyunk egy adott ételféleség fogyasztásával.


Egészséges étrend:


Fogyasszunk minden nap egy kevés nyers zöldséget, gyümölcsöt.

Kerüljük a magas cukortartalmú, értékes tápanyagokat csak alig tartalmazó üdítőket, édességeket, desszerteket.

Válasszunk teljes kiőrlésű lisztből készült kenyeret a fehérkenyér helyett.

Gondoskodjunk megfelelő fehérje bevitelről! Aki nem fogyaszt húst, más, állati eredetű táplálékokkal is pótolhatja.

Az ételeket minimális zsiradékkal, nyersanyagkímélő eljárásokkal készítsük el.

Fogyasszunk minél természetesebb állapotú élelmiszereket, kerüljük azokat a készételeket, amelyek felesleges színezékeket, aromaanyagokat, ízfokozókat tartalmaznak. "

2010. júl. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!