Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik az az étel, amit...

Melyik az az étel, amit biztosan kizárhatok a szoptatás alatt, hogy lassan leadhassak 25 kg -ot?

Figyelt kérdés
2010. jan. 1. 10:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindent egyél, csak mértékkel!Amiből kevesebbet az a szénhidrátok, kenyér, krumpli, rizs, tészta, péksütemények, sütik.Persze néha ezekből is egyél, mert kell az energia, kb. 500 kalóriával van többre szükség, mint egyébként.Egyél húst salátával, vagy savanyúsággal, párolt káposztával.Ne gyorsan akard leadni.Én mindig kalóriaszámláló diétát tartottam, nekem az vált be.Mondjuk akkor nem szoptattam, így 100 kalóriát ettem naponta.Szerintem 2000-et egyél meg mindenképp, és nagyon sokat igyál, de kalóriamentes dolgokat.Nekem a kedvenc salátám az volt, hogy összevágtam kígyóuborkát, paprikát, répát, feta sajtot, virslit.Egy kefírt összekevertem ezersziget salátaöntet por felével, ezt rá a salátára.Rengeteget megehetsz, és nem hízlal.Én ettem hozzá néha tönkölybúza kenyeret.
2010. jan. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem százat, ezret.bocsi, egy nulla lemaradt
2010. jan. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A fehér kenyér, fehér liszt, normál cukor, esetleg több zöldség és kevesebb gyümölcs (gyömölcscukor miatt). Zsiros sajtok (Camembert pl.). De a rendszeres mozgás is segit, attól, hogy szoptatsz, még normál mozgást végezhetsz, csak ne megerőltetőt. Szóval pl ne andalogj a babakocsival, hanem jó gyors gyaloglás, ilyesmi. De ne lepődj meg, ha nehezen megy le, mert a szoptatás alatt még a hormonok úgy irányitják a testedet, hogy védje a felraktározott táplálékot (zsirt).
2010. jan. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
OFF én meg hízni nem bírok. :(
2010. jan. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A fehér liszttel és cukorral készült ételeket ki lehet nagyrészt hagyni. Arra ügyelj, hogy vigyél be szénhidrátot is, mert teljesen lecsökkenteni azt sem szabad (nem a szoptatás miatt csak, hanem, mert a koncentrálóképességedet jelentősen lerontaná, nagyon gyengének is éreznéd magad). Szóval ha lehet, akkor rizsből és teljes kiőrlésű, nem cukrozott pékáruból vidd be a szénhidrátot. Csak vizet igyál és egyél naponta többször kis adagokat. Nagy reggeli, közepes ebéd, pici vacsora. Már ezekkel a dolgokkal is fogsz fogyni. Szerintem szoptatás alatt ennyi elég. Én csak a cukrot és a lisztet zártam ki és jelentősen fogytam. Nekem is ugyanannyi feleslegem volt, mint neked és én is szoptatok.
2010. jan. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó ,tornázol is ? Mégis mit eszek egy nap ? Leírnád ? Nagyon köszönöm !
2010. jan. 4. 12:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Csak kicsit egyél ezekből:

- főtt tésztafélék,

- péksütemények, lisztes dolgok,

- édességek,

- zsíros ételek,

valamint olyan dolgok, amikben ezek rejtve ugyan, de benne vannak, pl: a rántott dolgok (rántott hús, sajt, stb.) rengeteg zsíradékot magukba szívnak.

Ha ezeket mellőzöd és sok (napi 2-3 liter) folyadékot megiszol, már látványos a hatás.

Én 27 kilót híztam a terhesség alatt és már csak 6 kiló plusz van. És még szoptatok. Igaz, bő másfél év eltelt eddig :-).

2010. jan. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tornázom, nincs rá időm, de majd ha nem szoptatok, szeretnék valamibe belekezdeni. Nagyon változatosan étkezem, szóval mindent nem tudok leírni. pl. veszek konzervkeverékeket: édes borsót, zöldbabot vagy zöldborsót, répát, sok savanyúkáposztát, céklát vagy ami csak eszedbe jut kiv. pl. a kukoricát (ezeket párolva vagy nyersen eszem). Nem olyan rossz, mint ahogy elsőre hangzik. Gyümölcsökből néha banánt eszem, gyakrabban kiwit vagy almát. Reteszek egy kis fahéjat és egyből jobb íze van, mintha édesség lenne. Sok tojást eszem, de azt sem szabad túlzásba vinni, mert megdobja a koleszterin szintet. Ha húst sütök, akkor olaj nélkül a sütőben, nem a tűzhelyen. ha valamit muszáj olajban sütni, akkor olivaolajat használok. Szoktam salátát is csinálni paradicsom, paprika, tojás, olivabogyó, saláta stb. keverékéből. Sokat dob rajta, ha beleteszel pár kis kockára vágott pirítós darabot. Lehet teljeskiőrlésű kenyérből is 1-2 szeletet pl. pirítósnak vagy vékonyan megkenve vajaskenyérnek megenni pár naponta (ezt csak délelőtt eszem). Este 6 után nem eszem. Most olvastam egy tanulmányt, hogy átlagosan 6 kg-mal csökkent azoknak a nőknek a súlya 1 év alatt, akik nem ettek 6 után semmit. Valamennyire norbi update is, amit csinálok, mert rizst, krumplit csak 3-ig eszek (utóbbit próbálom kerülni), kenyeret csak délig stb. Én semmi mástól nem tudtam soha fogyni, csak az update-től, mert ettől megváltozik az életed (utána nem kell visszaállni, csak ha már nincs súlyfelesleged, délelőtt megehetsz pár olyan dolgot, amit fogyózás alatt nem ettél meg). Túl szigorú diétát nem érdemes választani, mert vagy nem fogod betartani vagy vissza fogod hízni később. A lassú fogyás tartós. Sok leves, fehér húsok, zöldség, bizonyos gyümölcsök, köretnek zöldségek, kuszkusz vagy rizs. Ezen alapul az egész. Ha valamit megkívánok nap közben, akkor ott van a konzerv (a borsónak jó édes is az íze) vagy valamilyen gyümölcs.


pl. itt van, amit tegnap ettem.


reggeli: 2 főtt tojás, 1 szelet pirítós teljes kiőrlésű kenyérből. (lehet virslit vagy párizsit is enni reggelire)


tízórai: fahéjas kiwi szeletek


ebéd: spenót 1 főtt tojással


uzsonna: konzerv: borsó és répa párolva


vacsora: fűszeres csirkemell


El fog tartani egy ideig még lemegy a súlyod, amiatt ne aggódj, ha meg is áll egy időre, mert ilyen előfordul. Ilyenkor csak folytatni kell tovább és újra beindul a fogyás. Ha van kérdésed, írj! Sok sikert!

2010. jan. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm !
2010. jan. 4. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!