Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Császár után mikor lövel be a...

Császár után mikor lövel be a tej?

Figyelt kérdés
Első nap 10 perce kaptam meg a babát második nap tettem mellre, a szoptatása jól megy szívja is rendesen de semmi nem jönn belőle ma ez már a 4. napunk és el kellett kezdeni tápszerezni. 3 óránként teszem mellre, iszok tejtermelésre teát, és 3 liter vizet is de már 4-et is megpróbálok. Mióta kapja a tápszert nem minden 3 órában ahogy mellre teszem csak ha kéri akkor viszont úgy bealszok tőle hogy alig bírom felkelteni. Tápszeres baba lesz így? Volt valaki így? Kezdem reménytelennek érezni azt hogy nekem lesz tejem :(

2019. szept. 28. 05:19
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Figyelj a kórházakban nem értenek ehhez. Sok régen tanult csecsemős és védőnő tápszert akar adni ha 3 óránál gyakrabban akar szopizni a baba.

A sogórnőmet hetekig szopatta a 60 éves gyerekorvos, a védőnő, az anyós, mindenki, hogy nincs teje, mert a baba óránként szopizott, miközben az elvárt súlygyarapodás másfélszeresét hozta, pisi-kaki rendben volt.

Ha tényleg akarsz szoptatni és nem kifogást keresel (nekem ezzel sincs bajom, tudom, hogy vkinek pszichésen idegen ez, én azt hittem, én is ilyen leszek), akkor vagy a Hordozóház vagy a La Leche Liga cikkeit olvasd.

Èn azt hittem korábban, hogy ezek mind lilaködös idióta szektások, de minden problémára eddig az ott írtak volt a jó, és a babám viselkedését az ő cikkeik magyarázták meg, illetve az élettani leírások is ott jók, szakmailag korrektek.


Ha a babád elégedetten szopizik, van pisi-kaki és rendben a súly (a súlyvesztés nekünk az 5-6. Napon állt meg, két napot stagnált aztán indult felfelé), akkor van tejed, akkor is ha sokat igényli a szopit. Neki ez szorongásoldó is, ezt kapta most az elvesztett méhen belüli biztonságért cserébe, még nem lát tisztán, nem is ismer fel arcot, hangot, neki ez a nyelv, amit ért. Babafüggő is, hogy melyik mennyire ragaszkodik a mellhez.


Van, aki igény szerint szoptat, van, aki ütemezetten, erről gondolkodj majd, de még az ütemezett szoptatást pártoló könyvek többsége is igény szerinti etetést javasol a tejtermelés beindulásáig.

2019. szept. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Volt egy kis súlyvesztése úgy is lett neki adva tápszer. Ahányszor mellre raktam vagy kapott tápszert akkor jött a kaki is. Legalábbis az első éjszák így telt együtt
2019. szept. 28. 09:07
 13/24 anonim ***** válasza:
Mindegyiknek van súlyveszése szülés után. Ez normális egy határig.
2019. szept. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

10!

Szerinted nekem mint koraszülőnek mennyire adták oda a babát? Semennyire. Ő egy inkubátorban feküdt a PIC-en, én meg a szülészeten. Még nem is láttam őt mikor már volt tejem.


Sokat számít igen, a testkontakt, meg a gyakori szopi. De a tejtermeleshez szükséges hormonok a placenta leválásával indulnak meg. Ez szervezetenként eltérő ütemű, mint ahogy egy megfázást is máshogy kezelünk.

2019. szept. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

És van, akinek már a terhesség alatt van tej, de ez most hogy jön ide?

Vannak, akinek nehezebben indul be, ez tény, több próbálkozás, fejés, szoptatás kell hozzá.

A császár és a vele járó dolgok a magyar kórházi körülmények közőtt ezt pluszban nehezítik, igen. Van, akinek így sem gond, van, akinek igen.

2019. szept. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Most nézték meg van tejem csak nem tudni még mennyi, azt is ma nézik
2019. szept. 28. 10:47
 17/24 anonim ***** válasza:
Mivel senki nem lát beléd :) és fejésre sosem jön annyi, néha fele se, mintha a babád szoptatod, ezt csak úgy lehet megnézni, ha minden szoptatás előtt és után (ugyanabban a pelenkában) megméred a gyereket - 1-2 napig minden alkalommal, mivel nem egyforma mennyiséget eszik szopik pl. reggelire és vacsorára - ezeket mind összeadod, és elosztod az alkalmak számával. Utána meg megnézheted egy táblázatban, hogy a testsúlyának megfelelő-e az a mennyiség. Mérleget lehet kölcsönözni otthonra, fontos, hogy pontos legyen, ami kis mennyiséget is jól mér. Ez valakit megnyugtat, más pont felidegesít, ha utóbbi vagy, akkor elég azt nézned, hogy a gyerek eleget pisil-kakil-e és milyen a hangulata, vagy mondjuk a heti gyarapodása (akár a védőnőnél).
2019. szept. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Mivel még kórházba vagyunk én nem méregetem még, tegnap kapott először tápszert legalábbis ezt mondták
2019. szept. 28. 12:09
 19/24 anonim ***** válasza:
Nincs Veled a baba? Nem is Te adod a tápszert? 🙁
2019. szept. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy ide offolok,de nem szoktam privátozni, lehet, hogy másnak is segítség lesz,ha olvassa.


"Én nagyon akartam a szoptatást (pedig előtte undorodtam tőle)"


Mesélnél erről légyszíves bővebben? Terhesség előtt undorodtál és ez a szüléssel hirtelen megváltozott? Köszi!

2019. szept. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!