Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig termelődik a kolosztrum?

Meddig termelődik a kolosztrum?

Figyelt kérdés

6 napos a babám, tápszeres kiegészítést is kap.

A tejem sárga kolosztrum szerű. Meddig lesz ilyen, hanyadik naptól jön a normális tej?



2019. szept. 30. 22:09
 1/2 anonim ***** válasza:
63%
Nekem 4-5.nap indult be a tejem, természetes úton született a fiam, császárosoknál később szokott beindulni, nem baj ha kap pótlást, de minél többször tedd mellre az beindíthatja. Igyál sok - sok folyadékot! Kitartás!
2019. szept. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A folyadék jó tipp, esetleg szoptatós teát, karamalzt is megpróbálhatsz. Mennyi tápszeres kiegészítést kap? Minden szopizás után?

Amit tudsz csinálni, hogy minél több tej legyen/hamarabb belövelljen; minél többet tedd cicire, próbáld egy szoptatás alkalmával mindkét mellből kínálni, ha nem ideges miatta egy szoptatás alatt is lehet váltogatni a melleket. Ha van kapacitásod szoptatás után fejhetsz. Minden fejés (is) szaporító hatású, mert minél több inger éri a mellett, annál több tej termelődik. Nem tudom hogy csinálod, de próbálj ne időre szoptatni, hanem amíg a babának jó. Nekem az első hetekben volt, hogy egyhuzamban másfél órát lógott a cicin, mert besárgult és bealudt cicivel a szájában, majd pár perc pihi után felébredt és folytatta. A komfortszopi is nagyon fontos, nem csak a tejtermelődés miatt (több inger, több tej), hanem a babádat meg is nyugtatja.

Amúgy azzal nem értek egyet teljesen, amit az első ír, hogy császár után törvényszerűen később lövell be, nekem császárom volt és utána másfél nappal már normál tejem volt kolosztrum helyett, szerintem ez inkább alkati kérdés.

2019. okt. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!