Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szopizast helyett alszik a...

Szopizast helyett alszik a baba a mellen, volt valakinek hasonló? Mit tudott ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés
5 hetes a babánk, mellen kicsit eszik, majd elalszik, és kb bármit csinálok, nem nagyon tudom felébreszteni, amíg le nem veszem. Ha leveszem, kiabál, sír, mert persze akkor eszébe jut h éhes. Próbálom igény szerint táplálni, de elég sírós, így nem tudom minden sirasra szoptatni, mert pl nekem is kell ennem, stb. A szopási technikája jó, szakember mondta, egészsége rendben. Köszi szépen a konstruktív válaszokat!

2019. okt. 28. 02:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Próbáld meg többször elvenni a melled,ha úgy érzed,nem szopizott eleget. Viszont úgy,h ne várd meg,míg bealszik,hanem előbb. Aztán még mielőtt sírni kezd,tedd újra mellre.

Bár emlékeim szerint egy 5 hetes baba még nem szopizik túl sokat. Azért figyeld a súlyát,abból látod,eszik-e elegendőt.

Amikor én így voltam a fiammal,javasolta a védőnő,h mérjem a súlyát evés előtt és után,pont úgy,mint a kórhazban születés után. Így nagyjából tudnád,mennyiket eszik.

Remélem,tudtam segíteni!

2019. okt. 28. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Elmondom nekem hogy sikerült ezt a helyzetet megoldani, bár nem biztos hogy mindenki egyetért majd.

Ugyanígy volt a babám, hogy inkább aludt mint szopott és aztán nehezen is volt ebresztheto (3 hetes volt ekkor). Bereltunk mérleget és mindig mertem evés előtt és után, majd kiegészítettam a mert mennyiséget 60 mL-erre tapszerrel. Egy idő után megerősödött a bébim annyira, hogy már nem kellett tapszerrel kiegészítenem.

Amúgy a gyerekorvos javasolta így.

Tudom mondják ezt a cumizavart, de nekem nem ment a kanállal etetés, csak szetfolyt mindenhová a tápszer (de nem is volt probléma). Ja meg egyszer csináltam 3 napig a szaporító fejest.

Szerintem szerezz mérleget és látni fogod mi a helyzet, megnyugszol ha látod h nem éhezik!! Testtömeg kg * 120 g elég egy nap alatt tejes babának.

Azóta 10 hetes és nem kell neki potlas.

2019. okt. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%

Szoptatás közben is lehet enni. Célszerű egyébként beszerezni valami hordozóeszközt, (szövött hordozókendő) beleteszed a babát kendőbe, készítesz enni inni magadnak és aztán leülsz egy fotelbe szoptatni. A lehető legjobb dolog a babának lelkileg és fizikailag is az öledben cicin aludni. Jót teszel vele. Nagyjából az első 3 hónap iszonyatosan nehéz vagyis melós szoptatás szempontjából, aztán félévesen könnyebb lesz, és egyéves kor körül már laza dolog.


Én is épp szoptatok és közben alszik a baba az ölemben. Ez normális.

2019. okt. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Általában utálják, ha a talpukat birizgálják, nyomkodják, arra felébrednek. Ha kezd bealudni, akkor próbáld meg egyből felébreszteni.
2019. okt. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat és a segitokeszseget! Oké, megpróbálom még elalvás előtt felébreszteni, a talpbirizgalas is nagyon jó ötlet. Mérlegünk van, és megvan a heti növekedés,
2019. okt. 28. 21:23
 6/10 A kérdező kommentje:
DE csak annak árán h folyton ebresztgetem, plusz a lefejt tejből még utána is taplalok, és a szoptatasok nagyon-nagyon elhúzódnak.. Persze, nem zavar h alszik rajtam, nagyon cuki, a baj az h nem eszik, ha nem erőltetném, nem bíznak
2019. okt. 28. 21:29
 7/10 A kérdező kommentje:

*mármint "ha nem erőltetném, nem hízna"

Köszi mindenkinek még egyszer! Ha van még ötlet, írjatok légyszi.

Gratula annak, aki tudta szoptatni hosszan a babát/sok sikert, ha valaki még szopiztat 😊

2019. okt. 28. 21:33
 8/10 anonim ***** válasza:
Nincs kicsit besárgulva a babád? Az enyém be volt, aztán mondta egy csecsemős nővér, hogy azért alszik be, mert még gyenge, nem azért, mert jóllakott. Velünk is ez volt, hogy ha levettem megébredt rá, félálomban szopizott pici, megint bealudt. Egy szoptatás simán volt 1,5-2 óra is...Nem tudtam mást tenni, mert ha meg nem ültünk ott ennyit próbálkozva, akkor meg üvöltött, én bekészítettem magam mellé enni-innivalót, olvasnivalót, vagy tévéztem közben. Én ha elaludt próbáltam simogatni, ha felébredt szopizott tovább, ha nem, akkor vártam picit. Nálunk 7-8 hetes kora körül volt egy hirtelen váltás, akkor ment le róla a sárgaság, és hirtelen "felgyorsult" egyik napról a másikra. Kitartást!
2019. okt. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen h leírtad a Ti történeteteket :) Velünk is pontosan az van, amit írtál, ha leteszem, sírás-uvoltes, ha felveszem, alvás, szopik egy befolynak szinte. Jó hallani, h idővel megoldódott a probléma. Nem sárga a babank
2019. okt. 30. 12:28
 10/10 A kérdező kommentje:
*"egybefolynak" persze:)
2019. okt. 30. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!