Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csak szerintem undorító a...

Csak szerintem undorító a szoptatás?

Figyelt kérdés

A kérdést nem provokálás céljából tettem fel.

Van egy 4 hónapos babám, szoptatom mivel sok tejem van. Viszont minden egyes pillanatát útálom. A babám szépen szopik nem fáj viszont nekem maga a szituáció a rossz. Alig várom hogy ne kelljen szoptatnom. Idegen, nem jó az egész. Mikor el kell vonulni másik szobába és tudják hogy mit csinálok az is zavar. Egyszerűen útálom. Ezért viszont lelkiismeret furdalásom van :( más is érez így vagy csak én vagyok ilyen selejtes? :'(



2019. nov. 2. 23:06
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
37%
Elképzelhetetlen számomra. Minden percét imádom.
2019. nov. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
36%
Erre nem tudok egyertelmu normalis valaszt adni, mert szerintem furcsa ha egy anyanak a sajat gyereke szoptatasa undorito... Lehet, hogy vannak rajtad kivul meg ilyenek, de nekem rettenetesen erthetetlen a miertje.
2019. nov. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem nem is undorítónak, hanem inkább kellemetlennek érzed, talán azért, mert már-már túl intimnek tartod, hogy mások előtt szoptass, akár úgy is, hogy nem látják de tudják, hogy mit csinálsz. Ebben nincs semmi extra, ezt kellene tudatosítanod magadban. Ha eszel egy tál pörköltet abban sincs semmi, na a babád is csak eszik. :)
2019. nov. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Mert egyszerűen nem jó. Megteszem mert meg kell. De nem élvezem, sőt. Az hogy a gyerekem a mellemen van idegen számomra. Cumit nem lehet neki adni, mivel cumizavaros lehet így ha csak cumizni akar akkor is mellre kell tenni. Ott is nyugszik meg . Mindig ott akarna lenni. Meg a szobába is be kell zárkózni mert szoptatás van..Egyszerűen útálom
2019. nov. 2. 23:36
 5/34 anonim ***** válasza:
78%

Igen, én is viszolygok a szoptatástól, amit írsz, hogy mások tudják, hogy a másik szobában szoptsz, az pl nekem is borzalmas vagy ha szóba hozzák.

De pont nekem is ez a 4 hónap volt amikor elegem lett. Előtte még ilyen hormonális elmebaj van, utána hozzátàplálás, abbszolut nekem is ez volt a krízis, a védőnő még tàpszert is adott, annyira kifakadtam, de végül nem használtam.

Amikor először megèltem, 7 hónapos korában a nyaraláson, hogy lehet egy fél napos programot csinálni melltartóbontás nélkül, és az étteremben megkérhettem, hogy megmelegítenék-e a babaételt, ahelyett, hogy babamama szobát kérdeztem volna - úgy éreztem, eddig halott voltam, és most támadtam fel.

Most 10 hónapos, nappal már csak 1 szopi van, de az sem mindig. Akkor szoptatok, amikor nyugibab otthon vagyunk csak ketten, esetleg delutáni alvás lesz és 15 percet én is szundizhatok - amióta így van, szívesen szoptatok, bár el tudnám képzelni azt is, hogy vége.

2019. nov. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
27%

Te, van egy olyan gyanúm, hogy a depresszió kezd kijönni rajtad. Komolyan mondom, mihamarabb keress szakembert, mert ez nem normális!


Feleségem azt mondta, csodálatos érzés, hogy saját testéből táplálja a babánkat.

Az meg nekem is csodálatos volt, amikor a császármetszés után egy órát hármasban lehettünk, és a kisbabát először tették a mellére, ott keresgélt, megtalálta a cicit, és szépen elkezdett szopizni. Idegen számodra a babád a melleden??? Nagyon nagy baj van veled!

2019. nov. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
74%

Számomra is az. Én ezért nem is szoptatok, megpróbáltam, de rettentő kellemetlen, fájdalmas és idegen volt az egész. A hideg rázott tőle. Váltottunk tápszerre, azóta halistennek minden rendben, én is kiegyensúlyozott és boldog vagyok és a baba is.

Remélem tudod hogy, nem kell szoptatnod! Csak, mert úgy írsz róla, mintha kötelező lenne, pedig nem az. Nem csak a baba a fontos, hanem te is! Senkinek sem jó, a babának sem, ha az anyja undorral és kényszerrel eteti és ezáltal esetleg depressziós lesz, rosszul érzi magát.

2019. nov. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
37%

"Cumit nem lehet neki adni, mivel cumizavaros lehet így ha csak cumizni akar akkor is mellre kell tenni."

Jézus ereje... Válts inkább tápszerre, ha ilyen hülyeségeket beszélsz.

2019. nov. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
72%

Ne haragudj 6-os, de már miért lenne bármi baj is a kérdezővel??! Mert a te feleséged annyira huu de élvezte? Eleve nem is értem egy férfi mi a bánatnak szól bele a szoptatásba... Talán tudsz te is szoptatni és tudod milyen érzés ez egy nőnek? Imádom tényleg, mikor a férfiak osztják az észt egy olyan témában, amihez közük nincs és soha nem is lesz.

Nincs gond a kérdezővel, egyszerűen számára taszító az, hogy a mellén, - aminek eddig esetlegesen csak szexuális töltete volt - hirtelen egy baba akar csüngeni. Bármennyire is hihetetlen ez egyesek számára, koránt sem minden nő számára olyan földöntúli öröm ez az egész szoptatás. Ideje lenne leszakadni arról, hogy ki hogyan eteti a saját gyerekét, ez ugyanis totál magánügy és nem kell megbélyegezni senkit azért, mert nem éli meg hatalmas csodának a szoptatást, ami olykor baromi fájdalmas tud lenni..

2019. nov. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
68%

Itt nagyon nagy baj max veled van drága 6-os, aki idejön a szoptatás témakörbe pasiként és osztja az eszét! Hogy jössz te ahhoz, hogy kijelentsd valakivel, aki számára visszataszító a szoptatás, azzal valami nagyon nincs rendben? Mi az, talán törvénybe van foglalva, hogy egy nőnek kötelezően élveznie kell, ha egy csecsemő a mellét szopogatja??

Ugye az megvan, hogy csak mert a te feleségednek olyan csúcs volt a "testéből etetni" a gyereket, nem egyenesen arányos azzal, hogy másnak is az?! Vagy te talán tudod milyen csoda jó, amikor már konkrétan véres a mellbimbód és üvölteni tudnál a fájdalomtól? Oké, hogy itt nem erről van szó, de pont a hozzád hasonlók azok, akik gond nélkül leszólnak minden olyan nőt, aki nem akar szoptatni, különböző oknál fogva. Létezik tápszer is, a gyerek tökéletesen fel fog azzal is nőni és talán még az anyukának se lesz kínszenvedés az etetés és tán még ő is fogja tudni élvezni a babával töltött időt.

2019. nov. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!