Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csak szerintem undorító a...

Csak szerintem undorító a szoptatás?

Figyelt kérdés

A kérdést nem provokálás céljából tettem fel.

Van egy 4 hónapos babám, szoptatom mivel sok tejem van. Viszont minden egyes pillanatát útálom. A babám szépen szopik nem fáj viszont nekem maga a szituáció a rossz. Alig várom hogy ne kelljen szoptatnom. Idegen, nem jó az egész. Mikor el kell vonulni másik szobába és tudják hogy mit csinálok az is zavar. Egyszerűen útálom. Ezért viszont lelkiismeret furdalásom van :( más is érez így vagy csak én vagyok ilyen selejtes? :'(



2019. nov. 2. 23:06
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
52%

A fejés elég egyéni, attól függ mennyire indul be valakinél a tejleadó reflex.

Ezek a gépek vagy pumpálnak vagy szívnak, de a baba mindkettőt végzi egy hatékony ritmusban.

Ezért van, aki nem tud fejni. Talán én is azért utáltam, mert kínlódás volt.

Ha emellett döntesz, érdemes többféle készüléket kipróbálni.

Ha kezdetben szoptatsz és fejsz is, akkor nyilván kevés jön, mert a baba igényeire van állítva a termelés.

Ha viszont már fejsz jól, akkor fokozatosan àllítsd le a szopit, mert ha hirtelen feleannyi lesz a fogyasztás, mellgyulladás lehet belőle.


Esetleg bírd ki még egy kicsit, ahogy írtam, nekünk a hozzatáplálás rögtön enyhülést hozott, már az egy kivàltott étkezés is azt jelenti, hogy 6 órára is el tudsz menni otthonról, én a babóval is akkor kezdtem eljárogatni pl Vadaspark, kirándulás, bevásárlóközpont hosszabb időre. Nagyon jó érzés volt nem nézni az órát és rettegni, hogy ha lekésem a buszt, akkor nem erünk haza ordítás nélkúl.

2019. nov. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
42%
Imádom szoptatni a 4 hónaposomat és rettegek a perctől,amikor már nem fog kelleni neki. :(
2019. nov. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
75%
Számomra is az. Viszolyogtam az egésztől, nekem aztán minden, csak nem természetes a szoptatás. Iszonyat idegen volt az egész, nem is erőltettem. A fejés meg még undorítóbb, mintha valami tehén lennél, akinek le kell fejni a tögyeit, áhhh... Már a gondolat is roppant megalázó.
2019. nov. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
En se szerettem az elsovel,tejem se nagyon volt csak kinlodtunk. Aztan jott a vedono es nezni akarta hogy csinalja a gyerek,a ferjem is beleszolt. A rokonsag se birta kivarni,ramnyitottak. Utaltam. Veresre harapta a gyerek,volt h vert bukott. Most a masodikkal kivancsi leszek,de nem varom. Nem hiszem hogy sokkal jobban fog menni.
2019. nov. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
47%

Itt nem arról van szó, hogy nem szeretsz szoptatni, magánügy.

De hogy a saját férjeddel üvöltesz, mert "látja a szégyened" az nem vall értelmes elmére. Most bunkózzál le, de mikor felcsinált az nem volt a szégyened? Csak mert pont olyan természetes folyamat, mint etetni a gyereked. Utóbbiért mégis üvöltöl azzal a szerencsétlennel. De nem, neked ép az agyad. Látszik.

Akkor ne szoptass ha nem szereted, de ne más családtagokat nyomoríts meg lelkileg, mert neked kattanásod van, meg szégyenként élsz meg valamit ami a világ egyik legtermészetesebb dolga.

2019. nov. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
72%

Nem nyomorítok meg más családtagot, hanem miután rájöttem, mennyire nyomorító érzés, figyeltem rá, hogy ne legyünk egy helyiségben.

Lehet, furcsán fogalmaztam, de azért az, ahogy ül az ember, a "szétszoptatott", csüngő melleivel, és a brummogó mellszívó húzza vonja a bimbóját, az nem gondolom, hogy a másik szemének való látvány.

A felcsinálas egy közös tevékenység, de utána a másik ugyanolyan marad, a nő viszont a terhessèg és a szülés minden deformáló hatását elszenvedve így is küzd, hogy nőnek érezze magát a párja előtt és napi 8-10 (később 6) szoptatás és éjjeli egymillió kelés mellett még maradjon libidója.

Ha fejés közben rányitnak, az bizony tud lenni qz utolsó szög az emberi és női mèltóságom koporsójában.

2019. nov. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
67%

A fejésről beszèlgetünk, az elektromos mellszívót tényleg már az ősemberek is sikerrel és öntudatosan használták.

Más kérdés, hogy valóban a szoptatástól sem vagyok oda.

2019. nov. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
68%

Továbba a norma vagy a normalitás fogalmával könnyelműen bánni eléggé megkérdőjelezhető.

A körülírt szorongás (fóbia) vagy egy testképzavar egy határon túl valóban szerepel a DSM V-ben, de érdekes gondolkodás nemnormálisként bélyegezni mindenkit, akire ez igaz (pl depressziósok, kènyszeresen egészségesen étkezők, arachnofóbiások, inszomniások stb).

Maradjunk annyiban, hogy az, hogy vmi nem normális, az nekem nem érv. Ettől függetlenül készséggel tartom magamnál pszichésen egészségesebbnek, aki pár héttel a szülés után megereszkedett és szétnyílt hasfaja, gátsebes, sötétre pigmentálódott gátja, visszerei, aranyere, lógó melle tudatában a mellszívó brummogása mellett kedves és szexi mosollyal beszélget a párjával, amíg közösen figyelik az èletetadó anyatejecske csordogálását a tejgyűjtő üvegbe. Ha a másik mell alá is tesznek gyűjtőkagylót, az plusz pont.

2019. nov. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
75%

71%-os te neked miért fáj, hogy a 63%-os úgy áll a témához, ahogy?! Miért érzed magad felhatalmazva arra, hogy másokat elmebetegnek és nem normálisnak titulálj?? Ráadásul betegséggel küzdő embert.

Te szoptass ha annyira élvezed, de nem kell másokat bántani és megvetni, amiért őket a hideg rázza tőle! Leírta, hogy fóbiája van, ami meglehetősen komoly tud lenni! Másnak a pókoktól van vagy épp a bezártságtól, neki meg a szoptatástól. Talán őket is b*aszogatod es nem normálisnak titulálod, amiért félnek egy póktól?! Vagy amiért nem mer egy liftbe beszállni? Szánalmas vagy, amiért a másikat a betegsége miatt piszkálod, gratulálok neked....

És azért a szoptatást a levegővételhez hasonlítani, orbitális nagy baromság.

Azért nehogy már egymáshoz hasonlítsuk a kettőt, a szoptatás nem életfeltétel, anélkül senki nem hal meg. És korant sem mindenki számára olyan természetes, mint ahogy te itt mindenki torkán le akarod tuszkolni. Rengeteg nő van, aki viszolyog az egésztől, nekik aztán nyugodtan magyarázhatod, hogy de hát ebben nincs semmi extra, ez természetes, mert számukra nem az! Továbbá azt sem értem miért érzed magad felhatalmazva arra, hogy megmond mi a normális és mi nem.

Miért nem a saját dolgoddal foglalkozol és mész inkább fejni és szoptatni, ha már számodra annyira természetes? Ne a másikat cs*eszegesd egy anonim fórumon. Ész megáll komolyan.🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️

2019. nov. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem sokkal inkább az a szánalmas, amiről a #33 is ír. Másokat lehordani, nemnormálisnak titulálni és már a sokadik ócsárló, okoskodó, "kihaénnem" stílusú valaszt megírni, csak mert valaki beteg!!! és neki a legkevésbé sem természetes dolog, hogy a mellén csüng egy gyerek.. Na ez maximálisan szánalmas.
2019. nov. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!