Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van aki feladta a szoptatást...

Van aki feladta a szoptatást az állandó kisebesedett fájdalmas bimbó miatt?

Figyelt kérdés
6 hetes a kisfiam de mindig van valami. Természetes hogy az elején fáj a bimbó mert nincs hozzászokva. A kórházba csak fektetve szoptatam az úgy jó volt. Ahogy hazajöttünk megrpóbáltam ülve is. Jónak tűnt, legalábbis az elmúlt másfél hétben már nem annyira. Kirepet a bimbóm alsó része el is van deformálodva és fáj is. Sírva fakadok mikor bekapja a baba, legszívesebben fel adnám az egész szoptatást de aztán meg sírva fakadok mert úgy nem tudnám szoptatni. Most visszatértem a fekvő pozícióba úgy nem fájdalmas.
2019. nov. 5. 09:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmi gond a fekvő pozícióval, ha egyszer úgy kényelmes. Én mindvégig fekve szoptattam, mert egyszerűen úgy alakult ki a dolog az elején, aztán már annyiban maradt, kényelmes is volt, akkor ültem csak, ha házon kívül voltunk. Ha úgy nem okoz gondot és nem is fáj, szoptassad a babádat fekve, sehol nincsen előírva, hogy ülni kell, ahogy szenvedni sem szükséges az anyának. Meg kell találni a mindenkinek optimális megoldást, a sok szoptatásnácit meg le kell tojni magasról. Ha találsz egy olyan módszert, pozíciót ami beválik, akkor hajrá. Ha szoptatni szeretnél és folyton gond van, akkor lehet tanácsadó segítségét kérni, aztán ha nincs megoldás, akkor el kell engedni az egészet a fenébe. Nem leszel kevésbé jó és gondos anya attól, ha nem megy. Ne legyen lelkifurdalásod miatta, ne frusztráld magad és azt se hagyd, hogy más tegye. Próbálkozol most is, nem is adtad fel, megteszel minden Tőled telhetőt, ne stresszelj, avval mindkettőtöknek csak ártasz. A legjobbakat kívánom, kitartás!
2019. nov. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Először is vegyél bimbóvédő krémet. Másodszor, nem a testhelyzet a probléma ilyenkor, hanem hogy nem szív rendesen a baba. Szoptatás kezdeténél, amikor bekapta a cicid, fejj a szájába tejet, akkor nem fog harapni, pár másodperc után magától iszik.

Az, hogy hat hetet vártál, viszont problémás lehet. Ha harap, szólj rá, hogy fáj, vedd ki a szájából, tett be a kiságyba. Üvölteni fog, fél perc után kezd újra a szoptatást. Ha megint harap, megint kiságy. Amikor ügyesen cicizik, simogasd és kedves hangon dicsérd.

Ezt minden gyerek eljátsza, nálunk ez vált be. Bármelyik bimbó védő jó. Kórházban kaptál esetleg minta krémet?

2019. nov. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jól kapja be a bimbót a baba? Eléggé hatra hajtja a fejet?


Ha fekve kényelmes szoptasd fekve! Viszont úgy gondolom, hogy ha mindent megpróbáltal, de neked nem jó, sőt fajdalmas, akkor én lehet abbahagynam (nem feladnam!!’). A gyerekednek sokkal fontosabb, hogy boldog kiegyensúlyozott anyukaja legyen, akivel osszebujik, mikor negereteti. Vagy egy olyan, aki előre fel a fájdalomtól és fogat összeszorítva mártírként szoptatja.


Nekem amúgy a lansinoh krem rengeteget segített.

2019. nov. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kennem a krémmel, viszont nem vérzik nem sebes csak már kirepet a bőr. A kórházba a csecsemősök mind mondták hogy nagyon jól szopik és jól is kapja be. Úgy érzem hogy hazahozva rontottam el valamit.
2019. nov. 5. 10:43
 5/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, esetleg szoptatasi tanácsadót nem akarsz hivni? Nálunk az elsőnél nagyon sokat segített. Másodszorra is jó tippeket adott, de akkor valahogy elbeszéltünk egymás mellett, így az kevésbé volt sikeres, de így is azt mondom, hogy megérte.
2019. nov. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De igen már gondoltam rá hogy kérek segítséget mert ezt már így nem lehet sokáig csinálni :(
2019. nov. 5. 10:57
 7/8 anonim ***** válasza:
27%

Nekem is sebesre szívta, de még a kórházban. Mikor elsírtam magam, a szoptatási tanácsadó mondta, hogy fejjek nyugodtan, és váltva adjam neki cumiból (vagy fecskendő, ujjetetés, stb.) és ciciből. Ezutóbbit bimbóvédővel, és mindig kenjem lanolinnal- ezt már a gyerekorvos írta nekem itthon.

Mikor hazajöttünk, majdnem feladtam, annyira fájt, tudom, miről beszélsz - nekünk nem volt jó póz sem, mindenhogy fájt. Férjem mondta, hogy szerinte fontos kötelék ez a gyerek és köztem, és legalább napi egyszer, ha már nincs a seb, próbáljam meg. Örülök, hogy ezt mondta, mert a végén tényleg helyre rázódott a dolog.


Végül azt csináltam, hogy ameddig be nem gyógyult a fizikai és a lelki seb is, csak cumiból kapott. Ez olyan 2-3 nap volt. Aztán fokozatosan egyre kevesebbet adtam neki cumiból, és amikor még éhes maradt, akkor cicizett, bimbóvédővel. Így feleolyan erővel sem szívott, én se sírtam, de a szopi élmény megvolt. Aztán azokat az evéseket, amikről tudtam, hogy nem szokott olyan hévvel és olyan sokat enni, visszavezettem csak cicire. Ugyanúgy kentem lanolinnal minden szopi és fejés után is. Most 4 hetes, már nem kell se bimbóvédő, se cumi.


Ha van nem fájdalmas pozíciód, örülj, és szoptass úgy :)

2019. nov. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 khniki ***** válasza:
A sebes bimbó nagyon szar, kegyetlenül tud fájni. Vegyél Lansinoh krémet. Nagyon drága, de szuper!! Én az 5. mellgyulladáson vagyok túl, de még nem adtam fel a szoptatást. De az utolsóbál már megfordult a fejemben. Ha kínlódsz, szenvedsz, az nem jó a babádnak sem, minden érzelmedet átveszi. Ezt kell mérlegelni.
2019. nov. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!