Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Többgyerekesek! Van olyan aki...

Többgyerekesek! Van olyan aki azért váltott cumisüvegből táplálásra, mert az állandó ráadásul fájdalmas cicizés miatt nem maradt idő a testvérre /se a háztartásra/?

Figyelt kérdés
Mesélnétek a döntésről, annak bevezetéséről, hatásáról, és a környezettel való elfogadtatástól?
2018. nov. 10. 19:41
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
36%
durva, hogy a háztartást helyeznéd előbbre…
2018. nov. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Nem dragam nem azt, de koszban sem elhetunk. Es nem 3 orankent 20 perc cicirol beszelgetunk, hanem orankent es oras cicizesrol. De okoskodj anelkul hogy a helyemben lennel.
2018. nov. 10. 20:56
 3/30 anonim ***** válasza:
57%

Előfordult már, hogy csak tápszert adtam, mert annyira időre kellett mennünk a másik gyerek programjára, hogy nem lett volna idő szoptatni. Amúgy igyekszem megadni neki a maximális időt, amit csak szeretne. Ez nagyjából 20 perc szokott lenni. Ennyitől nem szalad el a házimunka sem.

Milyen idős a babád?

2018. nov. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
6 hetes. A legnagyobb problemam tenyleg a nagyteso, konkretan nem marad ennyi cici mellett ido ra, es az sem jatszik hogy oda ulok melle es ugy etetem, mert a kicsi ketto pozban fogadja csak el a cicit es egyik sem az odaulok es elvagyok poz. Es a nagyteson most mar nagyon kiutkozik hogy nincs vele foglalkozva.
2018. nov. 10. 21:15
 5/30 anonim ***** válasza:
56%

Most mindenki le fog pontozni de vállalom. Abszolút megértelek. Én is szoptatok, 2-3 óránként fél órát, köztes időben csak rajtam van el a kisfiam. Vagy üvölt, vagy bukik, vagy alszik. Ha alszik szuper de akkor sem tudom betenni a kiságyba, szinte még se mozdulatok mer felriad és sír. Van hogy én is adok neki tápszert, mert már nem bírom, legyünk túl rajta vagy legalább amig az apja eteti én is tudok enni.

Alapjáraton én is szoptatás párti vagyok, de van az a helyzet amikor nem érdemes szenvedni. Én is tápszere akartam váltani, mert nem bírtam már hogy szó szerint egész nap nem csinálok mást. Aztán anyósom elkezdett cseszegetni, hogy ezért kapom a fizetésem, minek szültem stb. Azóta is szenvedek, de még bírom.

Na jó hosszú lett, de szerintem ne foglalkozz senki rosszindulatú megjegyzéseivel (ne legyél olyan mint én), ha az egész családnak az a kényelmesebb nem lesz gond, főleg ha azért pár hétig szoptattam, mások is felnőttek tápszeren. Én fokozatosan állnék át, egy egy étkezés kiváltva, és így a tej is fokozatosan apad. Mondjuk először minden negyedik kaja táp, aztán harmadik, majd így tovább.

2018. nov. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
70%

Hát lehet ettől kiesek a "szupermami" pixisből de én 2-3hétig csináltam a most divatos igény szerinti szoptatást.

Mikor még mindig a napi 12x50 perces szoptatásoknál tartottunk (plusz büfiztetés) úgy h közben a baba rengetegett bukott/hányt és hasfájós lett úgy döntöttem igenis a "régi iskolára váltok".

Volt 1 átbőgött éjszaka de eldöntöttem, hogy legalább 2 órát várni fogunk 2 szoptatás között. És láss csodát a gyerek pár nap után jobban lett. Elmúlt a hányás, a reflux, jobb a hasi fájdalma, nyugodtabb.

Most 8 hetes 3-4 óránként (este 5-6) jelzi, hogy éhes (sírni nem hagyom) akkor 15-20perc alatt végez (nem nyammog órákig) és mindkettőnknek jobb így.

Ja és mielőtt megszólnak igenis jól hízik szóval nem éheztetem, a tejem nem apad, a testi kontaktust meg megteremtem azzal, hogy cicizés helyett simogatom játszom vele vagy hordozókendőben van szóval nem boldogtalan.(amivel amúgy simán lehet babástól porszívózni, főzni)

Amire ki akartam lyukadni, hogy ha neked így nem oké változtass. (Inkább kapjon tápszert egy kiegyensúlyozott anyukától mínt cicizzen úgy, hogy te ideges és türelmetlen vagy) Bár én nem adnám fel a szoptatást, viszont lehet könnyebb lenne ha megpróbálnál valami rendszert kialakítani. Nem azt mondom, hogy percre pontosan de a dolgoknak legyen egy ritmusa amit a baba megtanulhat. (Ébredés peluscsere játék cici majd alvás)

2018. nov. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
64%

Figyu, én teljesen megértem. De nem kell ezt reklámozni,mert csak leb...ást kapsz. Holott, ha végiggondolod, 3 gyereknél már abszolút nem működik az óránként szoptatok téma, de még a 3 óránkénti is húzós tud lenni, ha 1 óra szoptatás.

Ha csak valaki ki nem ganéz addig a lakásban és nem foglalkozik addig a m@sik gyerekkel...

2018. nov. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
73%

A második babám 3 hetes kora óta tápszeres. Kb. 1 óra volt egy etetés mert végig ordította a hasfájas miatt, köpködte ki a mellbimbót, rángatta, szétkarmolta a mellemet és végül szinte mindig kellett utána pótolni is. Mindezt 2 óranként, a maradék egy órában ha nem üvöltött, akkor tudtam a testvérével foglalkozni, aki 2 év alatti, és (jogosan) nagyon féltékeny volt. Pisilni sem volt időm, nemhogy a háztartásra. Én feladtam. Utána is nehéz volt de legalább nem elviselhetetlen. Hozzátartozik, hogy én gyűlöltem szoptatni már az első kicsinél is, konkrétan olyan gondolataim voltak szootatás közben, hogy milyen jó lenne meghalni inkább.

Nem volt nehéz döntés, mivel tarthatatlan volt így. A férjem, anyukám és anyósom tudja, hogy ezért nem szoptatok. Másnak semmi köze hozzá, ez magánügy, rohadtul nem érdekel senki véleménye, engem sem érdekel ki hogyan eteti a babáját. Nem szoptatok, sajnos nem sikerült, ennyi. (Valójában a nagyiknak sem de velük szoros a kapcsolat.) És nem, nem attól lesz valaki jó anya, hogyha minden áron szoptat.

2018. nov. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
59%
Nekem ugyan még csak egy babám van, de azért fogom abbahagyni a szoptatást, hogy mehessünk lombikra kistesóért. Így döntöttem, az idő szorít minket. Tervezetten 6-7 hónapos koráig fogom szoptatni.
2018. nov. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
22%

Nem, és eszembe se jutott ilyen. Három gyerek van, a legkisebb 21 hónapos, még mindig szopik, és nem tervezem, hogy elválasztom. (Ott alul lehet érte lepontozni.)

Nekem abszurd, hogy valaki azért tömi meg gyorsan tápszerrel a gyereket, hogy ne kelljen a szükségesnél több időt törődni vele. Ez most nagy divat lett, hogy talit bele, és amíg a leterhelt szervezet kiütve alszik, addig olyan, mintha nem is lenne.

Tudom, hogy sértő a felvetésem, de hát ugye szoptatásnáci ősanya vagyok: esetleg nem kéne megnevelni a nagyobbat?

Egyből könnyebb lenne megértetni vele, hogy most kicsit vàr.

Aki meg nem bír két gyerekkel, az ne vállaljon kettőt. Ilyen egyszerű.

Igen, van aki kiganajoz nálam. Például a gyerekek apja és a nagyobb gyerekek. De a 21 hónapos is úgy szedegeti össze a kockàkat a dobozba, mint a kisangyal.

Az anyjuk vagyok, nem a rabszolgájuk.

Később mit kezdesz vele, amikor a nagy vonyít, hogy játszani akar, a kicsi meg nem végzett az ebéddel? 4 évesen is még letolod a torkán az üveget, hogy gyorsan túl legyél rajta?

Ezért mennek úgy oviba 3 évesen, hogy nem tudnak kanállal enni, pohárból inni, és lóg a cumi a szájukban. De az se ritka, hogy babakocsival tolják. Miért nem lehet hagyni, hogy a maga tempójàban tegye, amit szükséges? Miért kell kapkodni?

És ha nincs csillogóra nyalva a hàz 6 hónapig, akkor mi van? Váltok? Vagy kikapsz? Megszól a gonosz anyós?

Ne aggódj, a hozzátáplálás se lesz gyorsabb. Illetve neked de, mert belenyomod két perc alatt az üveges kaját, aztán ku.ss legyen. És itt fogsz hisztizni pár èv múlva, hogy miért ilyen önállótlan a gyereked, miért kell még 10 évesen is mindent a szájàba rakni.


Nekem olyan fura, hogy a tisztára nyalt lakás a legfontosabb, és utàna a két kicsi gyerek.

Ha nem megy, akkor kàr volt kistesót gyártani. Mi azért akartunk több gyereket, mert nincsenek útban, és szeretek velük elkínlódni egész nap. Egyszerre többel is.

Nekem ez olyan érthetetlen, hogy ilyen hozzáàllással miért nem maradtatok egynél? Kellett a csok?

2018. nov. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!