Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi az osszefugges a szoptatas...

Mi az osszefugges a szoptatas es a menstruacio kozott? Hogyan befolyasolja az egyik a masikat?

Figyelt kérdés
Bocsi, ha ostoba kerdes, elso babam nemsokara erkezik es annyi mindent nem tudok/ nem ertek... :(
2019. nov. 6. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
A szoptatás alatt előfordulhat, hogy egyáltalán nem menstruál valaki. Elvileg fogamzásgátló hatású is lehet a szoptatás. Nem emlékszem már mit mondott anno az orvosom... X hét alatti napi y alkalommal szoptatott baba eseten minimalis esely van a terhessegre. Ezert is adnak alacsoynabb hormomtartalmu fogamzasgatlot, ha szoptat a no
2019. nov. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A hormonokra hatással van a szoptatás.

Enyhén fogamzásgátló hatású, gátolja a peteérést, van, akinek egyáltalàn nem megy a teherbeesés, van, akinek egyáltalán nem gátol semmit.


Nekem 8 hónap után jött meg.

A 3. Menstruációm nem is jött meg, terhes lettem.



Dokim: szoptatás alatt minden 5. Nő, akik nem figyelnek teherbeesnek.

2019. nov. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Mindkét gyerekemmel szülés után 6 héttől menstruáltam rendszeresen. 1 évig szoptattam.
2019. nov. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát én 3 évig szoptattam, másfél évig nem menstruáltam....
2019. nov. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2019. nov. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A tejelválasztásért felelős prolaktin hormon szintje emelkedik meg, ami a többi hormonra is hatással lehet. De ez teljesen egyéni. Szóval az is normális, ha szülés után intenzív szoptatás mellett is pár hétre már megjön, meg az is, ha évekig szoptatsz és addig nem jön meg. Csökkenti statisztikailag a teherbe esés esélyét, de pont nálad nem tudhatod, mikor lesz az első peteérés, ezért védekezni érdemes - sokan teherbe esnek még az első menzesz előtt, pedig nem akarják, és sokan akarnak kis korkülönbséget, mégis hiába próbálkoznak a kistesóval, amíg szoptatnak. Lehet kapni szoptatás alatt szedhető fogamzásgátlót is, de azzal is óvatosan, mert amikor pl. a babát elkezded hozzátáplálni klasszikusan 6 hósan, már nem biztos, hogy annyira hatékonyan véd.
2019. nov. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A szoptatás során prolaktin szabadul fel, ami meggátolja a peteérést ezáltal a teherbeesést.

Minél több idő telik el két szoptatás között annál jobban lecsökken a prolaktin színt és annál nagyobb a valószínűsége peteérési folyamat beindulásának.

2019. nov. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!