Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha kizárólag az anyagi oldalát...

Ha kizárólag az anyagi oldalát nézzük, akkor örökbefogadott gyereket szoptatni vagy tápszerezni éri meg jobban?

Figyelt kérdés

Tápszerezésnèl ugye kell cumisüvegkészlet, komfortszopi helyett jàtszòcumi, ès tàpszer. Legalább egy, de akàr hàrom éves korig.

Szoptatàshoz Magyarorszàgon TB alapon jàr a donor tej, de kell szoptanìt, talán nem is egy kèszlet, szoptatàsi tanàcsadó dìjàt fizetni kell, tejhozò tabletta (ok, az nem nagy anygi tètel). De ahogy lesz elèg tej ezeket el lehet hagyni.

Ha kizàròlag az anyagi oldalàt nèzi az ember, akkor a mai magyar àrak mellett melyik jön ki olcsóbban?


2019. nov. 12. 22:32
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Első rànèzèsre nekem ùgy tűnik, hogy a szoptatàshoz kell egy nagyobb ,, kezdő befektetès" az első hónapokban , viszont cserèbe utána nem kell folyamatosan költeni rà.
2019. nov. 12. 22:34
 2/16 anonim ***** válasza:
37%
Hogy szoptatnál egy örökbefogadott gyermeket?
2019. nov. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Donor tejjel -ha nincs , akkor tàpszerrel- kell szoptanìton àt etetni. Gyògyszerrel rà lehet segìteni a tejtermelèsre. Plusz fejni ezerrel. Szopi+gyògyszer+fejès beindítja a tejet.
2019. nov. 12. 23:06
 4/16 anonim ***** válasza:
45%

komfortszopi helyett jàtszòcumi


He? Az én lányom akkor szopizott, mikor evett, nyugtatónak nem hasznaltam a mellem, de soha nem volt cumija.

2019. nov. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
2019. nov. 12. 23:09
 6/16 anonim ***** válasza:
69%
Én ezt nem értem, ezek egyike sem tétel manapság a gyermekvállalásban. Nem hinném, hogy aki éveket vár egy gyerekre, aki már ki tudja, méhen belül is milyen körülményeket kapott, plusz a terhesség élmènye nélkül kell hozzá nagyon hamar kapcsolódni, hogy ezen múlik.
2019. nov. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyermeket nem úgy etet az ember -normális esetben-, hogy 'hogy éri meg jobban'...


Egyébként mindkét lehetőségnek vannak előnyei, hátrányai mind anyai, mind gyermeki, mind kötődés kialakítás...stb. szempontjából; amivel -gondolom- tisztában vagy. Ezek alapján kell mérlegelni, nem pedig aszerint, hogy melyik éri meg jobban. Egyébként kár is nézni az anyagi oldalát, mert:

1. A testednek is lesz beleszólása: nem biztos, hogy sikerül tejet 'csiholni', vagy, hogy az elegendő lesz-e. Sokaknak szülés után sem indul be normálisan, vagy lesz elegendő mennyiség; így meg aztán még nehezebb.

2. A gyereknek is lesz beleszólása: Nem biztos, hogy elfogadja majd a készüléket/ tápszert; lehet, hogy csak a sokadik tápszer jön be, abból is a legdrágább, vagy speciális fajta.

3. Előttem jól írták: ez annyira alapvető kérdés a gyereknevelésben, hogy nem képez anyagi tételt. Másra sokkal több mindent kell költeni...

2019. nov. 13. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Másrészt, ha nem akkor kapod “kézhez” a gyereket, mikor épp megszületett és addig nem volt szoptatás, onnan örökbefogadó és szoptatási tanácsadó legyen a ralpán aki átszoktatja cicire.

Egyébként meg az lenne az utolsó problémám, ha örökbefogadóként végre kapnék egy babát, hogy hogyan gazdaságosabb táplálni.

2019. nov. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet előre tudni, mert ahogy előttem is írták, egyik verziónak sincs stabil ára. Hiába a szoptatási tanácsadó és a tabletták, sajnos egyáltalán nem biztos, hogy beindul az anyatej termelődése. Ha igen, akkor sem mindegy, hogy milyen mennyiségben. Lehetséges, hogy tudod szoptatni, de mellette tápszerezned is kell.

Az sem mindegy anyagilag (sem), hogy meddig sikerül szoptatnod. Szülés után is van, akinek heteken belül elapad a teje, és van, aki tud kizárólagosan szoptatni. Ez nem az igyekezeteden múlik, és hiába költöd el a pénzt a szoptatásra, attól nem garantált, hogy másra nem kell kiadni.


A tápszer árával sem lehet számolni, hiszen nem tudhatod előre, hogy melyik válik be. Vannak hasfájós, allergiás babák, akiknek speciális tápszerre van szükségük. De előfordul az is, hogy egyszerűen nem ízlik neki az általad választott tápszer, ezért kell váltani. Sajnos előre nem lehet megmondani, hogy mennyiért fogsz tápszert venni, és a sok kis különbség összeadva hatalmas.


Csak anyagi szempontból valószínűleg jobban megéri a szoptatás, minden ráfordítással együtt. De csak akkor, ha elegendő tej termelődik, elég ideig. Ezt pedig senki nem fogja tudni megjósolni.

2019. nov. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
97%

Semmiképp se fogadj örökbe gyereket, ha így gondolkodsz.

Elárulom: kizárólag anyagi szempontot nézve eleve gyerek nélkül élni éri meg jobban.

2019. nov. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!