Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kistesó rettegek a szoptatástól?

Kistesó rettegek a szoptatástól?

Figyelt kérdés

9 hónapos lesz a kisfiam

Úgy döntöttünk a párommal hamarosan jöhet a kistesó De! Előre rettegek a szoptatástól

Kisfiam az első perctől kezdve nem lehetett mellre rakni mert ordított ahogy érezte a közeledés már sírt tejem lett volna de ő egyáltalán nem akart szopizni kórházba se tudták mellre rakni.. Igazából senki nem segített ebbe a szoptatás témába csináljam úgy ahogy akarom.... Szerintem!! Ez is lehetett az oka.

Lehet nem jól tartottam vagy nem tudom

Bele gondolok és sírni tudnék már most hogy mi lesz ha majd össze jön a tesó és vele is ugyan ez lesz..

Jó tanácsot tud valaki adni??


2019. nov. 15. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

A semmin pörgés tipikus esete...

Majd, ha terhes leszel, és majd ha megszülsz, akkor lesz aktuális ez!

Addig meg retteghetsz, vagy felnőtt módjára az előzőből okulva felkészülhetsz kicsit jobban. És gyakorolható az elengedés művészetét is!

Csak rajtad múlik!

2019. nov. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gratulálok.
2019. nov. 15. 12:28
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Pedig az elsőnek igaza van. Lesz min. 10 hónapod, ha nem jön össze egyből, akkor több is. Rettegés helyett nézz utána, hogy csinálhatnád jobban.


Az én lányom is ilyen volt, imádta a testközelséget, 1 hónapos korától-2 éves koráig nonstop hordoztam, de valahogy a szoptatás nem ment. Amint a szájába akartam rakni, üvöltött, húzta el magát, stb.


Már 4 hónapja rajta vagyunk a kistesón, már most beszéltem egy szoptatási+hordozás tanácsadóval, aki megtanít kendőben szoptatni, ha kell hetente eljön, és megígérte, hogy mindent megteszünk azért, hogy tudjam szoptatni. A kórházba is be fog jönni mindennap amíg ott vagyunk, ezért én nem is rettegek. Tudom, hogy lesz valaki aki mellettem fog állni, egy szakember aki mindent mdgtesz azért, hogy sikerüljön minél tovább szoptatni.


Neked is ezt tanácsolom, a rettegés helyett, keress már most egy olyan szakembert, aki segít, támogat, hogy ne szenvedés, hanem egy jó élmény legyen a szoptatás.

2019. nov. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ugyanez lesz, akkor majd tápszert kap.
2019. nov. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kórházban tartózkodás alatt, nem sikerül mellre tenni, akkor amint hazaérsz hívj egy szoptatási tanácsadót.


Én is elbuktam a fiammal a szoptatást. Sajnos nálunk más miatt csúszott el, de ha újra kezdhetném akkor egy tanácsadó lenne az első akit felhívnék.

2019. nov. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj rajta. Majd ha tényleg lesz gond hívj egy szoptatási tanácsadót, hogy segítsen.
2019. nov. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%

Ugyanez volt az elsővel, ugyanígy voltunk. Bele is őrülten. Nem tudtam szoptatni. Tápszeres lett, egy idő után beletörődtem, de idő kellett, mire feldolgoztam, mivel mindenhonnan ömlött, hogy "csak az nem tud szoptatni, aki nem akar"...

(Én akartam, nem jött össze, mindegy. 10 éves, köszönjük, jól van amúgy.)


Majdnem 7 évvel később született a húga. Bennem volt az, ami benned, de igazából nem stresszeltem, úgy voltam vele a terhesség alatt, ha nem jön össze, elengedem a dolgot, nem rágom magam rajta, attól nem lesz jobb senkinek. És akkor megszületett, én meg nem akartam elhinni, hogy én is képes vagyok erre, mivel a lányomat kb le se lehetett szedni a ciciről. 8 hónapig szoptattam csak, utána nem kérte mondjuk, de semmi probléma nem volt vele ilyen téren.


A harmadikkal volt nehézség, vele majdnem lemondtam a szoptatásról. Na igenám, de a tápszert meg sorra hányta ki, rá kellett erőszakolnom a cicire 2 hét után, mivel addig fejtem, de csökkent a tejem. És csodával határos módon elkezdett szopni, majd durván rá is függött, jobban, mint a nővére. Vele 7 hónap volt (őt én választottam el a 4. mellgyulladásom után. Na az se volt egyszerű, de nem bírtam már tovább.)

2019. nov. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!